Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2021, 22:56   #201
Eciksmolary
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-10-2017
Skąd: Szamocin
Model: Ford Focus c-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 40
Domyślnie Cięgno otwierania maski focus c-max 2004r

Witam.
Potrzebuje nowe cięgno (wkładka) otwierania maski w focusie C-Max 1.6 109KM. Problem w tym że nie posiadam starego a na aukcjach wymagają doboru według długości cięgna. Pytanie moje czy jest możliwość odszukanie odpowiedniej wkładki po nr VIN?
A może ktoś ma jakieś sprawdzone sposoby na przerobienie tego cięgna na jakiś praktyczny patent ?

Eciksmolary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 18:37   #202
Eciksmolary
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-10-2017
Skąd: Szamocin
Model: Ford Focus c-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 40
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Mam podobny temat. Z takim problemem że nie miałem w ogóle cięgna do otwierania chce kupić nową wkładkę wraz z cięgnem ale problem w tym że na aukcjach są różne długości cięgna. Jak to dopasować ? Czy można dojść do tego po nr VIN? Lub może ma ktoś jakiś patent do zamontowania by szło nawet bez pomocy kluczyka otwierać maskę.
Eciksmolary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 22:14   #203
abba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2015
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Raczej na pewno szybciej cięgno i cały zamek dopasujesz po roku produkcji c-maxa a nie po numerze vin. Tak przynajmniej ja szukałem zamka do maski

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka
abba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 21:46   #204
Damian76
ford::advanced
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-07-2015
Skąd: Kórnik
Model: Ford Focus C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 Duratec He
Rocznik: 2006
Postów: 310
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Ja kupiłem tu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pierwsza wytrzymała rok, reklamowałem i jest druga zobaczymy ile wytrzyma. Wkładkę można przełożyć starą pasuje.
Damian76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 19:10   #205
krzysztof1209
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-02-2021
Skąd: Kartuzy
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.6 Benzyna 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Witam, również mam problem z awarią cięgna pokrywy silnika. Mechanik wyjął zepsutą wkładkę i polecił zakup zestawu naprawczego, jednak mam kłopot ze znalezieniem odpowiedniego modelu.

Posiadam Ford Focus C-max 1.6 z 2006 roku. Wymontowana, zepsuta część ma numer katalogowy 3M5AR16C826AE. Ford w swoich schematach oznaczył element kodem <431K99, a numer części to chyba 1343577 - mechanizm z linką Bowden. Jednak w internecie znajduję tylko dwie wersje cięgna - krótką (82mm) oraz długą (114mm), podczas gdy u mnie długość linki między częścią metalową a plastikową ma równo 100mm. Czy potraficie doradzić mi czy którakolwiek wersja zadziała w moim przypadku?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
krzysztof1209 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2021, 07:11   #206
abba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2015
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Nie zawracał bym sobie głowy numerami katalogowymi czy wymiarem. Kup to co wyżej ktoś Ci w linku podrzucił (są też i o dyszkę tańsze u innych) i będzie pasować. Nic innego w tym roczniku nie było

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka
abba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2021, 11:25   #207
cudaczek17
ford::average
 
Avatar cudaczek17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Rzeszów
Model: FOCUS C MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 72
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Witam
Ja też miałem zepsuty zamek maski i wymontowałem. Dorobiłem sobie taki dłuższy śrubokręt, nie bawiłem się w żadne ceregiele a mam święty spokójGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo ile średnio otwierasz maskę w ciągu miesiąca? Maks.1-3 razy. Jak kto chce mieć orginał i ponosić koszty to jego wola.
cudaczek17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2021, 17:24   #208
mirek8423
ford::beginner
 
Avatar mirek8423
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Klucze
Model: C-Max
Silnik: 2,0 TDCi 110KM z PowerShift
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Myślę, że nieważne jest ile razy się otwiera maskę i czy śrubokrętem czy kluczykiem. Ktoś wymyślił zamek i chyba powinien tam być. Wiem wiem, że go nie widać ale to pachnie takim trochę druciarstwem. Można by takie "patenty" zastosować na chwile do jutra czy tam do następnej wypłaty ale na stałe? Można też np. rurę wydechową podwiązać drutem i zderzak na trytytkę i tysiąc innych rzeczy nie zgodnie ze sztuką i też auto będzie jeździć ale czy o to chodzi?
mirek8423 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2021, 23:26   #209
cudaczek17
ford::average
 
Avatar cudaczek17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Rzeszów
Model: FOCUS C MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 72
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Cytat:
Napisał mirek8423 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Myślę, że nieważne jest ile razy się otwiera maskę i czy śrubokrętem czy kluczykiem. Ktoś wymyślił zamek i chyba powinien tam być. Wiem wiem, że go nie widać ale to pachnie takim trochę druciarstwem. Można by takie "patenty" zastosować na chwile do jutra czy tam do następnej wypłaty ale na stałe? Można też np. rurę wydechową podwiązać drutem i zderzak na trytytkę i tysiąc innych rzeczy nie zgodnie ze sztuką i też auto będzie jeździć ale czy o to chodzi?
Owszem może masz rację, ale co innego powiązać drutem zderzak czy drzwi, a co innego otwierać śrubokrętem zamek maski. Akurat ten nieudany zamek maski Forda to chyba najgorszy patent i nie uchybię sztuce jak będę sobie otwierał maskę innym sposobem niż orginał. Ja należę do tych kierowców co nie uznaje półśrodków tam gdzie to ma znaczenie na przykład na bezpieczeństwo a nawet na estetykę czy wygląd auta. Zaoszczędzone przy tym czas i pieniądze wolę spożytkować na coś bardziej potrzebnego przy samochodzie. Auto na pewno się nie obrazi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cudaczek17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 00:03   #210
mirek8423
ford::beginner
 
Avatar mirek8423
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Klucze
Model: C-Max
Silnik: 2,0 TDCi 110KM z PowerShift
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Pewnie tak, ale proszę Cię uwierz mi, że jak byś sprzedawał auto i ja jak bym zobaczył taki patent to na pewno bym go nie kupił no bo sam rozumiesz że nie wygląda to dobrze a takich ludzi jak ja są tysiące. Powiedział byś zapewne, że tak jest od wczoraj. Wiem wiem, to tylko zamek od maski ale pierwsze wrażenie jest "bardzo najważniejsze" jak to mówił pewien aktor na Polsacie. Może oglądasz TVN Turbo a jak wiesz zapewne, tam są różne programy motoryzacyjne i takie patenty podczas sprzedaży kosztowały by Cię z -500zł od ceny auta albo byś się bujał kolejny miesiąc ze sprzedażą aż może trafił by się kupiec. Nie ma co bić piany o jakiś zamek od maski bo zaraz wodzu usunie te posty ale jak stać mnie jest na konia to i na bat. Nie mówię, że nie dbasz o swoje auto ale takie rzeczy mi się nie podobają i tyle bo taki jestem bo bardzo lubię jak w aucie wszystko działa. Heh
mirek8423 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.