Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2021, 11:10   #31
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Filtr powietrza K&N - ciekawostka

Przypadkiem przez te "okienko" nie bierze ciepłego powietrza z komory silnika?

konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2021, 22:20   #32
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Filtr powietrza K&N - ciekawostka

Tyle że w RSie (2.3EB) jest właśnie taki sam a rozwiązań tam pod maską (w kwestii powietrza) innych niż w normalnych Focusach jakoś nie ma. Pytanie więc czy w RSie to ciepłe powietrze nie przeszkadza bo ma lepszy intercooler czy też użytkownicy RSow nie lubią tych otwartych airboxow
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2021, 08:04   #33
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 195
Domyślnie Odp: Filtr powietrza K&N - ciekawostka

uszczelka na tej obudowie z RSa przylega do maski po jej zamknięciu, a powietrze zasysane jest otworem który jest na wysokości reflektora więc biorąc pod uwagę że samochód jedzie i pęd powietrza wpada przez gril to uważam że nie ma prawa zasysać gorącego powietrza, może ewentualnie jak by się długo w korku stało. Póki co jeżdżę i nie zauważyłem pogorszenia względem fabrycznej obudowy. Jutro przejadę się z interfejsem to popatrzę na temperaturę powietrza w dolocie.

EDIT:
wczoraj jak wracałem z pracy temperatura na zewnątrz 31 st. C, temp. w dolocie podczas spokojnej jazdy z prędkościami ok. 80 - 110 km/h 34 st. C, a więc nie ma mowy o zasysaniu gorącego powietrza, na koniec 5 min. stania w korku i temp. w dolocie 44 st. C.
Na tej podstawie uważam, że na pewno jeżeli chodzi o temperaturę zasysanego powietrza to się nic nie pogorszyło.

Ostatnio edytowane przez Piotr.. ; 29-07-2021 o 08:34
Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2021, 15:58   #34
kamilu11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2017
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 1.5EB 180km
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Filtr powietrza K&N - ciekawostka

Również jestem po wymianie pokrywy filtra powietrza. Na ten moment różnica minimalna ale w planie mam zamontować jakiś tuningowy filtr powietrza(np K&N).
Omyłkowo zamówiłem 2 otwarte obudowy "RS" z aliexpress. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to jedna sztuka do oddania za 100zł, bez czekania na dostawę z chin.
kamilu11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2021, 07:18   #35
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 195
Domyślnie Odp: Filtr powietrza K&N - ciekawostka

Ja kupiłem sobie i zamontowałem sportową wkładkę powietrza Pipercros i moja dupochamownia stwierdza że jest poprawa, przy czym temperatury dalej w normie więc jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Odczucia akustyczne pracy silnika też się poprawiły, jestem zadowolony.
Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2021, 17:38   #36
Jones_1
FCP member
 
Avatar Jones_1
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Rawa Maz.
Model: Fokus MK2
Silnik: 2,0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie Odp: Filtr powietrza K&N - ciekawostka

Cytat:
Napisał Piotr.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na koniec 5 min. stania w korku i temp. w dolocie 44 st. C.
a wcześniej jak było ?

Bump:
Cytat:
Napisał Piotr.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kupiłem sobie i zamontowałem sportową wkładkę powietrza Pipercros i moja dupochamownia stwierdza że jest poprawa
czyli wystarczy kupić wkładkę obudowa nic nie daje
Jones_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2021, 07:17   #37
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 195
Domyślnie Odp: Filtr powietrza K&N - ciekawostka

Wcześniej z temperaturami było tak samo jak stałem w korku, więc pierwsza rzecz to potwierdzenie że nie jest gorzej. Ale już podczas jazdy jest wyraźnie lepiej, bo różnica temperatury między tą w dolocie a na dworze jest tylko 3-4 stopnie, a wcześniej było znacznie więcej. Ostatnio też jeździłem z interfejsem i jak na dworze było 31 to w dolocie podczas jazdy miałem 33-34, po zatrzymaniu się, albo po znacznym zwolnieniu od razu rosła do 37 i więcej, po chwili stania już 40 kilka, na fabrycznej obudowie było gorzej. Tak więc uważam że sama obudowa też robi robotę poprzez obniżenie temp. w dolocie podczas jazdy, a sportowa wkładka powietrza daje to że więcej przepuszcza.
Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2021, 11:55   #38
Pakuli
ford::beginner
 
Imię: Kazimierz
Zarejestrowany: 10-08-2021
Skąd: Lublin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0eb
Rocznik: 2014
Postów: 36
Domyślnie Odp: Filtr powietrza K&N - ciekawostka

Cytat:
Napisał kamilu11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Również jestem po wymianie pokrywy filtra powietrza. Na ten moment różnica minimalna ale w planie mam zamontować jakiś tuningowy filtr powietrza(np K&N).
Omyłkowo zamówiłem 2 otwarte obudowy "RS" z aliexpress. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to jedna sztuka do oddania za 100zł, bez czekania na dostawę z chin.
Super wiadomość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy do przedlifta też podchodzi ? Ktoś się orientuje? Jak tak to chętnie odkupie.
Pakuli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2021, 11:59   #39
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 195
Domyślnie Odp: Filtr powietrza K&N - ciekawostka

Pasuje do każdego który ma filtr powietrza w kształcie walca, a więc i do Kugi i do C-maxa i do foki przedliftowej i pewnie wielu innych, więc śmiało możesz od kolegi odkupić.
Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2021, 13:05   #40
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Filtr powietrza K&N - ciekawostka

Do focusa mk2 też może pasować. Tylko u mnie nic nie da, bo i tak nie mam spadków ciśnienia do odcięcia (6900 obr/min).
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.