Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2021, 09:25   #3361
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał Adax0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupuję Fiestę mk8 bez NAVI
wymiana płytki na taką z NAV

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 10:28   #3362
Adax0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus mk1
Silnik: 1600
Rocznik: 2001
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

leszczu a coś więcej dla niewtajemniczonego? Ew. jakie to koszty, itd?
Adax0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 10:52   #3363
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymiana płytki na taką z NAV
Cytat:
Napisał Adax0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
coś więcej dla niewtajemniczonego?...
Sync3 (moduł) wewnątrz ma 2 płytki:
- komunikacyjno-zasilającą
- oraz "pamięciową".
Na tej drugiej jest pamięć flash - 16GB dla wersji bez navi oraz 64GB dla wersji z navi. Ponadto na tej płytce jest pamięć RAM - 1GB dla wersji z bez navi i 2GB dla wersji z navi - oraz dodatkowo jest żyroskop (dla wersji z navi) albo go brak (bez navi).
W związku z tym by przerobić urządzenie bez navi na urządzenie z navi trzeba wymienić ową płytkę "pamięciową" - zwaną też często "małą płytką" - bo jest dużo mniejsza od płytki komunikacyjno-zasilającej.

Problem polega na tym, iż nie da się kupić oddzielnie "małych płytek" do wersji Sync3 MY18.5 - jakie są stosowane w Fieście MK8.

Niezbędny jest zakup całego modułu Sync3 MY18.5 z navi i użycie jego "małej płytki" w swoim urządzeniu. Do tego niezbędne jest poprawne zaprogramowanie takiego urządzenia po wymianie "małej płytki".

Koszty są zależne od tego, za ile znajdzie się urządzenie na allegro. Trzeba się liczyć z wydatkiem ponad 1.000zł oraz ewentualnie można odzyskać ok. 500zł po ponownej odsprzedaży tego co zostanie po całej operacji podmiany.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 11:15   #3364
Adax0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus mk1
Silnik: 1600
Rocznik: 2001
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

tedi_k dzieki wielkie. Chdzi tylko o pamięć? A co z anteną GPS?
Adax0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 11:20   #3365
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał Adax0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Chdzi tylko o pamięć? ...
Chodzi "aż" o całą płytkę - ciężko dostępną. Chodzi też o prawidłowe zaprogramowanie urządzenia po podmianie. Niby "nic trudnego", ale "Januszów ci pełen dostatek"... Antena GPS "to pryszcz" i do tego już teraz jest na swoim miejscu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2021, 20:59   #3366
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Dzisiaj miałem zupełnie zaskakujący przypadek...

Od pewnego czasu pewien Kolega z okolicy skarżył mi się, że Sync3 w jego Fusionie z USA mu się "wiesza", restartuje i inne zaskakujące niespodzianki sprawia...
Po kilku rozmowach i oględzinach (dość pobieżnych, przy innej robocie) oceniłem, że jedynym sensownym sposobem weryfikacji "o co chodzi" lub wręcz naprawy będzie wymiana "małej płytki" (tej z pamięcią flash).

Dziś "nadszedł ten dzień"...

Wymontowałem urządzenie z auta, poszedłem wymienić "małą płytkę" oraz poprawić w pamięci montowanej płytki numer ESN na właściwy - i po rozkręceniu tego Sync3 "szczęka mi zwisła"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widziałem takich rozkręconych Sync3 "trochę" - pewnie "jakieś grube setki sztuk" się nazbierały przez te pawie 5 lat...

Ale to co ujrzałem w tym Sync3 zobaczyłem dokładnie pierwszy raz w życiu!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na zdjęciach poniżej widać - jako pamięć flash wlutowano zupełnie mi nieznaną kość jakiejś amerykańskiej (pewnie "niszowej"...) firmy "Kioxia America, Inc.". W życiu o takiej nie słyszałem...
Kość była ewidentnie przelutowana - więc na 100% żadna fabryka (w Mexico...) nie wpadła na "pomysł racjonalizatorski" by standardowego (i dokładnie we wszystkich dotychczasowych Sync3 włutowanego) SanDiska SDIN8DE4 zastąpić "tym dziwactwem"...

Szokujące w tej całej historii jest to, że ktoś w USA (bo chyba nigdzie indziej by się takiej kości nie dalo kupić w sensownym terminie dostawy...) potrafił tę kość prawidłowo zaprogramować i przelutować... Nie jest to wcale takie trywialne... A ten "kompetentny Amerykanin" miał problem z "pozyskaniem" standardowego SanDiska... Szok... Takie SanDiski z Kolegą Łukaszem z Krakowa ściągamy z Chin w ilościach praktycznie hurtowych i nigdy z tym nie było problemu...

W każdym razie jak zobaczyłem jaki flash jest wlutowany, to stwierdziłem od razu, że "zupełnie nie dziwię się, iż ten Sync3 "wieszał się", restartował i wykonywał inne zaskakujące niespodzianki"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poniżej zdjęcie płytki Sync3 z "przedziwną kością", widok samej "przedziwnej kości" oraz widok standardowego SanDiska w wersji 64GB... Analogicznie wyglądają kości w stosowanych wersjach 8GB, 16GB i 32GB (jaka tu powinna się znajdować).

Czyli - całe życie człowiek może spotkać coś szokującego w miejscu najmniej spodziewanym"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210807_115244.jpg (100.9 KB, 105 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg flash.jpg (63.4 KB, 97 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg SanDisk.jpg (61.0 KB, 94 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-08-2021 o 21:08
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2021, 23:15   #3367
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

KIOXIA America, Inc. (formerly Toshiba Memory America, Inc.) is the US-based subsidiary of KIOXIA Corporation, a leading worldwide supplier of flash memory and solid state drives (SSDs).*
I wszystko w temacie.
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2021, 07:41   #3368
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...I wszystko w temacie.
Googla to ja także umiem używać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co nie zmienia faktu, iż dokładnie w żadnym dotychczas widzianym urządzeniu "nie stwierdziłem obecności" pamięci flash BiCS FLASH™ firmy KIOXIA...
Pamięci Toshiba natomiast "nie są mi obce"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Samsungi obecne "w prawie każdym SSD" raczej też... Czy więc ta KIOXIA nie jest jednak "niszowa"???
To, że na stronie www napisane jest, ze jest "czołowym producentem" - to OK. Prawie każdy tak pisze...

Zamiast wprost umieszczać "kawałek tekstu od Googla", trzeba było napisać gdzie takie kości Kolega spotykał - przynajmniej byłby jakiś pożytek z tego "wszystko w temacie"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2021, 09:47   #3369
Greg Poznań
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-03-2018
Skąd: Poznań
Model: 2.0 EB
Silnik: 2000
Rocznik: 2016
Postów: 104
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W każdym razie jak zobaczyłem jaki flash jest wlutowany, to stwierdziłem od razu, że "zupełnie nie dziwię się, iż ten Sync3 "wieszał się", restartował i wykonywał inne zaskakujące niespodzianki"...
Miałem podobne zachowanie S3, od początku jak wymieniłem S2 na S3 przez kolegę Krystiana w 2017r do 2020r tak się zachowywał, niespodziewanie znikał ekran, trzeba było restartować albo sam nagle i bez powodu robił sobie resecik i takie tam. Przyszedł moment, że chciałem pomóc komuś i podmienić jego pamięć na moją, żeby miał wgrane wszystko z modyfikacjami od ręki, bo nie mógł czekać i podczas tej operacji coś chyba z palca pykło i ją spaliłem. Zmuszony do zakupu nowej po jej zmianie S3 chodzi od roku bez zająknięcia, stąd mój wniosek, że winna tych dziwacznych zachowań była owa pamięć, co to się spaliła podczas demontażu i próby jej podmiany do innego egzemplarza :-) Teraz potwierdzasz takie same objawy, ciekaw jestem czy przypadkiem nie miałem np. tej samej wlutowanej pamięci ale już*nie sprawdzę, bo została wywalona, to byłaby dopiero sensacja :-)
Greg Poznań jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2021, 10:47   #3370
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał Greg Poznań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...coś chyba z palca pykło i ją spaliłem. ...
Nigdy mi się nie zdarzyło, by elektrostatycznie uszkodzić płytkę Sync3...
NIE PISZĘ, ŻE TO NIEMOŻLIWE tylko, ze mnie się nie zdarzyło...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I niech tak zostanie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do "dziwacznej" kości flash - nic już więcej o niej nie powiem, bo najwyraźniej "amerykańskie lutowanie" było jakie było...
Jak dziś chciałem ją posprawdzać (jaką ma pojemność itp.) to już nie ruszyła w żadnym moim Sync3 na stole...
Nie ruszyła też na "szpilkach"... Czyli lutowanie było "na jeden montaż/złożenie Sync3"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc "świeć Panie nad jej elektroniczną duszą"...
Nic więcej się już o niej nie dowiemy, bo na pewno z Łukaszem nie będziemy jej "ratować" tylko wymienimy na standardową 64GB...
No chyba, że po wylutowaniu ruszy mi w programatorze - to z ciekawości zerknę i podam "jak to się miało do tego co być powinno"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-08-2021 o 10:50
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.