Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2019, 17:49   #61
-fred-
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 20-03-2017
Skąd: Chełmża
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140
Rocznik: 2010
Postów: 40
Domyślnie Odp: Parktronic- tył ,gdzie znajdę kable od tylnego buzzera

Cytat:
Napisał PiotruśPan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popatrz czy masz kable koło nóg pasażera z przodu tam jest kostka do której wchodzą, ale już nie wychodzą w podsufitke
zabij mnie... ale nie kumam... nogi pasażera przód? na progu-pod plastikami ? czy nachodzą na słupek?

gorzej jeżeli znajdę tam te kable... bo gdzieś muszą się kończyć...

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prześledź tylko,czy we wtyczce do PDC są kabelki do buzera.W przedlifcie,złącze A pin nr 2(niebiesko/zielony) i pin nr 10(brązowo/niebieski).Z tego co pamiętam to złącze A to jest złącze pierwsze z lewej strony.A przednie złącze od buzera masz ?
przednie złącze jest i buzer jest podłączony...
czy to można również podpisać do polifta? SORRY miedzy lift? kombi...
bo te kable są w wtyczce i też są te kolory...

-fred- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 21:18   #62
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Parktronic- tył ,gdzie znajdę kable od tylnego buzzera

Te kable (BN i NZ) w twoim przypadku idą tak jak u mnie czyli od modułu prawa strona koło progów i zawijaja się za fotelem pasażera w stronę kierowcy przez tunel, później idą w górę za radio, schowek pasażera i prawa strona idą w dół. Zdejmij wykładzinę pod schowkiem i w pobliżu rawej strony powinny być na którejś kostce, ale już z niej nie wychodzą

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 15:56   #63
luxinho
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-11-2018
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Parktronic- tył ,gdzie znajdę kable od tylnego buzzera

witam.
Problem od samego pocztku posiadania mondeo. gdy wlaczam silnik . piszczy i miga kontrolka od parktroniku. przy wrzucaniu wstecznego tak samo. zaden czujnik nie dziala_ metoda na ucho, nic nie brzeczy. pojechalem na kompa i pokazalo blad staly tylnego buzzera/glosnika/odbiornika dzwiekowego ( nie pamietam dokladnie) gosciu powiedzial ze wymienic buzzer z tylu i bedzie ok. rozprulem prawa tylnia czesc i nie ma tego nigdzie. lecialem po kablach i nic. dziwinie jedna wtyczna wisi przy module jak na zdjeciu. prosze o pomoc bo mnie szlak z tym trafi
mondeo mk4 lift 2011 hachback
74649851_436753960314209_5977631076212801536_n.jpg
luxinho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 19:54   #64
-fred-
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 20-03-2017
Skąd: Chełmża
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140
Rocznik: 2010
Postów: 40
Domyślnie Odp: Parktronic- tył ,gdzie znajdę kable od tylnego buzzera

Podsumowując... mój przypadek dla kolejnych...
cała instalacja jest w bagażniku. Brak wtyczki buzera tylnego to że jest wtyczka pod przedni buzer nie oznacza że musi być instalacja pod tylni buzer
Zgodnie z podpowiedzią

Cytat:
Napisał PiotruśPan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przez tunel, później idą w górę za radio, schowek pasażera i prawa strona idą w dół. Zdejmij wykładzinę pod schowkiem i w pobliżu rawej strony powinny być na którejś kostce, ale już z niej nie wychodzą
Dokładnie tak było instalacja szła do kostki pod schowkiem ale już z niej nie wychodziła...

Kolory kabli w MIEDZY lifcie (i pewnie w po lifcie) te same co wspomniał

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
złącze A pin nr 2(niebiesko/zielony) i pin nr 10(brązowo/niebieski)

Podpiołem się pod wtyczkę A bezpośrednio z modułu... i co WSZYSTKO DZIAŁA
MAŁA PODPOWIEDZ
nie zostawiajcie buzera na wysokości modułu pod tapicerką... bo nic nie słychać trzeba wyciągnąć go zupełnie w inne miejsce np ostatni słupek. Osobiście planuje przeciągnąć w podsufitkę ale od modułu LUB od kostki w której brakuje pinów (trochę więcej zabawy)... tylko skąd takie piny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękuję bardzo za pomoc

Bump:

Cytat:
Napisał luxinho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam.
Problem od samego pocztku posiadania mondeo. gdy wlaczam silnik . piszczy i miga kontrolka od parktroniku. przy wrzucaniu wstecznego tak samo. zaden czujnik nie dziala_ metoda na ucho, nic nie brzeczy. pojechalem na kompa i pokazalo blad staly tylnego buzzera/glosnika/odbiornika dzwiekowego ( nie pamietam dokladnie) gosciu powiedzial ze wymienic buzzer z tylu i bedzie ok. rozprulem prawa tylnia czesc i nie ma tego nigdzie. lecialem po kablach i nic. dziwinie jedna wtyczna wisi przy module jak na zdjeciu. prosze o pomoc bo mnie szlak z tym trafi
mondeo mk4 lift 2011 hachback
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kolego buzer jest w podsufitce trzeba zdemontować lampkę tylną i tam znajdziesz

lampka ma małe nacięcie z tyłu wprowadź tam coś cienkiego (próbówka) i sama wyjdzie trzeba nacisnąć na "języczek" aby wyjąć tylko uważaj abyś trafił między ramką aluminiową a plastik


Bump: Zielona wtyczka jest od modułu haka

Ostatnio edytowane przez -fred- ; 25-10-2019 o 20:04
-fred- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2019, 12:34   #65
luxinho
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-11-2018
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Parktronic- tył ,gdzie znajdę kable od tylnego buzzera

wyjalem tylna lampke bez problemu ale tam nic wiecej nie ma- na tyle ile moge wlozyc reke

Bump: [QUOTE=-fred-;3186803]Podsumowując... mój przypadek dla kolejnych...
cała instalacja jest w bagażniku. Brak wtyczki buzera tylnego to że jest wtyczka pod przedni buzer nie oznacza że musi być instalacja pod tylni buzer
Zgodnie z podpowiedzią



Dokładnie tak było instalacja szła do kostki pod schowkiem ale już z niej nie wychodziła...

Kolory kabli w MIEDZY lifcie (i pewnie w po lifcie) te same co wspomniał




Podpiołem się pod wtyczkę A bezpośrednio z modułu... i co WSZYSTKO DZIAŁA
MAŁA PODPOWIEDZ
nie zostawiajcie buzera na wysokości modułu pod tapicerką... bo nic nie słychać trzeba wyciągnąć go zupełnie w inne miejsce np ostatni słupek. Osobiście planuje przeciągnąć w podsufitkę ale od modułu LUB od kostki w której brakuje pinów (trochę więcej zabawy)... tylko skąd takie piny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękuję bardzo za pomoc

Bump:



Kolego buzer jest w podsufitce trzeba zdemontować lampkę tylną i tam znajdziesz

lampka ma małe nacięcie z tyłu wprowadź tam coś cienkiego (próbówka) i sama wyjdzie trzeba nacisnąć na "języczek" aby wyjąć tylko uważaj abyś trafił między ramką aluminiową a plastik
..............................

wyjalem tylna lampke bez problemu ale tam nic wiecej nie ma- na tyle ile moge wlozyc reke

Ostatnio edytowane przez luxinho ; 26-10-2019 o 12:36
luxinho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2019, 13:36   #66
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Parktronic- tył ,gdzie znajdę kable od tylnego buzzera

To zrób jak kolega wyżej opisał

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 20:38   #67
luxinho
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-11-2018
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Parktronic- tył ,gdzie znajdę kable od tylnego buzzera

wczoraj rozebralem jeszcze raz calosc i od modulu nic nie idzie w gore ( do podsufitki) , jedna wiazka idzie do przodu- dolem pod siedzeniem. a druga do naboju od poduszki ( do prawego tylnego slupka) rece mi opadly..... nawet nie ma tego gdzie szukac
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 76611011_524058454814201_1392724522473357312_n.jpg (92.6 KB, 54 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 75446672_548875009232819_5336586771830407168_n.jpg (85.7 KB, 50 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 75328730_1369803796512598_2352963593634316288_n.jpg (92.9 KB, 52 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez luxinho ; 20-11-2019 o 20:42
luxinho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 20:45   #68
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Parktronic- tył ,gdzie znajdę kable od tylnego buzzera

Cytat:
Napisał luxinho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wczoraj rozebralem jeszcze raz calosc i od modulu nic nie idzie w gore ( do podsufitki) , jedna wiazka idzie do przodu- dolem pod siedzeniem. a druga do naboju od poduszki ( do prawego tylnego slupka) rece mi opadly..... nawet nie ma tego gdzie szukac
Bo ona idzie do skrzynki pod schowkiem pasażera, a dopiero z tej skrzynki idzie w podsufitkę (o ile w ogóle idzie)

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 13:49   #69
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Parktronic- tył ,gdzie znajdę kable od tylnego buzzera

Tydzień temu przestały mi działać czujniki parkowania, Forscan pokazuje "Rear sounder general electrical error". Dziś zacząłem poszukiwania tylnego buzzera i jak na razie nic. Rozebrałem prawą i lewą stronę bagażnika, podsufitkę z tyłu (koło lampki) i nigdzie buzzera nie ma. Jak robiłem wygłuszenie to go gdzieś widziałem ale teraz nie pamiętam gdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ma ktoś jeszcze pomysł gdzie to może być?
Mondeo MK4 Kombi, 2014
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 13:50   #70
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Parktronic- tył ,gdzie znajdę kable od tylnego buzzera

Rozbierałeś prawy boczek na wysokości tylnego oparcia ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.