Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2021, 12:21   #11
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: fotele vignale -czy warto

Właśnie sprawdziłem w instrukcji, jest regulacja mocy chłodzenia.

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fotele grzane/chłodzone-wentylowane w MK5 i pochodnych (S-max MK2, nowe Galaxy, Edge) wykonane są w oparciu o ogniwo Peltiera
Czyli rozumiem że grzanie w takich fotelach też zupełnie inaczej rozwiązane jest?
Nie zamierzam przerabiać tylko wymienić całe fotele, teraz kolejny in-plus mi podsunąłeś, czy mojej wiecznie niedogrzanej żonie będzie bardziej ciepło niż na zwykłych matach?

__________________
Moje mody w mk5 : fotele w pełnej elektryce z pamięcią, grzane wszystkie, pełen ambient light, blis z ct, lane assist, tsr, przetwornica 12-230v, dynamic led , pełen keyless (w trakcie),el. kolumna kierownicza(w trakcie)
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 12:26   #12
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: fotele vignale -czy warto

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fotele grzane/chłodzone-wentylowane w MK5 i pochodnych (S-max MK2, nowe Galaxy, Edge) wykonane są w oparciu o ogniwo Peltiera i wymuszony nadmuch.
Rozwiązanie jest bardzo efektywne i bardzo użyteczne.
Z ciekawości orientujesz się czy fotele przednie z mk5 maja inny rozstaw srub mocujacych do podłogi niz mk4?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 12:27   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: fotele vignale -czy warto

Cytat:
Napisał fixmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jest regulacja...
No to tylko jeszcze raz zwrócę uwagę, iż po założeniu foteli grzanych/chłodzonych-wentylowanych w miejsce tylko grzanych NIC NIE BĘDZIE DZAIAŁAŁO. Potrzebna jest gruntowna przeróbka instalacji (a najpierw wyjęcię całej wykładziny podłogowej...) oraz wymiana panelu przycisków. Nie da się nic uruchomić na starym panelu tylko pod grzane...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Odpowiedź na pytanie o grzanie - wiki odpowie po zapytaniu "co to jest ogniwo Peltiera"...
Taka "sprytna płytka" co albo grzeje albo chłodzi w zależności od biegunowości przyłożonego napięcia...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 30-05-2021 o 12:30
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 12:28   #14
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: fotele vignale -czy warto

Cytat:
Napisał wlodek.ww Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentylowanie było jak dla mnie zbyt intensywne i bałem się czy nie nabawię się ponownie jakiś problemów
A czy tam nie ma trzystopniowej regulacji, tak jak podgrzewanie? A i jeszcze chyba można włączyć "combo" czyli podgrzewanie z wentylowaniem - nie wiem tylko co to da i po co ale może właśnie by zaradzić jakoś zbyt chłodnemu powietrzu w plery.
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 12:32   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: fotele vignale -czy warto

Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... nie wiem tylko co to da....
No to najpierw sprawdzamy w instrukcji obsługi proszę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 12:32   #16
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: fotele vignale -czy warto

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to tylko jeszcze raz zwrócę uwagę,
Kabelki lubię, schematy mam, więc to nie problem, panel -to może być problem bo w zwykłym chyba nie ma miejsca na przyciski chłodzenia, a po zmianie panelu na Sony audio pewnie nie będzie działało...
__________________
Moje mody w mk5 : fotele w pełnej elektryce z pamięcią, grzane wszystkie, pełen ambient light, blis z ct, lane assist, tsr, przetwornica 12-230v, dynamic led , pełen keyless (w trakcie),el. kolumna kierownicza(w trakcie)
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 12:35   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: fotele vignale -czy warto

Cytat:
Napisał fixmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a po zmianie panelu na Sony audio pewnie nie będzie działało...
Panele do kwestii audio MAJĄ NIC!!!
A "Sony" to tylko napis...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 12:41   #18
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: fotele vignale -czy warto

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po założeniu foteli grzanych/chłodzonych-wentylowanych w miejsce tylko grzanych NIC NIE BĘDZIE DZAIAŁAŁO
Też interesowałem się pokrótce takim tematem. Mi wystarczyłaby sama wentylacja ale takie fotele titanium, zwłaszcza białe są nie do znalezienia. Od vignale pojawiają się co jakiś czas na allegro. Ale z tego co widzę np po ofertach samych aut vignale, to nie każdy ma przecież wentylację, czyli jeszcze trzeba uważać na to co się kupuje? Na aukcjach sprzedający w ogóle nie dają konkretnych opisów. ze zdjęć można wywnioskować jedynie że fotele są elektrycznie regulowane ale czy mają grzanie bądź wentylowanie to już wiedza tajemna. dodatkowo gro ofert pochodzi z fushiona albo nawet sprzedający nie ma takiej wiedzy że to jest od amerykańskiej wersji i po prostu pisze ogólnie mk5. Czy z dopasowaniem foteli z fusiona do mk5 nie będzie żadnych problemów?
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 12:44   #19
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: fotele vignale -czy warto

Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Czy z dopasowaniem foteli z fusiona do mk5 nie będzie żadnych problemów?
Będą. W zakresie wykrywania obecności pasażera. Amerykanie używają modułu OCS - w Europie nie ma OCS a jest klasyczna mata wykrywająca pasażera. W związku z tym założenie amerykańskich foteli do EU to kolejny (nawet trudniejszy do rozwiązania...) problem w stosunku do różnic instalacji pod grzanie i pod grzanie/chłodzenie-wentylację. Inaczej też jest rozwiązana kwestia wykrywania pozycji fotela na szynach (ustawienia przód-tył).
To ostatnie w Ameryce jest istotne przy ichnich poduszkach dwunabojowych. Decyduje o zablokowaniu odpalania drugiego naboju.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 30-05-2021 o 12:47
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 12:46   #20
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: fotele vignale -czy warto

A jest jakaś metoda by samemu wyłapać co jest faktycznie od fusiona? po zdjęciach a jak nie to na miejscu, przy oględzinach? jak to rozpoznać, żeby się nie pogrzebać na amen z zamontowaniem tego?
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.