Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2021, 23:28   #1
neoziom90
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-01-2021
Skąd: Bremen
Model: FOCUS MK3 FL
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 2
Question Wyciek oleju ?

Witam forumowiczów,

Pacjent FOCUS 2.0 150KM. Ostatnio przy ogólnej kontroli silnika zauważyłem wyciek oleju w okolicach pokrywy zaworów. olej był już lekko stary przykryty kurzem a najświeższy był po prawej stronie pokrywy gdzie odchodzi mały wężyk(zaznaczony na zdjeciu)

dodam że zdjęcia robiłem przed umyciem ale lekko go tylko przetarłem.

Silnik dwa dni temu został umyty bo chce zobaczyć gdzie pojawi się olej. Ostatnio mało jeździłem ale zauważyłem parę kropel na wspomnianym wężu.
Opaska zaciskowa wydaje się lekko przesuwać na boki a chyba powinna być raczej dość sztywna. ubytków oleju jakiś większych w silniku nie ma.

Może ktoś miał podobny przypadek ? w poniedziałek jadę do serwisu ale serwisy w niemczech lubią naciągać klientów na wymianę połowy samochodu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_8859.jpg (103.1 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_8861.jpg (102.0 KB, 52 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_8862.jpg (99.4 KB, 46 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_8863.jpg (96.3 KB, 41 wyświetleń)

neoziom90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2021, 00:16   #2
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Wyciek oleju ?

Widzę że to pierwszy post kolegi. Bez obaw, wg mnie to nic poważnego. Tamte okolice mogą być lekko „zapocone” olejem, to jest połączenie odpowietrzenia w pokrywie zaworów, zwykle lubi to być pokryte „olejową rosą”. Jeśli Cię to denerwuje, wytrzyj do sucha i jeździj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na pewno to nie wyciek spod pokrywy zaworów. Opaska jeśli luźna to trzeba by wymienić na taką która będzie to mocno trzymać, bo tam może się wydostawać nieco więcej par oleju jeśli jest lekka nieszczelność.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2021, 04:15   #3
neoziom90
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-01-2021
Skąd: Bremen
Model: FOCUS MK3 FL
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wyciek oleju ?

No właśnie umyłem i zobaczę czy to będą jakieś duże wycieki ale z tego co widzę po bagnecie to nie ubywa dużo jakieś nieznaczne ilości . Tak post pierwszy pierwszy Ford w życiu w prawdzie już od ponad roku ale do tej pory nic się nie działo ... nie wiem od koedy nawet to zapocwnie jest bo rzadko ściągam ten plastik z góry. A opaskę poobserwuje jeszcze i jak coś ja wymienię bo jest samozaciskowy zmienię ma normalna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
neoziom90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , olej silnikowy , wyciek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.