Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2010, 23:47   #1
matti80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Mondeo Mk3 2.0 TDCI wyciek oleju napędowego??

Witam wszystkich,

Mam jakis problem z wyciekajacym olejem napedowym. Pierwszy raz sytuacja miala miejsce jakies ponad pol roku temu jak jechalem autostrada chcialem na chwile pocisnac ile sie da, doszedlem niemal do 200km/h i w tym momencie autkiem lekko szarpnelo, stracil moc i zaczyla mrugac kontrolka od silnika. Zjechalem z autostrady na pobocze otworzylem maske patrze a silnik zalany olejem napedowym w okolicach wtryskow nawet wybilo przez ta plastikowa pokrywe. Powycieralem na miejscu tym co mialem pod reka tak na szybko niezbyt dokladnie. Odpalilem i jezdzi niby normalnie, ale jednak nie do konca bo od tamtej pory jak tylko przyspieszam bardziej po miescie (nawet nie musze szybko jechac po prostu jak sie wbije na troszke wieksze obroty) to czuc zapach ropy w srodku. A jeszcze teraz dopiero co bylem nim w dluzszej trasie do Krakowa autostradka pierwszy raz po tamtym zdarzeniu to jadac 130-140 km/h tez czuc olej, a na dodatek jak juz wrocilem to zauwazylem z tylu bagaznik, zderzak caly zatluszczony od oleju. Tak na dobra sprawe to po tym pierwszym zdarzeniu nie wyczyscilem tego silnika i sie zastanawiam czy to mozliwe ze to caly czas gdzies tam zalega ten olej z tamtego zdarzenia i wystarczy tylko porzadnie umyc silnik?? czy to jednak na biezaco swiezy olej gdzies cieknie?? Bede wdzieczny za kazda cenna uwage.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 28-08-2010 o 08:35
matti80 jest offline  
Stary 11-07-2010, 10:48   #2
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: wyciek oleju napędowego??

Cytat:
Napisał matti80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,

Mam jakis problem z wyciekajacym olejem napedowym. Pierwszy raz sytuacja miala miejsce jakies ponad pol roku temu jak jechalem autostrada chcialem na chwile pocisnac ile sie da, doszedlem niemal do 200km/h i w tym momencie autkiem lekko szarpnelo, stracil moc i zaczyla mrugac kontrolka od silnika. Zjechalem z autostrady na pobocze otworzylem maske patrze a silnik zalany olejem napedowym w okolicach wtryskow nawet wybilo przez ta plastikowa pokrywe. Powycieralem na miejscu tym co mialem pod reka tak na szybko niezbyt dokladnie. Odpalilem i jezdzi niby normalnie, ale jednak nie do konca bo od tamtej pory jak tylko przyspieszam bardziej po miescie (nawet nie musze szybko jechac po prostu jak sie wbije na troszke wieksze obroty) to czuc zapach ropy w srodku. A jeszcze teraz dopiero co bylem nim w dluzszej trasie do Krakowa autostradka pierwszy raz po tamtym zdarzeniu to jadac 130-140 km/h tez czuc olej, a na dodatek jak juz wrocilem to zauwazylem z tylu bagaznik, zderzak caly zatluszczony od oleju. Tak na dobra sprawe to po tym pierwszym zdarzeniu nie wyczyscilem tego silnika i sie zastanawiam czy to mozliwe ze to caly czas gdzies tam zalega ten olej z tamtego zdarzenia i wystarczy tylko porzadnie umyc silnik?? czy to jednak na biezaco swiezy olej gdzies cieknie?? Bede wdzieczny za kazda cenna uwage.

Pozdrawiam
Jak najbardziej, zanim zaczniesz pakować się w koszta, dobrze umyj silnik.
Może faktycznie to jest przyczyną.

PS : Zastanawia mnie jak mogło dojść do tego wycieku.
PaBlLoO90 jest offline  
Stary 11-07-2010, 13:19   #3
matti80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: wyciek oleju napędowego??

Cytat:
Napisał PaBlLoO90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak najbardziej, zanim zaczniesz pakować się w koszta, dobrze umyj silnik.
Może faktycznie to jest przyczyną.

PS : Zastanawia mnie jak mogło dojść do tego wycieku.

Cos mnie sie obilo o uszy ze to moze byc jakis zawor zwrotny albo przelew, podobno przy duzych predkosciach, mocniejszym wdepnieciu silnik nie nadaza spalac podawanego paliwa i sie przelewa po prostu i wywala na zewnatrz nadmiar. Tyle co mi fordowcy mowili ale na ile to jest moj przypadek to nie wiem, bo jesli to byl taki wybryk jednorazowy to ok, ale nie wiem czy cos sie tam jednak nie stalo wiecej, ze czesto mi sie teraz zdarza ten zapach ropy. Masz racje najpierw porzadnie go umyje i zobaczymy, ale tez nie sadze zeby tyle czasu to byla ta stara ropa z tamtego zdarzenia, chociaz...kto wie
matti80 jest offline  
Stary 28-03-2021, 17:31   #4
Mario87
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Legionowo
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI wyciek oleju napędowego??

Odświeżę temat. u mnie w s-maxie mk1 tak się zdarzyło, że podobno z przewodów przelewowych poszedł olej napędowy na silnik, zostały wymienione uszczelnienia od tych przewodów i teraz śmierdzi nieustannie w aucie. Może ktoś chciałby poratować mnie radą co dalej z tematem. Mechanik umył silnik, ale wewnątrz auta idzie się zadusić.

Pozdrawiam!
Mario87 jest offline  
Stary 31-03-2021, 10:26   #5
wito1978
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: Śrem
Model: FORD GALAXY
Silnik: 2.0 tdCI
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI wyciek oleju napędowego??

Witam. umyj silnik dobrze osusz w okolicy wtrysków za kilka dni zobacz czy wtryski są suche czy mokre jak mokre to masz do wymiany wężyki powrotów kup orginały za okolo200 zł nie kupuj zamienników ja miałem problem z zapachem ropy po wymianie wszystko ok

Bump: wymień jeszcze filtr kainowy bo jest przesiąkniety zapachem ropy
wito1978 jest offline  
Stary 31-03-2021, 21:15   #6
Mario87
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Legionowo
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI wyciek oleju napędowego??

Dzięki za info. Ogólnie wyszło, że po naprawie ucha EGRu spaliny hulają pod maską i śmierdzi spalinami, a nie jak myślałem olejem napędowym. Pospawane ucho zapewne sprawiło naprężenia i się rozłączyło na łączeniu z chłodnicą EGRu.... Więc cudownie, auto jest na reklamacji w warsztacie.
Co do ropy to okazało się teoretycznie, że przewody przelewowe, ale na czwartym wtryskiwaczu poci się. Zamiennik założony za 150 zł. oryginał według warsztatu to 500 zł za komplet przewodów. Wwaliłem się w koszty i teraz to już nie wiem co zrobić. Czy zostawić ten pocący się wtryskiwacz czy co... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mechanik mówi, że wina przewodów bo w ogóle nie pasowały i coś z tym strugali.
Mario87 jest offline  
Stary 12-04-2021, 20:40   #7
Mario87
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Legionowo
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI wyciek oleju napędowego??

Chciałbym sprostować to co się u mnie zadziało. Może komuś się przyda to co mi się przytrafiło. Ogólnie to co napisałem wyżej to jest fakt. Natomiast wyszło na to, że musiałem zregenerować wtryski. Naprawę wtrysków, poprzedził taki fakt: zaczęło wywalać spaliny spod wtryskiwacza. Z 4 tylko jeden działał jako tako. Koszt regeneracji wtryskiwaczy w 2.0 TDCI 103 KW 2009 r. w Wawie to 520 za sztukę.

Złożyło się wiele usterek o dziwo na raz... Zakończyło się dużym wydatkiem ostatecznie.

Pozdrawiam!
Mario87 jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.