Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2018, 00:00   #1
kruszyna91
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-09-2011
Skąd: Skarżysko-Kamienna/Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie sam otwiera się z centralnego

Witajcie,
Mam mały problem ze swoim autkiem. Otóż jak zamknę auto z pilota to wszystko się ładnie rygluje i nic nie świruje. Po nocy podchodząc do auta drzwi są otwarte. Czyli sam otwiera się centralny. Za pierwszym razem myślałem, że zapomniałem zamknąć auta ale za drugim, trzecim razem jak byłem w 100% pewien, że auto jest zamknięte sytuacja się powtórzyła.
Czy to może być wina zamka czy modułu centralnego ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Bump: ogólnie sytuacja wygląda tak, że ostatnio odpiąłem akumulator na chwilę i na kilka dni problem zniknął
dzisiaj podchodzę do auta, auto otwarte, akumulator padnięty
ręcznie nie mogłem zamknąć zamka prawy przód, niby zamykałem go od środka a z zewnątrz i tak można było otworzyć auto

kruszyna91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 00:38   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 sam otwiera się z centralnego

Jeżeli konstrukcja centralnego zamka jest podobna jak w mk3 to obstawiam mikrostyki w zamku kierowcy.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 09:09   #3
kruszyna91
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-09-2011
Skąd: Skarżysko-Kamienna/Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 sam otwiera się z centralnego

teoretycznie miałoby to sens ale w takim razie czemu nie można, w przypadku rozładowanego akumulatora, zamknąć ręcznie zamka prawy przód ? reszta ręcznie się zamyka
kruszyna91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2018, 17:57   #4
kruszyna91
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-09-2011
Skąd: Skarżysko-Kamienna/Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: sam otwiera się z centralnego

Ok sytuacja wygląda tak. Wymieniłem zamki prawy przód (nie ryglował ręcznie od środka) i lewy przód (jako zamek sterujący, chyba że jest inaczej niż w mk3) ale sytuacja się nie zmieniła. Auto nadal samo się otwiera po kilku godzinach. Czy to może być związane np ze spadkami napięcia ? Ostatnio mi padł akumulator i włożyłem inny używany. Oryginał to 53ah, teraz wsadzony 74ah czy możliwe że jest nie doładowany ? Alternator 180A. Ogólnie nie ma problemu z prądem, akumulator się nie rozładowuje itp.
Jakieś pomysły ?
kruszyna91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2019, 17:01   #5
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Question Problem z elektryka?

Witam.
Moze ktoś z Was nakieruje mnie gdzie szukać problemu. Sytuacja wygląda tak, padł mi stary akumulator już nie chciał się nawet ładować. Kupiłem nowy z bosha o takich samych parametrach. Założyłem zrobiłem reset baterii poprzez kombinacje przycisków od światła przeciwmgielnego i awaryjnego. Minął może miesiąc i przestał działać system start stop, doszedłem do tego że jak jest słaby Aku to start stop nie działa. Auto dziennie robi zawsze około 30 km czasem więcej. Po tym miesiąc komunikat akumulator rozładowany... Myślę wtf. Sprawdziłem ładowanie około 14,5 v. Postanowiłem sprawdzić pobór prądu, podłączyłem amperomierz na plusowa kleme. Efekt jest taki że po około 40 minutach pobór prądu zaznaczam tutaj Przy zamkniętym centralnym wynosi p
0.24 A, a w sytuacji gdy centralnego nie zamykam po około 30 minutach pobór prądu wynosi 0.0... Nie rozumiem... Ponadto gdy nie zamknę centralnego na dłuższy czas to potrafi się sam otworzyć bagażnik...? I nasuwa się pytanie dlaczego Aku jest rozladowane?
Pozdrawiam
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2019, 11:55   #6
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Problem z elektryka?

Witam,

Cytat:
Napisał Dizelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] Przy zamkniętym centralnym wynosi pobór 0.24 A, a w sytuacji gdy centralnego nie zamykam po około 30 minutach pobór prądu wynosi 0.0... Nie rozumiem... Ponadto gdy nie zamknę centralnego na dłuższy czas to potrafi się sam otworzyć bagażnik...? I nasuwa się pytanie dlaczego Aku jest rozladowane?
Pozdrawiam
Zamykając samochód centralnym zamkiem - z pilota - uruchamia się też pewnie alarm. Zwiększony pobór prądu może być spowodowany własnie przez alarm. Przypuszczam, że w alarmie wystąpiła jakaś usterka bo 0,24 A to całkiem sporo w stanie czuwania.
Warto spróbować zamknąć autko z kluczyka, tak aby nie uzbroił się alarm i wtedy sprawdzić pobór prądu.
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2019, 08:07   #7
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Problem z elektryka?

Cytat:
Napisał Krzysztoff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,



Zamykając samochód centralnym zamkiem - z pilota - uruchamia się też pewnie alarm. Zwiększony pobór prądu może być spowodowany własnie przez alarm. Przypuszczam, że w alarmie wystąpiła jakaś usterka bo 0,24 A to całkiem sporo w stanie czuwania.
Warto spróbować zamknąć autko z kluczyka, tak aby nie uzbroił się alarm i wtedy sprawdzić pobór prądu.
Witam,
Nie posiadam zadnego alarmu, ale sprobuje z kluczyka zamknac i zoabczymy.

p.s.
dlaczego Moj temat zostal podbpiety pod jakis inny,...?
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.