Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2020, 06:56   #31
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: Zmiana lamp przednich na europejskie i dołożenie regulacji wysokości świateł

Dodam że UCDS widzi HCM ale brak procedur serwisowych, sprawdzałem mk4 i oczywiście dla tego auta są. Dziękuje Panie Tadeuszu za poświęcony czas widać tradycyjnie mam pod górę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 08:24   #32
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: Zmiana lamp przednich na europejskie i dołożenie regulacji wysokości świateł

Zrobiłem porównanie UCDSem tego co jest zapisane w HCMach i większość parametrów jest identyczna, różnice są tylko w tych miejscach, Do tego data produkcji oczywiście i jeden segment gdzie brak u mnie całkowicie linii. Reszta jest identyczna
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Bump: Jak sprawdzic czy czujnik jest widziany prawidłowo przez HCM i czy działą jak powinien? Możliwe ze tu jest pies pogrzebany?
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 22-02-2020 o 09:00
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 08:47   #33
Ahmed91
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 02-02-2020
Skąd: Konin/Wrocław
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Zmiana lamp przednich na europejskie i dołożenie regulacji wysokości świateł

Witam.

Czy taki przełącznik do świateł będzie dobry, jeśli nie posiadam kamery/czujnika do automatycznych świateł?
Brak na tym przełączniku włącznika do świateł automatycznych

Edit: Auto płynie do mnie dopiero i nie wiem czy może każdy Fusion z USA ma ten czujnik zmierzchu?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Ahmed91 ; 21-02-2020 o 10:43
Ahmed91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 11:17   #34
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: Zmiana lamp przednich na europejskie i dołożenie regulacji wysokości świateł

Sprawdziłem teraz jeszcze raz błędy i są dwa w HCMie, co ciekawe pojawiają się w przypadku jak mam skrzynię na P i światłą na automat a jest dzień. Ustawienie skrzyni w innym położeniu niż P i błędów nie ma, to samo jak włączę normalnie światła, skrzynia może byc na P i błędów brak. Po zmroku, włączaja się światła i błędów brak czyli są tylko jak swiecą dzienne. Błędy które sie wyświetlają to
B1087 i B1088, Wczoraj miałem z tyłu pasażera i lampy mocno sie opuściły, muszę sprawdzic wiazki do czujników czy nie zamie niłem któregoś kabelka oraz same czujniki ale nie bardzo wiem jak je sprawdzić bo moze którys jest niesprawny.






@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Nen przełącznik sam z siebie nic nie robi. Zależy co chcesz uzyskać, ale wpierw trzeba zobaczyć co tam jest w środku obecnie zamontowane. Ludzie wymieniają przełącznik przeważnie jak chcą na nim podłączyc światła tylne przeciwmgielne które są obowiązkowe w Polsce. Regulacja świateł to juz inna kwestia musisz wiedzieć co ma auto zainstalowane. Który to rocznik? przedlift/polift, jakie ma lampy z przodu? będziesz je wymieniał czy zostają itd.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 22-02-2020 o 08:34
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 13:04   #35
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: Zmiana lamp przednich na europejskie i dołożenie regulacji wysokości świateł

Problem rozwiązany. Dziękuje wszystkim z którymi sie kontaktowałem za pomoc. Powodem tego ze lampa świeciła wysoko był mój błąd. Zamieniłem kabelki w wiązce tylnego czujnika i czujnik stał nie reagował na zmianę położenia. Sygnałowy przewód podłączony był prawidłowo wiec układ nie zgłaszał błędu ale po odkręceniu cięgła nie reagował na zmianę jego położenie. Lampy dało się ustawić na stacji a wieczorem jadę na testy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 22-02-2020 o 18:29
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 22:10   #36
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Zmiana lamp przednich na europejskie i dołożenie regulacji wysokości świateł

Ale jajca. Fajnie że dobrze temat się zakończył.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 11:00   #37
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: Zmiana lamp przednich na europejskie i dołożenie regulacji wysokości świateł

Po prostu robiłem na raty a nie wszystko na raz. Wyłazi brak miejsca do takich prac. Jest dobrze lampy działają jak powinny. Przydało by sie tylko zrobić aktualizację paru modułów.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 05:33   #38
MasteRafi
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-08-2017
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 Duratec 240km
Rocznik: 2013
Postów: 55
Domyślnie Przekładka lamp

Pozdrawiam forumowiczów.Szukałem na forum ale nie znalazłem tematu o przekładkę zwykłych lamp soczewkowych do fusiona. Mam rocznik 2013, będzie jakiś problem z wymianą USA na Eu , są
jakieś różnice z mocowaniami lamp czy wystarczy wyjąć i wpiąć nowe. Z góry dziękuję za wiadomość.

Ostatnio edytowane przez MasteRafi ; 08-05-2020 o 05:36
MasteRafi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 06:35   #39
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Przekładka lamp

Cytat:
Napisał MasteRafi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Szukałem na forum ....
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Kolega szukał jak szukał... Tu trzeba ten temat podłączyć... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 08:18   #40
Marcofusion
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-12-2019
Skąd: RADOM
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przekładka lamp

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Kolega szukał jak szukał... Tu trzeba ten temat podłączyć... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
99,999% tematow o Fusionie mk5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcofusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.