Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2019, 06:30   #11
RadioactiVe
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Głuchołazy
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Naprawa powoli podsuwa się do przodu.
Zadzwoniłem do Forda i pytałem czy występują jakieś zamienniki za sterownik z końcówką BB. I owszem są, w trakcie produkcji zmienili dostawcę modułów hamulca i teraz występuje jako CA.
Zamówiłem używke, założyłem i działa, ale nie do końca.
Zaciąganie i puszczanie hamulca z przycisku działa, ale w dalszym ciągu miga kontrolka hamulca ręcznego i świeci brake. Pomyślałem że trzeba usunąć błędy i tak też zrobiłem. Niestety błędy wracają.
Co należy zrobić aby przeprowadzić konfigurację modułu sterującego (błąd U2101)? Są jeszcze takie błędy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

RadioactiVe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 17:48   #12
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Czytaj temat: Program konfiguracji - ELMconfig. Tam jest ten blad. Ale szczegolow nie podam
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 16:20   #13
Pajka
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-05-2016
Skąd: Ostróda
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM Automat
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Elektryczny hamulec postojowy kody błędów

Panowie potrzebuję pomocy. Od dłuższego czasu walczę z elektrycznym hamulcem postojowym. Pewnego razu zablokował koła i amen. Jakimś cudem przez chwilę zadziałał, zwolniłem hamulec i pojechałem do mechanika - diagnoza, uszkodzony moduł. Przy okazji awarii hamulca nie działa PDC ani tempomat. Elektronik rzekomo naprawił moduł i hamulec ożył, ale po 1,5 miesiąca powtórka.
Podmieniłem moduł z innego S maxa, kontrolki dalej się świecą ale mogę zaciągnąć i zwolnić hamulec, nie zaciąga po wyłączeniu zapłonu
Po odczycie błedów wywaliło takie kody, czy ktoś może pomóc mi to rozszyfrować
(WARN) [16:31:04.304] DTC w PCM: P003A:16-2D
(OK) [16:31:09.228] Znalezione moduły: ABS - Układ przeciwdziałający blokowaniu hamulców (Antilock BrakingSystem).
(WARN) [16:31:11.215] DTC w ABS: U0128:00-8A
(OK) [16:31:12.660] Znalezione moduły: PBM - Moduł sterujący hamulcem postojowym
(WARN) [16:31:16.129] DTC w PBM: C2007:11-2C, C2007:12-2C, U0001:00-2C, U0300:00-AF, U2002:92-2C, U2101:00-2F, U3000:29-2C
(OK) [16:31:24.794] Znalezione moduły: BCMii - Modul sterujacy ukladami nadwozia
(WARN) [16:31:29.931] DTC w BCMii: U0128:00-2F
Pajka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 17:47   #14
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy kody błędów

Rozpruj wiazki. Posprawdzaj izolacje. Mi jak wjade w duza kaluże wszystko wariuje. U mnie wiazki wychodza od spodu kolo tego schowka na kolo zapasowe
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 19:41   #15
Pajka
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-05-2016
Skąd: Ostróda
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM Automat
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Wiązki przejrzałem, wszystko wyglądało ok, nigdzie wilgoci ani śladów przetarcia w okolicy belki. Sprawdziłem też wiązkę czujników, też wygląda ok. Jest przejście między zewnętrzymi przewodami w kostkach, w środkowm nie ma, nie wiem czy tak ma być. Zastanawia mnie czemu nie działają czujniki jak moduł hamulca jest wypięty...
Pajka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 21:08   #16
Tomek 07
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-09-2018
Skąd: Nowa Huta
Model: Ford S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 66
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

To nie jest wina instalacji padł moduł musisz kupić na zamianę i znaleźć magika który ogarnie temat .
Tomek 07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 17:52   #17
RadioactiVe
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Głuchołazy
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Dokończę temat jak naprawiłem hamulec u siebie bo w międzyczasie kolejne osoby na PW dopytywały o zakończenie.
Wymieniłem moduł hamulca z BB na CA.
Udałem się do kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , on trochę poczarował na komputerze. Ostatecznie działa ale hamulec nie wrócił do stanu sprzed awarii.
Od czasu do czasu wyskakuje komunikat "hamulec elektryczny konieczna obsługa" i sam się nie zwalnia po naciśnięciu gazu i lekkim popuszczeniu sprzęgła jak poprzednik. Szkoda, ale da się przyzwyczaić. Tempomat działa. Może gdybym wymienił na taki z końcówką BB ( niestety wtedy nie był nigdzie dostępny) to by działał jak z przed awarii. Wydaje mi się że sama podmiana sterowników nie naprawi usterki. Potrzebna jest interwencja z kabelkiem.
W przyszłości do tematu na pewno powrócę, na razie mam za dużo do roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
RadioactiVe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2021, 11:01   #18
karwas8
ford::beginner
 
Avatar karwas8
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Myszęcin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 ps
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

witam, a gdzie znajduje sie moduł mam tez problem...
i szukam wiazek hamulec reczny plus ivdc
karwas8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2021, 06:37   #19
jacaku
ford::beginner
 
Imię: jack
Zarejestrowany: 21-01-2014
Skąd: Chrzanów
Model: smax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Dla informacji by nie tylo szukać w samym hamulce tez miałem problem.z ręcznym oraz pojawił się błąd sterownika drzwi świecił komunikat hamulca ze uszkodzony nie zwalniał sam automatycznie co się okazało urwany pin w drzwiach kierowcy po naprawie reczny działa normalnie. Tak że szukając usterki recznego sprawdzić czy nie ma innego błędu może być powiązane Jak w moim przypadku
jacaku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2023, 12:10   #20
benoks
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 09-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Mam pytanie odnosnie hamulca postojowego czy jak zamontuje sterownik o innym oznaczeniu koncowym to bedzie jaka kolwiek reakcja( da sie hamulec zaciagnac) czy nic nie zareaguje? Padl mi hamulec i chce sprawdzic czy to jego wina czy modul komfortu szwankuje. Elektryczny hamulec postojowy w S-max MK1
benoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulec ręczny



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.