Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2019, 20:40   #51
grzymala100
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-02-2017
Skąd: Łomza
Model: fusion USA, ESCAPE, Cherokee, RAM 1500
Silnik: 2,5-2,0-3,2-5,7
Rocznik: 2014-2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Nie wiem jak w innych skrzyniach z suchym sprzęgłem ale u mnie z katalogowych 1,8 l oleju weszło tylko jakieś 1,4 l i olej zaczął się przelewać korkiem kontrolnym mimo że jeszcze podniosłem tę stronę auta do góry, jako że spuściłem faktycznie 1,8 l oleju resztę nowego wcisnąłem na siłę tj, uszczelniłem wężyk w otworze kontrolnym i dobiłem do 1,8 l. Nie mniej po przejechaniu może 800 km skrzynia padła tzn. jeździ w miarę normalnie do pierwszego zgaszenia auta później szarpie, silnik wyje, wrzuca z 1 na 3, sekwencja nie działa, postoi trochę i znów jako tako chodzi.
Nie wiążę tej usterki z wymianą oleju bo sterowanie tej skrzyni działa elektrycznie bez oleju ale awaria skrzyni po 120 tys. km to porażka.

grzymala100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2021, 12:17   #52
Wisemariano
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-08-2021
Skąd: Bielsko Biała
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Czyli lepiej nie dziubac samemu. Dałem wymienić do aso i za 1300 z hakiem zrobili. Autko jeździ. Ktoś pytał wyżej o interwał wymiany to 60 tyś. Ostatnio się dowiedziałem że jest power shift pierwszej i drugiej generacji. Druga generacja dwumas na zewnątrz bo w pierwszej było błędem umieszcenie dwumasy w tym samym oleju co reszta. Tylko nie nie wiem od którego rocznika. Trochę mnie to ciekawi bo chciałbym wiedzieć jaką mam

Bump: [ awaria skrzyni po 120 tys. km to porażka.[/QUOTE]

U mnie 170 tyś i na razie działa. Przede mną 2 wymiany co niecałe 60 tyś w aso ja zrobiłem trzecią przy 160 parę
Wisemariano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2022, 15:52   #53
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,513
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

powershift to dobra skrzynia, tylko trzeba wymieniać olej co 3 lata/ 60 tys max. pamiętam jak 10 lat temu kupowaliśmy w firmie dwa Galaxy z Powershiftem. Koleś za biurkiem o tym mówił nam najwięcej - pamiętajcie o wymianie oleju w skrzyni. I robimy to w aso i oba jeżdżą bezawaryjnie pod tym względem nalatane po prawie 200 tys a ze skrzynią nic się nie dzieje.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2022, 22:23   #54
gkliszcz
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-10-2019
Skąd: Nörvenich-Pingsheim
Model: C max II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Witam koledzy, od 3 lat jeżdżę C max z powershiftem z racji tego że zbliża się wymiana oleju w skrzyni planuję sam wymienić olej pierwsza wymiana była robiona po zakupie przy przebiegu 39tkm
w ford Lublin teraz na blacie 88tkm. Aktualnie mieszkam w DE i planowałem oddać auto do mechanika ale patrząc na niemieckie warsztaty to trochę ręce składają się do modlitwy i wolę nie ryzykować. A cena za wymianę w serwisie to koszt ok 600e. Przeglądając niemieckie fora i filmy wszyscy podczas kontroli poziomu oleju robią to na wyłączonym silniku. Dawno temu robiłem wymianę w VW tiptronic i było powiedziane że olej musi mieć 40st i silnik musi pracować podczas kontroli. Nawet oglądając filmy instruktażowe Vaico i Meyle jest tak samo. Dzwoniłem do mojego mechanika z PL i on stwierdził że przy kontroli i dolewaniu do stanu silnik musi pracować. I pytanie do was kto ma rację całą rzesza mechaników DE i UK z YouTube czy mój skromny mechanik z PL. Na dniach planuję wymianę i zależy mi na waszym zdaniu na ten temat.
gkliszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2022, 22:34   #55
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Wymieniałem dwa dni temu w/g tego filmiku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Zrobiłem 200 km i nic złego się nie dzieje. Pierwsze słyszę o sprawdzaniu poziomu/wylaniu nadmiaru na włączonym silniku. Tu masz inny filmik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i w 6min 31 sekundzie jest wyraźnie napisane " wyłączyć silnik przed ponownym sprawdzeniem poziomu oleju :.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 23-02-2022 o 22:42
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2022, 09:50   #56
gkliszcz
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-10-2019
Skąd: Nörvenich-Pingsheim
Model: C max II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Właśnie widziałem te filmy, czytając komentarze pod innymi filmami niektórzy sugerowali błędy właśnie z kontrolowaniem stanu oleju na wyłączonym silniku. Dlatego chciałbym się dowiedzieć ja powinno być poprawnie.
gkliszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2022, 10:05   #57
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Cytat:
Napisał gkliszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dawno temu robiłem wymianę w VW tiptronic i było powiedziane że olej musi mieć 40st i silnik musi pracować podczas kontroli.
Zgadza się, nawet wczoraj oglądałem filmik na youtube. W tiptronicu silnik musi pracować bo pompa musi zassać olej. Jak zalejesz na zgaszonym i poziom będzie ok, po zapaleniu poziom drastycznie spada i robi się kibel. Oczywiście mowa o tiptronic.
Co do PS się nie wypowiadam.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2022, 20:31   #58
gkliszcz
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-10-2019
Skąd: Nörvenich-Pingsheim
Model: C max II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Widzę że każdy pisze w temacie co innego jedni robią jak na YT kolega kilka postów wcześniej pisze że po zakręceniu korka kontrolnego dolać należy 50 do 100ml oleju czego w żadnym z filmów nie widziałem. Zrobię wymianę jak na YT i dam znać poprostu.
gkliszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2022, 21:34   #59
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

No dobra . Zrobiłem jak w filmie który zalinkowałem. Zlałem niecałe 6,5 litra . Wlałem 7 litrów i po rozgrzaniu oleju w/g forscana do 45 stopni / może odrobinę mniej bo musiałem wydrapać się z auta i zejść z podnośnika / trochę zeszło korkiem rewizyjnym,ale nie czekałem do ostatniej kropli więc stan praktycznie się zgadza. Dodatkowo jak wszędzie filtr zalany olejem. Nie testowałem , ale może ktoś zaryzykuje odkręcenie korka przy półosi na włączonym silniku. Bedzie wyrzucało olej , czy nie będzie, oto jest pytanie. Od wymiany zrobione około 600 km i nic złego się nie dzieje, dzisiaj traska 400 km.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 24-02-2022 o 21:49
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2022, 17:20   #60
gkliszcz
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-10-2019
Skąd: Nörvenich-Pingsheim
Model: C max II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Dziękuję za pomoc a jeszcze czy to możliwe że sprawdzając temperaturę oleju w skrzyni zakładka TFT Forscan po przejechaniu ok 12 km pokazuje raptem 39 st. Przy rozpoczęciu pomiaru TFT 9st C. Pomiar trwał ok 15minut skrzynia pod normalnym obciążeniem (w czasie jazdy)?
gkliszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.