Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2020, 15:17   #31
orzel_man
ford::advanced
 
Avatar orzel_man
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-01-2016
Skąd: Północna Polska
Model: E61 Bandziora
Silnik: M57N biturbo +++virus ;)
Rocznik: 2005
Postów: 477
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift

żeby zakończyć swoją część tego wątku.
Poszło uszczelnienie z pokrywką PS.
gruby i drogi temat niestety.

orzel_man jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 16:03   #32
nawrocik
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-09-2014
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift

Niestety zwykle takie rozszczelnienie nie wróży nic dobrego na przyszłość. W moim przypadku przy 85k km ASO radośnie i za ciężką kasę wymieniło ten dekiel razem z olejem, niestety po kilkunastu tysiącach kilometrów okazało się, że to wina zespołu sprzęgieł i drgań przezeń generowanych - kolejne wydatki i KOLEJNY dekiel. Ponoć wibracje w układzie dwusprzęgłowym niszczą uszczelnienie, więc wymiana samego dekla załatwia sprawę tylko doraźnie, konieczne jest naprawa/wymiana sprzęgła. U mnie dopiero po kompleksowej naprawie jest spokój(poza opisywanymi już przeze mnie na forum przypdłościami przy agresywnym ruszaniu w pewnych warunkach) - mam nadzieję już na dłużej niż na 10k km.
nawrocik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 10:04   #33
waluś_79
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-04-2018
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift

Witajcie
Czy ktoś może polecić warsztat w Poznaniu lub okolicach specjalizujący się w Powershiftach? Mam zapocenie na łączeniu skrzyni z silnikiem oraz misce oleju skrzyni. Obawiam się że problemy opisane w tych wątkach właśnie spotkały mnie.
waluś_79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2020, 12:49   #34
matixxx66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2013
Model: gallaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 3
Domyślnie Sprzęgło w automatycznej skrzyni,regeneracja ,czy wymiana

Dzień dobry posiadam Forda Mondeo MK IV z automatyczną skrzynią biegów -POWERSHIFT.Skrzynia nowa , wymieniona rok temu,ale ze sprzęgła ,wycieka płyn.Mechanik stwierdził ,że sprzęgło do wymiany.Co zrobić, kupić nowe sprzęgło, czy zregenerować stare.Czy mieliście już jakieś doświadczenie, z takim przypadkiem, co polecacie.Pozdrawiam i dziękuję ,za opinie .

Ostatnio edytowane przez matixxx66 ; 10-10-2020 o 12:52
matixxx66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2020, 00:30   #35
adam.klobucki
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: wyciek oleju ze skrzyni PowerShift

Czołem wszystkim.
Mam uprzejmą prośbę. Czy ktoś dysponuje manualem jak zrzucić skrzynię? Ewentualnie na co uważać, jakieś wskazówki. Kilka skrzyń już zrzuciłem z auta ale same manuale, nie miałem do czynienia z automatami. Mowa o S-max 2.0 TXWA. Niestety u mnie ten sam problem - leci olej z uszczelniacza. Ze względu na koszty chcę najpierw zrobić po 'januszowemu' tj wymienić sam uszczelniacz z tym deklem i obserwować czy problem powróci.
Dzięki.
adam.klobucki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 19:19   #36
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 182
Domyślnie Odp: wyciek oleju ze skrzyni PowerShift

Szybkie pytanie - czy dwie krople oleju na dole skrzyni to od razu zwiastun problemów z uszczelniaczem czy być może coś z czym da się żyć?

Byłem na przeglądzie dziś i pod skrzynią była kropla czystego oleju przekładniowego. Pod samochodem na miejscu postojowym sucho. Tak samo dolna osłona silnika sucha i nietłusta.

W sumie jeszcze 3 miesiące gwarancji mam po pełnej regeneracji skrzyni i skrzynia działa perfekcyjnie, ale tak chciałbym zapytać czy jest powód do bezsenności czy raczej 'business as usual'
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2021, 04:28   #37
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Domyślnie Odp: wyciek oleju ze skrzyni PowerShift

Czy warto skorzystać z usług Mak-Trans z Warszawy, bo ponoć mają jakiś myk / przeróbkę, żeby ten problem nie powrócił, tym bardziej jak skrzynia jest stosunkowo świeża, jak nasze. Koszt 3000 PLN ze wszystkim, pytanie tylko czy rzeczywiście usuną problem raz na zawsze?? Czy ktoś z Was naprawiał w Mak-Trans w Warszawie? Mam 500km, ale jak ma być zrobione raz a dobrze to pojadę...

Ostatnio edytowane przez Czarnecki ; 16-01-2021 o 02:30
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 19:28   #38
pupek86
ford::advanced
 
Avatar pupek86
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 343
Domyślnie Odp: wyciek oleju ze skrzyni PowerShift

Cytat:
Napisał Czarnecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy warto skorzystać z usług Mak-Trans z Warszawy, bo ponoć mają jakiś myk / przeróbkę, żeby ten problem nie powrócił, tym bardziej jak skrzynia jest stosunkowo świeża, jak nasze. Koszt 3000 PLN ze wszystkim, pytanie tylko czy rzeczywiście usuną problem raz na zawsze?? Czy ktoś z Was naprawiał w Mak-Trans w Warszawie? Mam 500km, ale jak ma być zrobione raz a dobrze to pojadę...
czytalem opinie o tej firmie i sa spoko. ja osoboscie polecam goscia pod nazwa Paweł Hibner w warszawie. ma serwis forda, niezalezny. ma chlop pojecie. w wakacje jade do niego wlasnie.

btw, u mnie mechanik powiedzial, ze cieknie gdzies przy mechatronice, w komorze silnika. u mnie poprzedni wlasciciel wymienil jedno sprzeglo i mase pierdol na kwote 9k pln. po zakupie samochodu cieklo mi ze skrzyni, wymienili uszczelniacz w ramach gwarancji ale nie wiem, na ile naprawa jest skuteczna
__________________
Kocham moją Martynkę..... i mojego Mondziaka oczywiście
pupek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.