Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2021, 19:41   #1691
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

1.6eb to mistrz nawet przy 280KM
1.5eb nigdy nie wiesz kiedy jakiś tłok wyleci nawet na serii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 12:05   #1692
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....
1.5eb nigdy nie wiesz kiedy jakiś tłok wyleci nawet na serii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile silników padło na tle całej wyprodukowanej serii 1.5EB R4? Skąd ta statystyka?

Ostatnio edytowane przez Draculescu ; 27-11-2021 o 12:08
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 14:26   #1693
mf2hd
ford::beginner
 
Avatar mf2hd
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Deutschland
Model: Focus MK3 ST Line / Fiesta CollConect
Silnik: 1,5 EcoBoost / 1,1
Rocznik: 2018 / 2018
Postów: 23
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Hej, statystyki statystykami, ale takie przypadki się zdarzają.

Nikt się nie chwali bo "po co" ? :-)

U mnie "seria" 1,5 EB 4cyl. przebieg 69kkm i rezultat jak na zdjęciach. Pęknięty cylinder i rozwalony tłok.

A już chciałem mu chipa załadować ;-) i mi przeszło ;-(

Pozdr!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20211018_132030.jpg (96.6 KB, 192 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20211018_130602.jpg (105.1 KB, 178 wyświetleń)
mf2hd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 17:25   #1694
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał mf2hd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...U mnie "seria" 1,5 EB 4cyl. przebieg 69kkm i rezultat jak na zdjęciach. Pęknięty cylinder i rozwalony tłok.
A już chciałem mu chipa załadować ;-) i mi przeszło ;-(
Pozdr!
Podali przyczynę pęknięcia cylindra i rozwalenia tłoka?
Myślę że jeśli to była wada fabryczna to chip nie ma znaczenia.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 28-11-2021 o 17:35
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 18:39   #1695
mf2hd
ford::beginner
 
Avatar mf2hd
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Deutschland
Model: Focus MK3 ST Line / Fiesta CollConect
Silnik: 1,5 EcoBoost / 1,1
Rocznik: 2018 / 2018
Postów: 23
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Nie oddawałem uszkodzonych części do jakiejś specjalnej ekspertyzy.

Na "chłopski rozum" stwierdziliśmy z kumplem, że to była wada materiałowa i miałem pecha ;-)
Co do cylindra to pęknięcie jest dokładnie na wysokości i w miejscu tego cieniutkiego kanału wodnego, musiało kiedyś pęknąć.

Generalnie cały ten silnik wygląda jakby był zrobiony ze stopu aluminium i tektury, nie ma co porównywać ze starymi solidnymi konstrukcjami ;-)

Pozdr!
mf2hd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 19:00   #1696
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał mf2hd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie oddawałem uszkodzonych części do jakiejś specjalnej ekspertyzy.
Na "chłopski rozum" stwierdziliśmy z kumplem, że to była wada materiałowa i miałem pecha ;-)
Co do cylindra to pęknięcie jest dokładnie na wysokości i w miejscu tego cieniutkiego kanału wodnego, musiało kiedyś pęknąć...
Kupowałeś nowy słupek czy auto do ludzi?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 28-11-2021 o 21:09
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 19:31   #1697
mf2hd
ford::beginner
 
Avatar mf2hd
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Deutschland
Model: Focus MK3 ST Line / Fiesta CollConect
Silnik: 1,5 EcoBoost / 1,1
Rocznik: 2018 / 2018
Postów: 23
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Kupiłem nowy słupek, tłoki i wszystko co trzeba ;-)

Szybka przekładka i jeździmy dalej ;-))

Za dobrze wyposażony jest ten samochód i lubię nim jeździć, nie oddam go za szybko ;-)
mf2hd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 19:56   #1698
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Mf2hd to skoro tak to chip. Jak silnik ma paść to i tak padnie.
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 20:45   #1699
mf2hd
ford::beginner
 
Avatar mf2hd
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Deutschland
Model: Focus MK3 ST Line / Fiesta CollConect
Silnik: 1,5 EcoBoost / 1,1
Rocznik: 2018 / 2018
Postów: 23
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..... skoro tak to chip. Jak silnik ma paść to i tak padnie.
W sumie racja ;-)

No i namówił ;-)))

Trza jechać do PL wspomóc rodzimy biznes ;-)
mf2hd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2022, 22:25   #1700
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mf2hd to skoro tak to chip. Jak silnik ma paść to i tak padnie.
Tyle, ze padnie szybciej. W tych motorach po chipie sa non stop stuki/lspi (na serii gdy jezdzi sie na 98 nie ma w ogole) na 95 ze 2 na rok. Wiec jak komus na serii padl to butowal albo z dolu, albo slabym paliwem zalewal i dluzsze byly interwaly olejowe. Raczej szanujac motor watpie, aby na serii polecial. 99% przypadkow co znam to box i chip. Oczywiscie 1.5EB bo w 1.6EB stuki wystepuja na chipie z czestotliwoscia jak 1.5EB na serii. Po prostu ten motor na chipa sie nie nadaje. Sam zrezygnowalem bo mialem tego od cholery i zalewanie nawet powyzej 98 oktanowego paliwa czy dolewek nie pomagalo. Za bardzo go eko zrobili. Zreszta jak duzo stukow to zaden motor nie wytrzyma i w koncu podda sie najslabszy element. Wiec 1.5EB padaja, ale nawet nie wiem czy jest to procent na ilosc sprzedanych aut wiec nie ma co przesadzac. A motor ogolnie fajny bo calkiem ladnie (nie oszukujmy sie nie jest to co na chipie, ale sporadycznie wbijalem gaz w podloge bo gdy tylko lapal wyzsza temp. to bylo spore ryzyko stukow - zwlaszcza z klima. Wiec jezdzilem raczej maksymalnie 70% duszenia gazu czyli mniej wiecej tyle ile teraz mam w podloge na serii) idzie na serii 182KM i jest ekonomiczny. 150KM po akcji serwisowej nie polecam bo od 4500obr/min strasznie go zdusili. Dla mnie program 182KM jak dla focusa to w pelni do zaakceptowania program. Chip fajny daje boost z 2ki i pozniej piekna elastcznowc, zwlaszcza na 3ce micha mi sie cieszyla. Na serii bardziej liniowo przyspiesza nie mam jak na chipie gdzie przy ruszaniu z miejsca wciskalem gaz po czym musialem go odpuszczac, teraz mozna trzymac w tej samej pozycji i tak samo bedzie sie napedzal. Od 2500 na chipie ewidentnie mocniej szedl wiec trzeba bylo odpuszczac gaz aby zachowac plynnosc. Ryzyko stukow minimalne, a osiagi tylko z elastycznosci lepsze bo ze staru zatrzymanego do 50tki w zasadzie nie ma wiekszych roznic czy chip czy 182KM (komp chyba blokuje), pozniej juz robi sie fajnie, ale cos za cos.
Probowalem ze 18tkami i poprawy nie bylo zbytniej bo znowu troche sie dusil przy tych ciezkawych felgach, ale na pewno mbiej mielil optymalne wydaja sie 17tki. Na serii powtarzalny wynik taki na luzaka (bez startu z 3-3.5tys. obr) z racelogica to 9-9.5s, a na chipie 8.5-9s. Wiec slabo. Honda civic ma 7.7-7.9s na serii ba nawet mam wrazenie, ze z dolu lepiej idzie VW 1.0 110KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec zadecydowalem, ze dla pilnowania sie z dozowaniem gazu i tymi stukami odpuscilem temat. Dodatkowo po wiekszym podlewaniu wypadanie zaplonu sie pojawilo wiec jak dla mnie szkoda motoru. A jak na serii padnie to trudno, ale wiem ze zrobilem wszystko, aby motor byl zadbany i nieprzeciazany. Kazdy zrobi co uwaza.
Zmiana z serii na box'a roznice sa niewielkie, aczkolwiek jest fajny jakby boost przy 5400obr/min czego na serii nie czulem. Na chipie tez tego nie czulem. Ale chip do serii to juz spora roznica i auto robi sie takie nieokrzesane probujace juz troche wyrywac kierownice, ale i tak daleko do tego. Mam wrazenie, ze systemy na 1 i 2ce go dusily chocoaz na 2ce juz wlasnie czuc byla ta agresje. Na 3ce pieknie szedl do 140km/h bez zadyszki jak dobrze pamietam. Dziwne byly miny innych kierowcow z marek premium jak od 90tki szedl ladnie i ta elastycznosc najbardziej mi sie podobala bo teraz jej niestety nie mam. Tez ciagnie, ale jednak to nie to. Wiec jak ktos liczy sie ze zwiekszonym prawdopodobienstwem padu to niech chipuje bo bedzie miche cieszyc, a jak chce wiekszy spokoj to program z e 150 na 182KM. Roznice tylko sa od 4500 w gore, a wszystko wrecz identyk. Heko kiedys udostepnil moj wykres i tuz po mnie serie 182KM i byl identyczny, ale modele z 2015r przed akcja serwisowa taki bonusik mialy. Po akcji dramat, zreszta potwierdzilem to hamownia.
Pytanie co zrobic, aby tych stukow bylo mniej?
Odprezyc silnik grubsza uszczelka?
Dac dodatkowa chlodniczke, aby ten obecny system byl bardziej wydajny?
Oczywiscie zakladam, ze lata sie na 98.
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.