Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2020, 09:40   #271
bobik2110
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Człuchów
Model: Ford Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 133
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Chciałbym zamontować w moim fordzie galaxy 2017r też kamerę cofania. Wie ktoś może jaki jest nr fabryczny i czy wgl potrzebuje moduł kamery? Mógłbym prosić o sprawdzenie WF0KXXWPCKHU26958

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

bobik2110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 14:50   #272
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Cytat:
Napisał DarekRz4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co bym nie robił to zawsze muszę przejść przez ten przepust cinczem bo do radia też mam wpięty cincz.
Zawsze możesz przeciąć kabel, przeciągnąć i polutować już w klapie. Z chinch'em nie przejdziesz przepustem
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 17:35   #273
DarekRz4
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratech+LPG
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

No tak będę musiał zrobić. Ponawiam pytanie jakie jest najlepsze miejsce na zamontowanie kamery -wiem że w klapie , ale gdzie dokładnie zalecacie ? Może ktoś ma jakieś foto ?
DarekRz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 19:35   #274
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Miałem parującą kamerę i nic widać nie było, dzisiaj podsuszyłem ją suszarką (już 3 raz) i coś chyba się uszkodziło wewnątrz, bo obraz się wyświetlił przy pierwszym wbiciu wstecznego, przy drugim wbiciu biegu już nie, jest czarny ekran, ekran mrowiasty, lub mignie jakimiś kolorami. Chyba kamerka poszła...


Plan mam taki, żeby kupić coś uniwersalnego na allegro i podłączyć, ktoś podłączał kamerkę do oryginalnych kabli? Znalazłem taki poradnik: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale nie za bardzo rozumiem oznaczenia kabli (wtyczka 6 pinów)
o ile +12V, GND rozumiem, to co z resztą?
Pod które należało by podłączyć kable z "chinch", żeby był obraz na ekranie?
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 19:47   #275
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Musisz się podłączyć pomijając moduł,
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 20:42   #276
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Dobra, poczytałem posty w temacie i wiem o co chodzi.
Inne pytanie - czy jest sposób żeby się dostać do wtyczki kamerki w radiu, bez rozbierania połowy samochodu? Jest jakaś szansa dojść od tyłu?

Ostatnio edytowane przez mar111cin ; 18-02-2020 o 22:30
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 22:26   #277
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Kamerka ożyła na chwilę i znowu przestała działać.
Ale faktycznie standardowa kamerka to bezsens.
Myślę zakupić jakiegoś chińczyka na allegro i go wstawić, ale...

Myślę jak go najlepiej podłączyć, żeby nie rozbierać pół samochodu.
Mam kombi jakby co.
Znalazłem na niemieckich stronach takie schematy do kamerki :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
według tego schematu, wychodzi że kabel video jest pociągnięty do bagażnika (https://mondeo-mk4.de/images/proxy/0...e30ecd8972.jpg akurat jest przykład hatchbacka) i w bagażniku jest moduł kamerki.
Nawet jest zdjęcie z nim pokazane i widać, że środkowy kabel to typowy kabel video.


przeszukując niemiecką wiki, znalazłem to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na jednym zdjęciu (tym z czerwonymi strzałkami https://mk4-wiki.denkdose.de/_media/...auposition.jpg ) jest akurat rozbebeszony bagażnik w kombii
Wychodzi na to, że moduł kamerki jest gdzieś przy zderzaku.
Myślę, że rozebranie tego boczka w bagażniku będzie łatwiejsze, niż rozebranie pół samochodu i kokpitu żeby dostać się do radia.
Skoro ten kabelek video jest już do radia podłączony to może go wykorzystać? (czy jest coś o czym nie wiem i mi się nie uda? )
ciężko ściągnąć boczek w bagażniku?

Edit, znalazłem odpowiedź, dużo roboty nie ma : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Edit:
Znalazłem na allegro nawet taki ciekawy adapter, dokładnie nazywa to się "adapter antenowy do volvo"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
są dwa rodzaje, prosty i kątowy, kupię ten kątowy i założę na końcu gniazdko chinch (bo ciężko znaleźć przejściówkę z antenowego na gniazdko chinch i za dużo już by tych przejściówek było)
Wyjdzie na to, że nawet instalacji oryginalne w fordzie nie trzeba będzie rozcinać. Wystarczy do oryginalnego kabla zastosować ten adapter i dalej już chińska kamerka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko zastanawiam się jak wziąć zasilanie - chyba lepiej z zapalniczki w bagażniku? wtedy kamerka będzie cały czas zasilana a dzięki temu będzie działała jeszcze chwile po wbiciu biegu do przodu, tak jak to jest w oryginale? czy się mylę?

Ostatnio edytowane przez mar111cin ; 22-02-2020 o 09:12
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 09:14   #278
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Cytat:
Napisał mar111cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro ten kabelek video jest już do radia podłączony to może go wykorzystać?
Jak najbardziej,można tak zrobić.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 11:15   #279
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Cytat:
Napisał mar111cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko zastanawiam się jak wziąć zasilanie - chyba lepiej z zapalniczki w bagażniku? wtedy kamerka będzie cały czas zasilana a dzięki temu będzie działała jeszcze chwile po wbiciu biegu do przodu, tak jak to jest w oryginale? czy się mylę?
Nie będzie. Wyłączy się i tak po wrzuceniu innego biegu niż wsteczny, a dodatkowo rozladuje aku (tam prąd jest nawet po zamknięciu auta) i niepotrzebnie będzie grzać kamerę.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 22:35   #280
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w elmconfig zmienić trzeba coś oprócz navi high?
Jest opcja park scan pattern - do wyboru 1 i 3.
Edit. Dobra już widzę 4 strona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.ark asist camera.
Mam zamontowanego NX-a z wejściem kamery, bez modułu, konfiguracja jak poniżej ale po włączeniu wstecznego radio nie przełącza się na wejście kamery. Coś jeszcze trzeba gdzieś ustawić? Nie mam jeszcze podłączonej kamery (trzeba jeszcze przeciągnąć kable), może radio bez sygnału się nie przełącza?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.