Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2018, 11:31   #21
wojtrz1989
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Transit euroline 100t300
Silnik: 2000
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Leci tylko zimne powietrze

Przeszedłem przez wszystkie etapy naprawy ogrzewania w tym temacie ,w moim wypadku padł ,elektrozawor podciśnienia sterujący gruszka , okazało ,się również ,że ogrzewanie z tył też nie chodzi, dokopałem się do nagrzewnicy(wersja euroline )okazało się ,że zmielily się zębatki . Zębatki wymienione , potencjometr wyczyszczony na panelu sterowania ciepło zimno, przęłącznik działa nagrzewnica chodzi ,jednak przy przełączeniu na ciepłe powietrze przestaje dmuchać ,co jeszcze mogło się popsuć ?

wojtrz1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 11:39   #22
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Leci tylko zimne powietrze

Cytat:
Napisał wojtrz1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jednak przy przełączeniu na ciepłe powietrze przestaje dmuchać
Niedość dokładnie to określiłeś - przestaje dmuchać z bocznych otworów, ale wentylator nadal pracuje (słychać go), czy też wentylator się zatrzymuje, przestaje pracować?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 11:53   #23
wojtrz1989
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Transit euroline 100t300
Silnik: 2000
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Leci tylko zimne powietrze

przelacznik ustawiony na maksymalny nadmuch zimno,dmucha z sufitu ,przełączam na ciepło (moduł przesuwa dźwignie do końca )wentylator nadal dmucha słychać go ,ale z sufitu przestaje lecieć jakiekolwiek powietrze

Ostatnio edytowane przez wojtrz1989 ; 05-10-2018 o 14:13 Powód: Edycja
wojtrz1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 15:12   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Leci tylko zimne powietrze

Cytat:
Napisał wojtrz1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wentylator nadal dmucha słychać go ,ale z sufitu przestaje lecieć jakiekolwiek powietrze
No... Chyba nie przeczytałeś tego wątku dokładnie.
Tylna nagrzewnica działa tak:
elektrosiłownik w którym zmieniłeś zębatkę, nie reguluje temperatury, tylko przestawia kierunek nawiewu - zimne powietrze ma lecieć z otworów w suficie, ciepłe ma lecieć z bocznych nawiewów nad podłogą (po lewej stronie). Takie rozwiązanie podyktowane jest prostą zasadą - zimne powietrze samoczynnie opada na dół, ciepłe wędruje do góry.

Wystarczy lekkie przestawienie temperatury na ciepło, a elektrosiłownik z krańcowego położenia nawiewu z sufitu od razu przejdzie w drugie krańcowe położenie nawiewu dołem z boku. Choć elektrosiłownik powinien ustawić się też w położeniu środkowym, jeżeli tak jest ustawiona gałka regulacyjna - na to wskazuje konstrukcja potencjometru, to jednak najczęściej wędruje od razu w krańcowe przeciwne położenie (zupełnie inaczej działa elektrosiłownik w przedniej nagrzewnicy - ustawia się płynnie w położeniach pośrednich dokładnie tak jak ustawiona jest gałka temperatury, odpowiada za temperaturę nawiewu, ale nie odpowiada za kierunek nawiewu, bo klapy poruszane elektrosiłownikiem w przedniej nagrzewnicy służą do regulacji temperatury).

W tylnej nagrzewnicy wysokość temperatury regulowana jest przez elektrozawór wodny, który sterowany jest impulsowym sygnałem (PWM) - zawór otwiera się i zamyka tak jak wymuszają to impulsy. Długość trwania jednego impulsu określana jest gałką regulacji temperatury. Czyli elektrozawór nie jest tylko albo otwarty albo zamknięty, ale otwiera się przy pośrednich ustawieniach gałki na dłużej i zamyka na krócej (lub odwrotnie).

Czyli gałka regulacji temperatury porusza dwa potencjometry jednocześnie: jeden służy do ustawiania klap nawiewu góra-dół, drugi do sterowania zaworem wodnym przy pomocy sygnału PWM.

Reasumując: sprawdź, czy masz te dolne otwory w boczkach po lewej stronie i czy leci z nich ciepły nawiew.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-01-2022 o 17:42
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 16:28   #25
wojtrz1989
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Transit euroline 100t300
Silnik: 2000
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Leci tylko zimne powietrze

Bardzo dziękuję ,nie wiem jak to możliwe ,ale wydawało mi się ,że zeszłej zimy leciało ciepłe sufitem, rzeczywiście powietrze leci bokiem z tym ,ze siedziałem 10 minut od odpalenia i cały czas tylko zimne
wojtrz1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 18:00   #26
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Leci tylko zimne powietrze

Cytat:
Napisał wojtrz1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tym ,ze siedziałem 10 minut od odpalenia i cały czas tylko zimne
To sprawdź, czy przy wysterowaniu na maksymalnie ciepły nawiew i przy ciepłym silniku nagrzewnica dostaje ciepły płyn. Jeżeli przewody wodne idące pod samochodem są ciepłe, a króćce nagrzewnicy za zaworem zimne, to albo uszkodzony jest zawór, albo jego sterowanie/wiązka.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-10-2018 o 18:04
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 14:41   #27
arto6
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 19-12-2021
Skąd: Zielona Góra
Model: Transit mk7 Euroline
Silnik: 2,2 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Leci tylko zimne powietrze

Może stary post ale dodam że trybiki dostępne są już od ręki.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sprawdzenie sterowania elektrozaworem analogicznie jak w fordzie ka.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zawór sterowany 12V. stale napięcie, sterowanie masą. Najlepiej zamiast zaworó/siłownika podłączyć żarówkę.
Pozdrawiam.
arto6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2022, 21:06   #28
Mbober1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2013
Model: Transit
Silnik: Disel
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Leci tylko zimne powietrze

Tym razem trochę inny problem.

Ogrzewanie w moim Euroline działa tylko gdy pokrętło jest ustawione ma max. Sterownik elektro mechaniczny jest ok i działa. Poszedł na pierwsze sprawdzenie. Natomiast brakowało mu cięgła i sprężyny, które zamontowałem i problem jest ten sam.

Zawór na wężach od układu widnego stoi i się nie rusza, mogę go płynnie otwierać i zamykać ręcznie.

Czy oprócz sprawdzenia elektronicznego sterownika tego zaworu. ( tak jak na powyższym filmie). Muszę coś jeszcze sprawdzić zanim będę wymieniał zawór?
Mbober1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2022, 08:05   #29
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Leci tylko zimne powietrze

Cytat:
Napisał Mbober1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogrzewanie w moim Euroline działa tylko gdy pokrętło jest ustawione ma max.
Przód czy tył? Bo skoro piszesz:
Cytat:
Napisał Mbober1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawór na wężach od układu widnego stoi i się nie rusza, mogę go płynnie otwierać i zamykać ręcznie.
to chyba chodzi o zawór przedniej nagrzewnicy...

Jeżeli chodzi ci o przednią nagrzewnicę, to zawór wodny sterowany jest podciśnieniem, które podaje na gruszkę zaworu wodnego elektrozawór podciśnienia. Z kolei elektrozawór podciśnienia włączany jest włącznikiem i krzywką na klapie w nagrzewnicy. Tą klapą (i nie tylko tą ) porusza elektrosiłownik, który sprawdzałeś i czegoś tam brakowało. Być może nieprawidłowo teraz elektrosiłownik porusza klapą z krzywką.
Zawór na postoju, przy niepracującym silniku powinien być otwarty, zamyka się natychmiast po uruchomieniu silnika, ale tylko wtedy, gdy gałka regulacji ustawiona jest "na zimno". Jeżeli jest ustawiona "na ciepło", pozostaje nadal otwarty, nie porusza się jego dźwignia. Sprawdź więc, czy i jak pracuje ten układ...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-11-2022 o 08:18
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2022, 11:09   #30
Mbober1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2013
Model: Transit
Silnik: Disel
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Leci tylko zimne powietrze

Chodzi o przód bo tył mam odcięty i to jest inny temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawór na postoju, przy niepracującym silniku powinien być otwarty, zamyka się natychmiast po uruchomieniu silnika, ale tylko wtedy, gdy gałka regulacji ustawiona jest "na zimno". Jeżeli jest ustawiona "na ciepło", pozostaje nadal otwarty, nie porusza się jego dźwignia. Sprawdź więc, czy i jak pracuje ten układ...
Ten układ nie działa, ale sprawdzę to jeszcze raz tak jak opisujesz.
Natomiast nie jestem pewien czy przyczyną jego nie działania nie właśnie
elektrozawór podciśnienia.

Dodatkowo nad elektrosiłownikiem zamykającym klapy jest coś w rodzaju gruszki, przy niej zlokalizowałem cieki wężyk i się zastanawiam czy to on też nie jest przyczyną grzania tylko na max.

W elektrosiłowniku brak było wodzika i sprężyny na ośce która zamyka klapę. Układ jest teraz tak zmontowany i dział tak jak na tym filmie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mbober1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.