Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2021, 16:50   #1
luki_1988
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-06-2021
Skąd: Wadowice
Model: fiesta mk6 2008-...
Silnik: 1.25
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Czy jest sprzęgiełko alternatora?

Mam taki problem: przy obrotach silnika ok 1150-1250 słychać właśnie w okolicy alternatora taki specyficzny dźwięk. Takie jakby przemieszanie bulgotania z ćwikaniemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - o ile mogę to tak określić. Staram się jak mogę, ale przekazać dźwięk w formie pisanej łatwo nie jest.
Myślałem, że może po ustawieniu rozrządu się poprawi (bo był o jeden ząbek przestawiony opis w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]temacie) ale o ile moc bardzo znacznie wzrosła, sam silnik pracuje dużo ciszej, to ten irytujący dźwięk słychać nadal.

Jeden z mechaników u których auto było już wcześniej stwierdził, że to wina sprzęgiełka alternatora i trzeba by je wymienić, ale nie miał czasu z tym robić. Natomiast inny powiedział mi, że w tym modelu w alternatorze sprzęgła nie ma, bo cytuję "byłaby taka czarna obudowa a Pan tam nie ma nic". Allegro też nie znajduje sprzęgła do alternatora mojego modelu auta: Ford/Fiesta VI (CB1, CCN) (2008 - ...)/1.25 82KM, 60kW

Dźwięk pojawia się tylko w tym konkretnym paśmie obrotów. Na wyższych/niższych go nie słychać, ale jest dość irytujący i słyszalny zarówno w kabinie jak i w pobliżu samochodu (przy zamkniętej masce).

I co z tym teraz zrobić? Jeśli sprzęgła nie ma a chciałbym wyeliminować ten dźwięk, to co powinienem zrobić? Wymienić cały alternator?

luki_1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 07:03   #2
swampshark
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Biłgoraj
Model: Fiesta mk7, Focus mk3
Silnik: 1.25 80KM, 1.5 EB
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Czy jest sprzęgiełko alternatora?

Sprzęgiełko alternatora? Może łożysko
swampshark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 13:37   #3
luki_1988
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-06-2021
Skąd: Wadowice
Model: fiesta mk6 2008-...
Silnik: 1.25
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czy jest sprzęgiełko alternatora?

Cytat:
Napisał swampshark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzęgiełko alternatora? Może łożysko
No właśnie nie wiem. Mechanik mówił "sprzęgiełko". Na allegro jest [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale do konkretnie mojego modelu 1,25 82KM nie wyświetlają się żadne wyniki.
luki_1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 14:26   #4
swampshark
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Biłgoraj
Model: Fiesta mk7, Focus mk3
Silnik: 1.25 80KM, 1.5 EB
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Czy jest sprzęgiełko alternatora?

jakby sprzęgiełko było walniete to dzwiek byłby po zgaszeniu auta. Służy ono, zęby po zatrzymaniu silnika rozpedzony alternator nie został zatrzymany zbyt gwałtownie paskie osprzetu
swampshark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 14:54   #5
luki_1988
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-06-2021
Skąd: Wadowice
Model: fiesta mk6 2008-...
Silnik: 1.25
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czy jest sprzęgiełko alternatora?

Cytat:
Napisał swampshark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakby sprzęgiełko było walniete to dzwiek byłby po zgaszeniu auta. Służy ono, zęby po zatrzymaniu silnika rozpedzony alternator nie został zatrzymany zbyt gwałtownie paskie osprzetu
Dzięki za odpowiedźGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dźwięk jak pisałem wyżej jest tylko w tym paśmie obrotów (1100-1200rpm) i ewidentnie pochodzi ze strony alternatora. Po zgaszeniu silnika nic nie słychać.
Tylko w takim razie co należałoby wymienić?
luki_1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.