Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2020, 16:54   #1
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Czy antena ma wzmacniacz sygnału

Witam forumowiczów, mam problem bo zmieniłem jakiś rok temu radio 6000CD na radio z androidem dedykowane do FF2 nie z ali (ale też chinczyk oczywiście) i generalnie wszystko chodzi super radio bardzo funkcjonalne ale o wiele gorzej działa samo radio i odbieranie fal FM. raz działa raz nie słychać jak bym odbierał te fale kręcąc się na karuzeli jest- nie ma , jest - nie ma.
Pytanie czy antena standardowa w FF2 ma gdzieś na kablu wzmacniacz antenowy ? bo wiem ze jeżeli ma to trzeba kupić separator sygnału bo oryginalne radia mają go wbudowanego a te chinczyki nie.
Ale za czorta nie wiem czy antena ma wzmacniacz czy nie?
Na końcu kabla nic nie ma przy samej antenie tez nic nie widać ale czy możne gdzieś to schowane.
Bardzo bym prosił o jakieś cenne informacje w tym temacie bo nie wiem co kupić separator czy wzmacniacz.
FF MK2 1.8 TDCI 2007r

Edit: Zapomniałem dodać że dzieje się tak od samego początku po zamontowanie ale radia bardzo rzadko słucham (w sensie FM) i jakoś to olewałem ale jak już coś chce posłuchać do idzie szału dostać stąd chce się za to wziąć. Na starym radiu było wszystko cacy. Stąd wątpliwość a inni na tych radiach raczej nie mają problemów wiec wątpię w uszkodzenie radia.

Pozdrawiawm hej.


Ostatnio edytowane przez white88 ; 19-01-2020 o 17:05
white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 18:47   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Czy antena ma wzmacniacz sygnału

Wzmacniacza nie ma, ale wpierw sprawdz miernikiem, czy jest przejscie od anteny do wtyku, bo moze byc zerwany drut w srodku kabla, i takie objawy.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 19:40   #3
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy antena ma wzmacniacz sygnału

Dzięki za informację. Wiec widocznie oryginalne radio lepiej zbiera. Sprawdzałem miernikiem przejście jest od wtyczki do bata anteny. Kupie wzmacniacz zobaczę może coś pomoże .POzdrawiam
white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 14:13   #4
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Czy antena ma wzmacniacz sygnału

Jakbyś miał oprócz koncentryka do stopki anteny jeszcze pojedynczy kabel, to masz wzmacniacz właśnie w stopce. W fabrycznym radiu jest zasiany z radia.
Aczkolwiek nie gwarantuje, bo mk2 nie znam, ale tak to jest w mk3, więc może być podobnie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 16:49   #5
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy antena ma wzmacniacz sygnału

No właśnie kurde nie ma tego dodatkowego kabla. Widocznie coś jest nie tak z tym radiem. Stare nie miało problemu z odbieraniem a instalacja anteny nienaganna. Spróbuje zainstalować wzmacniacz i zobaczę czy pomoże. Dam znać.
Dzięki za info pozdrawiam.
white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 21:47   #6
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Czy antena ma wzmacniacz sygnału

Kup ale wzmacniacz a nie separator często mylone pojęcia
U nas w kudze i u ciebie na Ori jest wzmacniacz ale jest bezpośrednio z Radia
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 22:00   #7
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy antena ma wzmacniacz sygnału

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup ale wzmacniacz a nie separator często mylone pojęcia
U nas w kudze i u ciebie na Ori jest wzmacniacz ale jest bezpośrednio z Radia
No tak właśnie myślę i gdzieś ktoś tak mówił że oryginalne radia mają wzmacniacz w radiu lub układ separatora w sumie to już sam nie wiem dokładnie które mają ale na pewno działają lepiej. Reasumując zamówiłem wzmacniacz i o ile sprzedawca sam wie co sprzedaje to mam nadzieje dostać własnie go.
white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 18:22   #8
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy antena ma wzmacniacz sygnału

Zamontowałem wzmacniacz i efekt jest taki że złapane stacje są rzeczywiście na oko z 10 razy głośniejsze, wyraźniejsze niż przedtem jednak cały czas zrywa i gubi stacje. Jak zgubi to szum i trzask jest również 10 razy mocniejszy więc widać że wzmacniacz działa na 100% ale problem z płynnym i ciągłym odbiorem nadal istnieje. Kabel przy antenie jest idealny sama stópka tak samo. Wyczyściłem śrubę i środek bata szczotką druciana itp ale bez większej poprawy. Nie wiem może GPS zakłóca sygnał albo coś innego. Raczej nie spotkałem się żeby ludzie pisali że mają problem z odbiorem w tym radiu także nie wiem. Wyciąganie tego radia to jest makabra bo tam jest z 20 wtyczek kupa kabli i wszystko ledwo naprawdę ledwo mieści się we wnęce więc chyba się poddam bo już nie chce mi się tego wyciągać. Spróbuje pożyczyć bat od kogoś z forda i sprawdzę jeszcze raz.
Dzięki za rady i pozdrawiam
white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 19:32   #9
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Czy antena ma wzmacniacz sygnału

A jakie ty masz radio jakiej firmy. I co masz zamontowane że użyłeś wszystkie kable. Pod co podłączyłeś zasilanie anteny?
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 21:59   #10
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy antena ma wzmacniacz sygnału

Marka bliżej nie znana. Typowy chińczyk z androidem z tym że z lepszym procesorem, pamięcią niż podstawowe modele nie dedykowane konkretnemu modelowi. Ten jest dedykowany do FF mk2. Wszystkich kabli nie użyłem ale sama kostka DIN jest łączona nie w radiu a poprzez łącznik na kabel co już zajmuje sporo miejsca dodatkowo mam podłączone :
- wyjście 3 x USB do schowka.
- Zewnętrzny mikrofon do systemu głośnomówiącego
- Antena zewnętrzna GPS
- kamera cofania ( zasilanie + RCA)
- Wyjście na subwoofer + zasilanie automatycznego uruchamiania
- moduł sterowania CAN do obsługi przycisków przy kierownicy ( też sporo zajmuje)
- Wewnętrzna antena WI-FI też zajmuje przestrzeń we wnęce.
- teraz doszedł wzmacniacz

Zasilanie anteny zabrałem z kabla opisanego chyba Vcc. W każdym razie podaje napięcie dopiero po przekręceniu zapłonu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

https://zapodaj.net/3519df39fba0e.jpg.html

https://zapodaj.net/b1e7d9c3049e3.jpg.html

Ostatnio edytowane przez white88 ; 23-01-2020 o 22:06
white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.