Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2011, 10:56   #51
klema
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Cytat:
Napisał paul29b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie te sterowniki są ciężko dostępne i nie tanie - na allegro są od 800 zł i tylko 2 aukcje widziałem.
A to ciekawe... w ASO w Al.Krakowskiej/W-wa naprawa kosztowała mnie: 500 zł regeneracja (jakoby polega na wymianie silniczka na nowy-wysyłają to do jakiegoś specjalisty od regeneracji), 150 montaż/demontaż, 100 diagnostyka komputerowa

klema jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2011, 19:59   #52
paul29b
ford::average
 
Avatar paul29b
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Gdów/Luton
Model: MK3 Zetec
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Cytat:
Napisał klema Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to ciekawe... w ASO w Al.Krakowskiej/W-wa naprawa kosztowała mnie: 500 zł regeneracja (jakoby polega na wymianie silniczka na nowy-wysyłają to do jakiegoś specjalisty od regeneracji), 150 montaż/demontaż, 100 diagnostyka komputerowa
O kurcze - montaż/demontaż 150 !! - tam są 3 nakrętki do okręcenia + spinka do ściągnięcia !! ale się cenią.
A ja próbowałem u elektryków ten silniczek naprawić (wyszlifować) ale żaden się nie podjął, stwierdzając, że to pierdoła i nie mają czasu się z tym bawić, więc zaryzykowałem i dałem mojemu tacie - (on lubi dłubać w takich pierdołach) i rozebrał, wyszlifował, jakieś przerwy poprawił i na razie (od 3 dni) auto śmiga bez sprężynki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

no i nie pojeździłem długo - dzisiaj (30.05) znowu się zapaliła sprężynka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez paul29b ; 30-05-2011 o 14:21
paul29b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2011, 10:05   #53
klema
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Ja też miałem "powtórkę z rozrywki". Po czterech dniach znowu pojawiła się sprężynka, więc pojechałem do forda na poprawkę. Panowie stwierdzili że wtedy za pierwszym razem było dużo zanieczyszczeń, i że teraz doczyścili jeszcze dokładniej (już za darmo). Od tamtego czasu - odpukać - jest już OK.
klema jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 15:11   #54
BibiDrift
ford::beginner
 
Avatar BibiDrift
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Od jakiegoś czasu męczy mnie zapalajaca się sprężynka gdy mocniej przyspieszam na 3 biegu ,dzisiaj odwiedziłem mechanika by nabił mi klimę i przy okazji proszę o sprawdzenie błędów co jest przyczyną owej "sprężynki" - obstawiałem wtryski a tu wyskoczył błąd 132 :/ . Nic trzeba rozebrać sterownik i zobaczyć co się tam ukrywa ...
__________________
Mondeo 2.0 TDCi
BibiDrift jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 22:17   #55
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,661
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Zmienna geometria nie działa bo może mechanizm wewnątrz turbiny jest zapchany spalinami.
Tutaj extra szczegółowy opis z fotorelacjami -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
A tutaj też coś na temat -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Ostatnio edytowane przez benio ; 01-06-2011 o 22:24
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 15:12   #56
BibiDrift
ford::beginner
 
Avatar BibiDrift
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Już po "naprawie" sterownika.Rozebrałem,przetarłem delikatnie komutator papierkiem ściernym,przedmuchałem i koniec.Wydaje mi się że wszystko jest w porządku.Sprawdziłem podłączając 12v i ładnie chodzi w jedną i drugą stronę.Coś mi się wydaje ,że mój problem nie jest związany ze sterownikiem tylko turbinką - na moje oko coś ciężko chodzi to cięgno.Powinienem rozebrać turbinę i ją wyczyścić ale boje się,że mogę coś namotać.
__________________
Mondeo 2.0 TDCi
BibiDrift jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 23:13   #57
Speed-S16
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-06-2011
Skąd: Garwolin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130ps
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Witam.
Mam pytanie czy przy wymianie turbo musze założyć o takich samych numerach?
Speed-S16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 22:25   #58
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

musisz założyć ten sam typ turbiny np. jeśli jest garrett 1850 to taki ma być bo inaczej musisz jechać na hamownię i ponownie stroić cały program sterowania silnikiem bo bez tego silnik będzie miał inną charakterystykę. jeśli jest turbina ze sterowaniem podciśnieniowym to nie możesz założyć niby takiej samej ale ze sterowaniem elektrycznym bo mocowania są inne
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 22:43   #59
mondeouTG
ford::amateur
 
Avatar mondeouTG
 
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
musisz założyć ten sam typ turbiny np. jeśli jest garrett 1850 to taki ma być bo inaczej musisz jechać na hamownię i ponownie stroić cały program sterowania silnikiem bo bez tego silnik będzie miał inną charakterystykę. jeśli jest turbina ze sterowaniem podciśnieniowym to nie możesz założyć niby takiej samej ale ze sterowaniem elektrycznym bo mocowania są inne
Ok. Ja musiałem wymienić elektr.sterownik bo mój mi padł. Jak jest z jego doborem w moim przypadku. Jakieś strojenie - czy co?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeouTG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 11:20   #60
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

teoretycznie powinieneś stroić tzn. ustawić skrajne zakresy pracy turbiny we właściwym położeniu ale w warunkach warsztatowych nie ma na to szansy bez specjalnego oprzyrządowania więc się tego nie robi.
jeśli brałeś sterownik od innego mondeo to jest ok (prawdopodobnie pasują też sterowniki z bmw)
jeśli chodzi o samą wymianę sterownika z punktu widzenia oprogramowania sterowania silnikiem to niczego nie musisz zmieniać/stroić

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 05-06-2011 o 11:23
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.