Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2021, 16:56   #3731
grande1970
ford::average
 
Imię: Bobi
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Escape
Silnik: 1,5 R4 179
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: jaki rozmiar opon lub kół ?

Cytat:
Napisał mondeo_owner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry,
Kochani, potrzebuję od Was szybkiej pomocy. Szybkiej bo mam do wzięcia od znajomego niemal nowe opony zimowe Nokian WR snowproof z końcówki 2020r w cenie 800zł, nie naprawiane nic. Sprzedaje bo skończył mu się najem na samochód, oddał go i opony ma na zbyciu. Jak dziś mu nie dam odp to bierze ktoś inny. Z oponami jest jeden problem. Do tej pory zimówki i letnie miałem 215/50/R17. Letnie identyczne. Felgi mam fordowskie 17 calowe, oryginalne. A te nokiany są w rozmiarze 215/55/R17. No i nie wiem co tu robić. Instrukcja zaleca profil 50. Te mają 55. Nic się nie stanie jak je kupię i zamontuję?
Mondeo MK4 ma coś takiego jak możliwość zmiany w komputerze rozmiaru kół - forscanem, podepnij kompa zmień rozmiar i wskazania komputera pokładowego będą ok

grande1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 15:01   #3732
FordeuszMond
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-08-2021
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.2 60 KM
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: jaki rozmiar opon lub kół ?

Witam wszystkich kolegow, mam pytanie odnosnie kol do forda fiesty mk7 2011 rok. Kolega chche sprzedac kola zimowe od swojego auta ktore uleglo wypadkowi ich rozmiar to 185/70/r14 sa to kola z corsy d o ile pamietam. Orientuje sie ktos czy bedzie to grało na poczciwej fieścinie? Aktualnie mam jeszcze na niej letnie rozmiar 195/50/r15.
FordeuszMond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2021, 20:01   #3733
Kon-dzik
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 16-12-2021
Skąd: Kutno
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: jaki rozmiar opon lub kół ?

Czy opony 225/55 r 17 będą dobre do mk4 ?
Kon-dzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2022, 22:04   #3734
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Rozmiar opon

Witam

Mam mondeo mk4.
Letnie opony mialem 215/55/16 i to ok. Natomiast jak zmienialem na zimowki to u wulkanizatorow ktorzy na poczatku zapewniali ze maja opon do wyboru do koloru na sprzedaż (moje stare zimowko okazalo sie ze nie nadaja sie kompletnie do jazdy). No i po odczekaniu w dlugiej kolejce jak przyszlo do wymiany moich opon okazalo sie ze jednak rozmiarowko tej nie maja ale maja za to 205/60/16. Zapewniali ze to praktycznie to samo. A ze juz byly mrpzy i slisko a jezdzic musialem i nie mialem za bardzo czasu na stanie znow w kolejkach czy umawianie się to sie zgodzilem. No nie widze roznic w samej jezdzie. Natomiast przez przypadek natknalem sie na ppdobny watek w sieci i yam pisali ze takich opon absolutnie nie powinno się wstawiać bo nie są dedykowane pod ten samochód... potem znalazlem kolejny watek gdzie pisali podobnie i klocili sie z tymi ktorzy uwazaja ze to zadna roznica....
No woec pytanie jak to jest ?
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2022, 12:21   #3735
rockybalboa
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: waRSzawa
Model: MK4 Titanium S
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 42
Domyślnie Odp: jaki rozmiar opon lub kół ?

do usuniecia
__________________
RSTurbo
rockybalboa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2022, 14:10   #3736
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Rozmiar opon

Cytat:
Napisał Cynerion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Mam mondeo mk4.
Letnie opony mialem 215/55/16 i to ok. Natomiast jak zmienialem na zimowki to u wulkanizatorow ktorzy na poczatku zapewniali ze maja opon do wyboru do koloru na sprzedaż (moje stare zimowko okazalo sie ze nie nadaja sie kompletnie do jazdy). No i po odczekaniu w dlugiej kolejce jak przyszlo do wymiany moich opon okazalo sie ze jednak rozmiarowko tej nie maja ale maja za to 205/60/16. Zapewniali ze to praktycznie to samo. A ze juz byly mrpzy i slisko a jezdzic musialem i nie mialem za bardzo czasu na stanie znow w kolejkach czy umawianie się to sie zgodzilem. No nie widze roznic w samej jezdzie. Natomiast przez przypadek natknalem sie na ppdobny watek w sieci i yam pisali ze takich opon absolutnie nie powinno się wstawiać bo nie są dedykowane pod ten samochód... potem znalazlem kolejny watek gdzie pisali podobnie i klocili sie z tymi ktorzy uwazaja ze to zadna roznica....
No woec pytanie jak to jest ?
jeden rabin powie tak, inny rabin powie nie - zgodnie z homologacja producenta ktora na pewno masz naklejona na slupku, takie opony nie sa dopuszczone w mondeo mk4,

podobno ktos kiedys komus przyczepil sie do rozmiaru opon podczas kolizji, a tak to raczej martwy przepis i "homologacja" w polsce w rzeczywistosci nie odgrywa wiekszej roli.

imho jedyne czym warto sie sugerowac podczas doboru opon to jak najmniejszy wspolczynnik przeklamania wzgledem fabrycznej nowej opony, tu masz jakies 3% roznicy wiec to marginalna wielkosc
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2022, 19:13   #3737
grande1970
ford::average
 
Imię: Bobi
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Escape
Silnik: 1,5 R4 179
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: Rozmiar opon

Cytat:
Napisał Cynerion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Mam mondeo mk4.
Letnie opony mialem 215/55/16 i to ok. Natomiast jak zmienialem na zimowki to u wulkanizatorow ktorzy na poczatku zapewniali ze maja opon do wyboru do koloru na sprzedaż (moje stare zimowko okazalo sie ze nie nadaja sie kompletnie do jazdy). No i po odczekaniu w dlugiej kolejce jak przyszlo do wymiany moich opon okazalo sie ze jednak rozmiarowko tej nie maja ale maja za to 205/60/16. Zapewniali ze to praktycznie to samo. A ze juz byly mrpzy i slisko a jezdzic musialem i nie mialem za bardzo czasu na stanie znow w kolejkach czy umawianie się to sie zgodzilem. No nie widze roznic w samej jezdzie. Natomiast przez przypadek natknalem sie na ppdobny watek w sieci i yam pisali ze takich opon absolutnie nie powinno się wstawiać bo nie są dedykowane pod ten samochód... potem znalazlem kolejny watek gdzie pisali podobnie i klocili sie z tymi ktorzy uwazaja ze to zadna roznica....
No woec pytanie jak to jest ?
różnica 1.46% w górę czyli opony wyższe o 9.70 mm od standardowych, taka różnica jest dopuszczalna. Wskazanie licznika będzie trochę inne bo zamiast 50 będzie faktycznie prawie 51, przy 100 raptem o 1.5 km więcej.
grande1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2022, 22:56   #3738
N7h4k4lr
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: Łódź
Model: FF II FL , M mk4 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2012
Postów: 138
Domyślnie Odp: jaki rozmiar opon lub kół ?

Ja bym się rozmiarówką nie przejmował i jedyne kryterium to by nic nie obcierało.
Raczej wstawiłbym 225/50/17 ; 235/45/17 a nawet jeśli kasa pozwala to upchnąłbym 225/50/18 ; 235/45/18

Zmierz wielkość nadkola (przód, tył, góra) przyjmując za środek oś koła
.......
Moja Foka wyszła na 205/50/17 i następne gumy kupię 215/50/17
N7h4k4lr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2022, 23:08   #3739
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Rozmiar opon

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeden rabin powie tak, inny rabin powie nie - zgodnie z homologacja producenta ktora na pewno masz naklejona na slupku, takie opony nie sa dopuszczone w mondeo mk4,

podobno ktos kiedys komus przyczepil sie do rozmiaru opon podczas kolizji, a tak to raczej martwy przepis i "homologacja" w polsce w rzeczywistosci nie odgrywa wiekszej roli.

imho jedyne czym warto sie sugerowac podczas doboru opon to jak najmniejszy wspolczynnik przeklamania wzgledem fabrycznej nowej opony, tu masz jakies 3% roznicy wiec to marginalna wielkosc
Takie opony sa dopuszczalne w Mondeo mk4, 205/60 r16, przynajmniej ja takie miałem u siebie w poprzednim i taki też rozmiar był na naklejce na słupku.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2022, 07:22   #3740
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Rozmiar opon

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie opony sa dopuszczalne w Mondeo mk4, 205/60 r16
dlatego napisalem
Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zgodnie z homologacja producenta ktora na pewno masz naklejona na slupku
w policie takiej opony na tabliczce nie ma, ale w przedlifcie moze byc jesli taka byla u Ciebie
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.