Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2022, 10:32   #1
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Braki na liście folderów USB/mp3 w radiu z nawigacją polift

Cześć!

Nie jest to temat dotyczący konkretnie S-Max-a, ale skoro go już mam to chciałbym prosić o pomoc w następującym problemie.

W poliftowym S-Max Mk1 z 2012 posiadam fabryczne radio z nawigacją (przepraszam, ale nie wiem jak ten model się nazywa) z AUX, 1xCD, BT i USB w podłokietniku).

Od roku mam w podłokietniku pendrive 16 GB, który był na czystko włożony do forda i sformatowany. Wszystko działało ok do momentu jak po Świętach wgrałem najnowszy album nowego wykonawcy. Już kiedyś widziałem, że radio potrzebuje czasu żeby zaktualizować ścieżki folderów, ale tym razem nowy folder się nie pojawił. Po różnych zabiegach w końcu skasowałem inny katalog. Po włożeniu pena i wylistowaniu utworu lista się zaktualizowała dopiero gdy próbowałem otworzyć już nieistniejący katalog. Pojawił się też ten brakujący. Niestety po ponownym dograniu skasowanego katalogu nie pojawia się on na liście.

Dane:
  • Struktura katalogów z MP3 jest następująca: root/Wykonawca/Albumy/utwory
  • Skasowany katalog i nowy katalog (wykonawca) posiadają po jednym albumie.
  • Pendrive 16 GB (14,3 GB, pozostało 672 MB)
  • Na pendrive w tej chwili jest 1552 plików w 186 folderach, w tym katalog Android zawierający 2 pliki i 7 folderów.
  • W katalogu root znajdują się 62 foldery w tym Android, wychodzi więc na to, że na liście w radiu powinienem mieć 60 folderów, bo jednego brakuje.

Czy można jakoś ręcznie wymusić w radiu przeszukanie urządzenia USB i aktualizację listy?

Czy jest jakieś ograniczenie wyświetlanych katalogów? 60 to wartość z...

dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2022, 17:26   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Braki na liście folderów USB/mp3 w radiu z nawigacją polift

Witam

Sprawdź na innym pendrivie

Z pendriwów jeżdżacych w aucie - u mnie - to przynajmniej już 2 poszły do kosza

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2022, 10:20   #3
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Braki na liście folderów USB/mp3 w radiu z nawigacją polift

Dzięki, sprawdzę, tylko mam właśnie ostatnio deficyt w domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ogólnie penciak wydaje się sprawny, bo działa na kompie prawidłowo. Mam jeszcze jeden identyczny tylko 64GB, jak go tylko oczyszczę to sprawdzę.

Zrobiłem jeszcze jedną próbę z wrzuceniem problematycznego katalogu jako podkatalog już istniejącego, ale nie zaskoczyło.

Dla mnie mimo wszystko wygląda to jakby radio trzymało gdzieś sobie cashe i póki nie wymusi mu się odświeżenia to nie widzi że jest coś nowego. Parę razy miałem tak, że aby nowy katalog się pokazał musiałem dość długo puszczać muzykę.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2022, 08:25   #4
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Braki na liście folderów USB/mp3 w radiu z nawigacją polift

W końcu zebrałem się do ogarnięcia tematu, zmotywowały mnie dwa nowe albumy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pendrive był ok, przetestowany. Użyłem identycznego, też ponad 10-letniego ale 64 GB. Wszystko działa bez problemu. Mój wniosek jest taki, że na penciaka nie można załadować pod korek. Radio prawdopodobnie trzyma na nim jakieś dane (samo ma na pewno jakiś swój bufor bo gra jeszcze trochę nawet po ponownym włączeniu bez pendrive) i kiedy kończy się miejsce nie może np. zmapować całej listy plików/folderów.

W moim przypadku dla pendrive 16 GB problemy się zaczęły gdy zostało wolne ok 400 MB, 60 katalogów w root i około 100 albumów w sumie jakieś 1500 plików mp3.

Trzeba pamiętać że pendrive MUSI być sformatowany w FAT32 i żadnym innym, także taki >32 GB.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.