Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2015, 18:42   #101
Jakub88000
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 13-09-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam,

Chciałbym się zapytać, ponieważ u wujka Google nie mogłem tego znaleźć. Mianowicie, kiedyś działało mi taka funkcja ze jak wcisnąłem nad klamką ten przycisk do zamykania drzwi od strony kierowcy, bądź pasażera zamykało mi zamki wszystkie. Zarówno z przodu jak i z tyłu. Od jakiegoś czasu ta funkcja przestała mi działać. Jest to dla mnie dość istotne ponieważ mam dwójkę dzieci i chciałbym się czuć bezpieczniej. Do teraz radziłem sobie w ten sposób ze one wsiadały a ja z pilota zamykałem wszystkie drzwi. Następnie otwierałem wciskając na pilocie jednokrotnie tak aby otworzyły się drzwi tylko od strony kierowcy.... proszę o pomoc.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Jakub88000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2015, 01:32   #102
blaugrana_
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Skąd: SBE
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 61
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

A co się dzieje? Jak zamykasz 'lockiem' zamki to zamyka i je automatycznie otwiera od razu?
blaugrana_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2015, 23:12   #103
Jakub88000
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 13-09-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

a wiec tak, z pilota wszystko działa bardzo dobrze. Wszystkie trzy przyciski funkcyjne mi działają.

Jeśli chodzi już o ich zamykanie wewnątrz to jest problem, nie zamykają się wszystkie razem tylko każde z osobna muszę od dzielnie wcinać aby zamknąć drzwi. Po przekręceniu kluczyka w zamku drzwi tez tych drzwi nie zamyka. Kontrole mam tylko z poziomy pilota.

blaugrana wiesz co może być powodem takiego defektu? co mam zrobić kupić wymienić?

Jestem totalnym laikiem a lubię to autko, poza tym duzo pieniedzy juz w niego zainwestowałem wiec chciałbym aby to jakoś w nim wszystko chodziło.

Zaś najbardziej zależy mi na bezpieczeństwie, wiec prosze o pomoc.
Jakub88000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 09:32   #104
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Może to tobie pomoże

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 21:10   #105
Jakub88000
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 13-09-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Powiedzcie mi czy możecie polecić kogoś z forum, najlepiej z Warszawy, kto z pasji podchodzi do auta a nie goni za pieniądzem. Tzn juz nawet nie chodzi tutaj o pieniądze tylko o jego znajomość i wiedzę na temat Foki. Chciałbym żeby, ktoś zerknął na nią dobrym okiem, na wszystkie dolegliwości które ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.
Jakub88000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2015, 20:48   #106
juri-197404
ford::amateur
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 18-03-2015
Model: ford focus c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam.. mam podobnie tylko w moim fordzie focus c max zacięła się tylna klapa bagażnika zamknąłem i przestał działać włącznik.Jak odblokować żeby ją rozkręcić i wymienić uszkodzony element, nie wiem jak się dostać żeby sprawdzić zamek może ktoś wie ?
juri-197404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 14:05   #107
arthrawn76
ford::beginner
 
Imię: arth
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: belfast
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 23
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Nie ma mrozu a u mnie problem wygląda tak: pilot otwiera nieraz wszystkie drzwi lub nie otwiera na zmianę drzwi prawych/lewych pasażera! Dgzie szukać przyczyny?

Inna kwestia. Chciałem zaprogramować pilota tak, aby przy pierwszym otwarciu - otwierały się tylko drzwi kierowcy i nie mogę tego zrobić. U mnie migacze migają 2 razy tylko wtedy gdy zamykam auto i cisnę przycisk 2 raz....
arthrawn76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2015, 07:08   #108
RattusNorvegicus
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-05-2013
Skąd: Okolice Bolesławca
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Co prawda temat "na mrozie", ale tutaj doprowadziło mnie FAQ, a więc żeby nie śmiecić... Focus MK1, 3-drzwiowy.

Wczoraj było wszystko w jak najlepszym porządku, dziś rano idę do samochodu, a ten otwarty. Stwierdziłem, że pewnie zapomnialem zamknąć, a że parkuję na swojej posesji, to pod domem mi sie zdarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pod pracą chcę zamknąć auto, zamyka drzwi pasażera, a kierowcy nie, po czym po sekundzie otwiera ponownie drzwi pasażera. Kluczykiem nie idzie zamknąć drzwi kierowcy, przekręcanie kluczykiem nic nie daje, przycisku LOCK nie można wcisnąć, jest sztywny.

Poruszałem trochę zamkiem i teoretycznie chodzi, zacina się w tych miejscach, co powienien, ale ani pilotem, ani kluczykiem nie można zamknąć...

Co to może być i ile to może kosztować? No i czy można to zrobić samemu? Naczytałem się trochę tematów, ale tak po prawdzie jest tego tyle, a znalazłem tylko jeden temat powiedzmy, że częściowo pasujący, choć nie do końca. Jakaś słynna "czerwona gumka"? Zamek się zaciął? WD40 wystarczy? Raczej to wygląda na problem mechaniczny, bo nawet przekręcanie kluczyka nic nie daje...

Przymierzam się do wymiany oleju, hamulców z przodu i rozrządu i wolałbym uniknąć wydawania kolejnych złotówek do już i tak sporego wydatku :/
RattusNorvegicus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2015, 10:59   #109
Jakub1980
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 30-10-2015
Skąd: Pamiątkowo
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam niedawno kupiłem foke z 99r 1,8 TDDI u mnie działa centralny zamek ale tylko z kluczyka,nie mogę natomiast zamknąć ani otworzyć zamków z fabrycznego kluczyka-pilota,nadmienię że wymieniłem baterię i nic się nie zmieniło poproszę o pomoc,dziękuję z góry.
Jakub1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2015, 11:17   #110
lizergin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: włocławek
Model: focus
Silnik: 1,8 115 PS
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

chyba przydałoby się zaprogramować kluczyk ?
kilka razy przekręć kluczykiem w stacyjce ale nie zapalaj auta, usłyszysz piknięcie i wtedy wciśnij guzik zamykania auta i znów usłyszysz piknięcie. Powinno zadziałać
__________________
łelkam tu jamajka ewry dej
lizergin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.