Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2024, 23:39   #91
xksinski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2024
Model: ESCAPE
Silnik: 2.5
Rocznik: 2020
Postów: 5
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Gdzie wy widzicie brakujący pin w bcm? Oglądam właśnie bcm escapów ze stanów na alleedrogo i 67 jest obecny (prawy socket pod bezpiecznikami 4 od góry od lewej, następny jest pusty zgodnie z rozpiską 68* not used

Trzeba dorobić brakujący pin w wtyczce wg specyfikacji terminal 2.8mm żeński i po robocie


Pytanie czy da się zakodować tylne przeciwmgielne korzystając z przycisku do przednich przeciwmgielnych tzn dwa kliknięcia i załącza tył (tak jak to da się zrobić w jeep) ?


Ma ktoś może schemat przełącznika świateł albo samo zdjęcie jak wygląda od środka płytka do ktorej podpięte sa przyciski ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bcm.jpg (20.4 KB, 34 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez xksinski ; 01-02-2024 o 18:38
xksinski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2024, 18:10   #92
ffboy
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-08-2015
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Witam Kolegów.
Płynie do mnie z Kanady Escape 2023 po lifcie. Przeczytałem cały ten wątek, ale widzę, że najważniejsze chyba jest na końcu. Czy dobrze zrozumiałem, że teraz wystarczy już wymienić włącznik świateł na europejski, dołożyć wiązkę i tylne przeciwmgielne i będzie hulać?
Szukam też takiego włącznika jak na zdjęciu i nigdzie nie mogę znaleźć. Ktoś coś?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg włącznik świateł.jpg (63.2 KB, 28 wyświetleń)
ffboy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2024, 18:22   #93
xksinski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2024
Model: ESCAPE
Silnik: 2.5
Rocznik: 2020
Postów: 5
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał ffboy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Kolegów.
Płynie do mnie z Kanady Escape 2023 po lifcie. Przeczytałem cały ten wątek, ale widzę, że najważniejsze chyba jest na końcu. Czy dobrze zrozumiałem, że teraz wystarczy już wymienić włącznik świateł na europejski, dołożyć wiązkę i tylne przeciwmgielne i będzie hulać?
Szukam też takiego włącznika jak na zdjęciu i nigdzie nie mogę znaleźć. Ktoś coś?

Teoretycznie tak, nawet w mach-e i bronco tak robią z zaznaczeniem ze przeciwmgielne od kugi nie będą pasować do zderzaka w escape, więc tutaj jest rzeźbienie
Praktycznie sam się przekonam jak odbiorę auto

Podobny do Twojego znajdziesz po numerze LV4T-13D061-VE3JA6
Jak zależy Ci konkretnie na tym ze zdjęcia w ASO na pewno znajdziesz i chyba tam najlepiej kupić najnowszą rewizje bo czytałem już że niektóre modele są trefne - jest akcja serwisowa forda na wymianę (mach-e) nie wiem jak w escape

Ostatnio edytowane przez xksinski ; 01-02-2024 o 18:44
xksinski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2024, 18:55   #94
ffboy
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-08-2015
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał xksinski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podobny do Twojego znajdziesz po numerze LV4T-13D061-VE3JA6
Tak ten widziałem, jest podobny tylko ma dodatkowy przycisk do otwierania wlewu paliwa. Widocznie Kuga ma otwieranie z przycisku, ale Escape chyba nie. Szukam tego konkretnego - to jest chyba LV4T-13D061-UEW.
Pisałem już do kilku fordowskich sklepów internetowych, ale jakaś magiczna wersja, nigdzie nie dostępna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zasmucony też jestem faktem, że przeciwmgielne od Kugi nie będzie pasować do zderzaka Escape'a w miejsce odblasku. Założyłem, że to będzie najmniejszy problem w tej przeróbce.

Ostatnio edytowane przez ffboy ; 01-02-2024 o 18:59
ffboy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2024, 19:01   #95
xksinski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2024
Model: ESCAPE
Silnik: 2.5
Rocznik: 2020
Postów: 5
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał ffboy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak ten widziałem, jest podobny tylko ma dodatkowy przycisk do otwierania wlewu paliwa. Widocznie Kuga ma otwieranie z przycisku, ale Escape chyba nie. Szukam tego konkretnego - to jest chyba LV4T-13D061-UEW.
Pisałem już do kilku fordowskich sklepów internetowych, ale jakaś magiczna wersja, nigdzie nie dostępna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moj escape ma otwierania klapki paliwa z przycisku, także chyba to zależy jaka klapka jest zamontowana w aucie
Dzwoniłeś do ASO ?

Co do rzeźbienia w odblasku i montażu tam na klej płytki z ledami bez chłodzenia i sterowanie tym przyciskiem za ponad 500 zł dla mnie troche mija się z celem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To rozwiązanie nie wygląda tak źle, zastanawia mnie tylko jak wygląda ta płytka do której wpięte są przyciski, może jednak da się to zrobić tak że bcm otrzyma informacje o kliknięciu po lin. Nie sądzę że chip który generuje sygnal lin ma różne wsady w zależności od wersji, pewnie da się gdzieś tam wpiąć tylko trzeba wiedzieć gdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał ffboy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zasmucony też jestem faktem, że przeciwmgielne od Kugi nie będzie pasować do zderzaka Escape'a w miejsce odblasku.(
Może w polifcie jest już inaczej, musisz zweryfikować tam już sa inne wersje active, platinium, st-line. Może w tym przypadku zderzaki będą już identyczne a sprawdzić to mozesz na stronce oemfordpart.com, jeśli do twojego modelu pasuje ten nieszczęsny odblask z escape przedliftowego LJ6Z-13A565-B bedziesz miec odpowiedz

Ostatnio edytowane przez xksinski ; 01-02-2024 o 19:57
xksinski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2024, 00:09   #96
teiksef
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2023
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 37
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał xksinski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie wy widzicie brakujący pin w bcm? Oglądam właśnie bcm escapów ze stanów na alleedrogo i 67 jest obecny (prawy socket pod bezpiecznikami 4 od góry od lewej, następny jest pusty zgodnie z rozpiską 68* not used
Hmm, to zależy, czy pinout w dokumentacji jest dla wtyczki, czy gniazdka. Brakujący pin, który ja widziałem, jest dokładnie po drugiej stronie żółtej strzałki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał ffboy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukam też takiego włącznika jak na zdjęciu i nigdzie nie mogę znaleźć. Ktoś coś?
Pisałem tam gdzieś wyżej o LV4T-13D061-EEW - ma dodatkowo pokrętło regulacji wysokości świateł, ale to nie boli. Da się kupić używki (ja kupiłem na ebayu).
teiksef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2024, 08:46   #97
xksinski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2024
Model: ESCAPE
Silnik: 2.5
Rocznik: 2020
Postów: 5
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał teiksef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm, to zależy, czy pinout w dokumentacji jest dla wtyczki, czy gniazdka. Brakujący pin, który ja widziałem, jest dokładnie po drugiej stronie żółtej strzałki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie w dokumentacji technicznej jest pokazana wtyczka (konektor) a nie socket

Ostatnio edytowane przez xksinski ; 02-02-2024 o 10:31
xksinski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2024, 21:39   #98
timonq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2021
Model: Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Poszukaj na zagranicznych sklepach, ja dokładnie taki jak szukasz kupiłem z UK za połowę ceny tego co było w PL
timonq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2024, 22:39   #99
mpsgsm1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Model: Cougar
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał xksinski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie wy widzicie brakujący pin w bcm? Oglądam właśnie bcm escapów ze stanów na alleedrogo i 67 jest obecny (prawy socket pod bezpiecznikami 4 od góry od lewej, następny jest pusty zgodnie z rozpiską 68* not used

Trzeba dorobić brakujący pin w wtyczce wg specyfikacji terminal 2.8mm żeński i po robocie
Fakt, mój błąd pomyliłem 5 z 67 (lustro) dzięki za podpowiedź, podpięte i działa.
mpsgsm1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2024, 01:29   #100
teiksef
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2023
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 37
Domyślnie Odp: Tylne światło przeciwmgielne jakie zamontować ?

Cytat:
Napisał mpsgsm1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fakt, mój błąd pomyliłem 5 z 67 (lustro) dzięki za podpowiedź, podpięte i działa.
Super, dzięki za potwierdzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teiksef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.