Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2019, 14:53   #1
mychu
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Sochaczew
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Ecoboost 133kw
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Fusion MK5 blokada automatycznej skrzyni biegów

Cześć Wszystkim,
Po kilku latach bez Forda powróciłem do Marki, i na samym starcie auto uziemioneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poradzcie mi koledzy, bo przynajmniej na ten moment jestem zielony.

Kupiłem Forda Fusion, MK5, 2013r. 1.6 ecoboost 180km w automacie.
Jazda próbna okej, oględziny okej, wizulalnie nieźle, historia powiedzmy do przyjęcia z USA.
Przyjechałem do domu, jedzie fajnie dynamiczny.
Postanowiłem podjechać na myjnię.
Po zgaszeniu silnika, w pozycji P. Fure umyłem, siadam odpalam, próbuję wrzucić Drive, a tu skrzynia cały czas zablokowana.
Zdębiałem, ale bez paniki, jestem 3 km od domuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadzwoniłem do gościa to go zatkało. Absolutnie nie wiedział co jest.
Pomyslałem, że spróbuje te plastiki pozdejmować, co zrobiłem, i dokoptowałem się to dzwignii od środka.
Jest tam taka różowa dzwigienka po prawej stronie.
Ruszyłem ją, weszło na S, nawet nie na Drive, i już nie kombinując pojechałem do domu.
Próbuje dalej z tą dzwignią, i bez żadnego efektu, jakby zgłupiała.
Daje na P, na dzwigni to pokazyje się D na desce;/
Wsteczny to wogóle jest nie do znalezienia. A dodam, że dosyć długo nim jezdziłem zanim kupiłem, i sprawdzałem skrzynie w różnych warunkach.

Jeszcze Przycisk zwalniający skrzynie, po jego naciśnięciu słyszę dziwny ''cyk'' w stacyjce???
Czy ktoś miał może podobny przypadek?
Bardzo wielkie dziękuję z góry za ew. pomoc w diagnozie i rozwiązaniu zagadki.

POzdrawiam,
Michał

mychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2019, 15:33   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Fusion MK5 blokada automatycznej skrzyni biegów

Cytat:
Napisał mychu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daje na P, na dzwigni to pokazyje się D na desce;/
Wsteczny to wogóle jest nie do znalezienia. A dodam, że dosyć długo nim jezdziłem zanim kupiłem, i sprawdzałem skrzynie w różnych warunkach.
kolego spadła Ci tulejka ze skrzyni ,
Jest na to akcja serwisowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



to nie wina gościa tylko małej tulejki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 31-12-2019 o 15:58
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2019, 18:44   #3
mychu
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Sochaczew
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Ecoboost 133kw
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Fusion MK5 blokada automatycznej skrzyni biegów

Ale numer.
Rano podejdę do auta i sprawdzę.

Ogromne dzięki za info.

Bump: W zasadzie to już to ogarnąłem, Mega wielkie dzięki za pomoc.
Pytanko mam jeszcze.
Jako, że naprawiłem to '' prowizorycznie'' to czy jest możliwość kupna gdzieś tej części?
Ten element teflonowy sie prawie wykruszył. Zastosowałem wszech obecne trytytki prowizorycznie.

Jeszcze raz dziękuję,
Pozdr,
mychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2020, 15:55   #4
Marcofusion
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-12-2019
Skąd: RADOM
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Fusion MK5 blokada automatycznej skrzyni biegów

Cytat:
Napisał mychu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako, że naprawiłem to '' prowizorycznie'' to czy jest możliwość kupna gdzieś tej części?
Napisz kolego co i jak dalej zrobiles, rzezbiles cos sensownego czy mozliwe jest dokupienie oryginalu, bedzie dla potomnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcofusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2020, 14:27   #5
mychu
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Sochaczew
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Ecoboost 133kw
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Fusion MK5 blokada automatycznej skrzyni biegów

Ta tulejka na szczęście się nie zgubiła.
Złapałem dwoma trytylkami ją żeby siedziała stabilnie, a od dołu złapałem trochę grubszą żeby nie wyskoczyła.
Póki co działa.
W serwisie mi to poprawili i czekam co dalej. Póki co jezdzę tak. Na razie działa. Jak to prowizorka-wiadomoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Jutro podeślę fotkę. Szukam samej tulejki. Jest ponoć do kupienia. Mi tylko ona potrzebna
mychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 16:55   #6
Marcofusion
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-12-2019
Skąd: RADOM
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Fusion MK5 blokada automatycznej skrzyni biegów

Cytat:
Napisał mychu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Jutro podeślę fotkę. Szukam samej tulejki. Jest ponoć do kupienia. Mi tylko ona potrzebna
Ciekawe czy jest roznica miedzy tukeja USA a EU
Marcofusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2020, 08:59   #7
mychu
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Sochaczew
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Ecoboost 133kw
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Fusion MK5 blokada automatycznej skrzyni biegów

Słuchajcie, Ford do mnie oddzwonił i mają zgodę na wykonanie akcji serwisowej.
Jedną linkę ściągają z niemiec, a drugą niby z produkcji???
Mam czekać na telefon, ale potwierdzili mi , że akcja drążka zmiany biegów będzie wykonanaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2022, 14:51   #8
621756
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-10-2021
Skąd: Słupsk
Model: Fusion
Silnik: 2,5
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Fusion MK5 blokada automatycznej skrzyni biegów

Witam.
Może podpowiecie co może być powodem tego,że kilka razy zablokowało mi się elektroniczne pokrętło zmiany biegów w Fusionie 2018 (2,5l) . Miało to miejsce gdy samochód nawet kilka minut stał na nierówności przodem w dół ( np przednie koła na drodze, tył - na chodniku), to wystarczyło do tego,że na desce rozdzielczej zapaliła się kontrolka awarii, komunikat:" patrz instrukcja", pokrętło zablokowane na "P". reset elektroniki skrzyni przez otwór w podłokietniku nic nie dał. Udało mi się odblokować podnosząc przód do względnego poziomu i naciskając hamulec ręczny, wspomaganie zjazdu w dól i "L"' (wielokrotnie), zauważyłem też, że raz po wrzuceniu "R", pokrętło wróciło na "P", Nic nie zgrzyta, nie stuka.
Poziom oleju w skrzyni sprawdzony- ok.
Linka wybieraka na skrzyni sprawdzona- trzyma.
przebieg-38000km.
brak wycieków.
może ktoś się spotkał z czymś podobnym?
Chyba pojadę (jak uruchomię) do warsztatu i zobaczę co powiedzą. Nie sprawdzałem forscanem, jedynie aplikacjami na telefonie- błędów tam nie znalazł.
621756 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.