Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2021, 17:32   #1
spokolos
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-07-2015
Skąd: Bytom,Zabrze,Katowice,Gliwice
Model: MONDEO MK V
Silnik: Diesel 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Skrzynia biegów ograniczone działanie patrz instrukcja obsługi ON 2.0

Witam
Posiadam MondeoMk 5 2.0 diesel 180KM 2016r lipie.
Pradopodnonie skrzynia Powershift 6dct450 o ile dobrze kojarzę.
Problem polega na tym że,: jednego dnia ok 0st C odpaliłem auto i zauważyłem że obroty są z deka za wysokie ok 1000/1000. Mówię może wypalanie dpf się włączyło bo spalanie chwilowe było na poziomie 1,2-1,6l.
No to wskoczyłem na autostradę i przy prędkości ok 135km/h wyskoczył właśnie taki komunikat "awaryjny tryb automatycznej skrzyni biegów patrz instrukcja obsługi".
W tym samym momencie jechałem na tempomacie i obroty świrowaly tj. skakały od ok 2 do jakiś 3,5 tys. mniej więcej,ale prędkość auta się nie zmieniała tylko te obroty. Po zmniejszeniu prędkości obroty wskoczyły na normalny stały poziom że tak powiem.
Co jeszcze zauważyłem że w ruchu miejskim przy ruszaniu w przedziale obr ok 1,2-1,9 słychać jakby klekot, tak jakby zawory stukały ale powyżej 2 tyś już tego nie słychać.
Nie byłem jeszcze na komputerze po week zajadę, ale za wczasu chce się dopytać co to może być, czego oczekiwać od mechanika żeby nie pocisnął kitu na kasę...
Autem zrobiłem dop ok 4tys km ma przejechane 174tys i w papierach z serwisu w DE była wymiana oleju ok 10tys temu.
Jestem z Bytomia i jeśli ktoś ma namiary na jakiś konkretnych ludzi znających dobrze temat to proszę o wiadomość.
z góry dziękuję.


Ostatnio edytowane przez spokolos ; 11-12-2021 o 21:05
spokolos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2021, 17:43   #2
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: awaryjny tryb automatycznej skrzyni biegów MK 5 ON 2.0

Sprawdź egr, ponoć jak zaczyna szwankować to tak może sie objawiać w automacie, gdzieś widziałem wątek na angielskim forum. Objawy jak u ciebie ASO robiło wszystko z autem nawet skrzynie wymienili bo auto było na gwarancji, okazało sie że winny był egr.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2021, 21:11   #3
spokolos
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-07-2015
Skąd: Bytom,Zabrze,Katowice,Gliwice
Model: MONDEO MK V
Silnik: Diesel 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: awaryjny tryb automatycznej skrzyni biegów ON 2.0

Dzięki mrk26.
Będę miał to na uwadze. Czytałem też że podobne problemy powodują braki oleju w skrzyni. Tylko czy aby było to możliwe że dop po ok 10tys km (sugerując się opisem z serwisu) wyszedł by ten problem...? Chyba że jest wyciek to może tak ale dop będę zerkal pod auto itd.
spokolos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2021, 21:28   #4
spokolos
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-07-2015
Skąd: Bytom,Zabrze,Katowice,Gliwice
Model: MONDEO MK V
Silnik: Diesel 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów ograniczone działanie patrz instrukcja obsługi ON 2.0

Piszę z dalszą prośbą o pomoc.
Już słyszałem teorie że może być to :
- zabrudzony EGR
- ślizganie się sprzęgła
- ubytek oleju w automatyczej skrzyni
- słabe napięcie na akumulatorze

Jeszcze jakieś pomysły?
spokolos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2021, 03:29   #5
spokolos
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-07-2015
Skąd: Bytom,Zabrze,Katowice,Gliwice
Model: MONDEO MK V
Silnik: Diesel 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Skrzynia automat "Skrzynia biegów ograniczone działanie"??

Witam
Posiadam MondeoMk 5 2.0 diesel 180KM 2016r lipie.
Pradopodnonie skrzynia Powershift 6dct450 o ile dobrze kojarzę.
Problem polega na tym że,: jednego dnia ok 0st C odpaliłem auto i zauważyłem że obroty są z deka za wysokie ok 1000/1000. Mówię może wypalanie dpf się włączyło bo spalanie chwilowe było na poziomie 1,2-1,6l.
No to wskoczyłem na autostradę i przy prędkości ok 135km/h wyskoczył właśnie taki komunikat "skrzynia biegów ograniczone działanie patrz instrukcja obsługi".
W tym samym momencie jechałem na tempomacie i obroty świrowaly tj. skakały od ok 2 do jakiś 3,5 tys. mniej więcej,ale prędkość auta się nie zmieniała tylko te obroty. Po zmniejszeniu prędkości obroty wskoczyły na normalny stały poziom że tak powiem.
Co jeszcze zauważyłem że w ruchu miejskim przy jeździe w przedziale obr ok 1,2-1,9 słychać jakby klekot, tak jakby zawory stukały ale powyżej 2 tyś już tego nie słychać
Najczęściej obroty skaczą gwałtownie gdy silnik nie jest zagrzany, gdy już złapie temp to też zdarzają się skoki obrotów ale rzadziej. Nie mniej zdarza się to za każdym razem .
Nie byłem jeszcze na komputerze po week zajadę, ale za wczasu chce się dopytać co to może być, czego oczekiwać od mechanika żeby nie pocisnął kitu na kasę...
Autem zrobiłem dop ok 4tys km ma przejechane 174tys i w papierach z serwisu w DE była wymiana oleju ok 10tys temu.
Już słyszałem teorie że może być to :
- zabrudzony EGR lub jakaś wtyczka co do niego jest wpinana...?
- ślizganie się sprzęgła
- ubytek oleju w automatyczej skrzyni
- słabe napięcie na akumulatorze

Jeszcze jakieś pomysły?

Jestem z Bytomia i jeśli ktoś ma namiary na jakiś konkretnych ludzi znających dobrze temat to proszę o wiadomość.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 13-12-2021 o 14:47
spokolos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2021, 14:19   #6
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Skrzynia automat "Skrzynia biegów ograniczone działanie"??

Cytat:
Napisał spokolos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WitamPosiadam MondeoMk 5 2.0 diesel 180KM 2016r lipie.Pradopodnonie skrzynia Powershift 6dct450 o ile dobrze kojarzę.
Raczej masz 6dct451 i to na 99,9%.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2021, 17:11   #7
spokolos
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-07-2015
Skąd: Bytom,Zabrze,Katowice,Gliwice
Model: MONDEO MK V
Silnik: Diesel 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Skrzynia automat "Skrzynia biegów ograniczone działanie"??

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej masz 6dct451 i to na 99,9%.
Hej Cmatix.
Też brałem ten model pod uwagę. Troszke udoskonalona wersja skrzyni.
W środę auto wędruje do mechanika...
W kompie pokazało takowy m.in błąd :
P0170:00 : korekta dawki paliwa, rząd cylindrów 1

Były także inne ale po skaswaniu i przejechaniu się dosłownie kilometra ponownie wskoczył w.w błąd.
Zobaczymy co powiedzą mechanicy zajmujący się fordami.
spokolos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 14:15   #8
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Skrzynia automat "Skrzynia biegów ograniczone działanie"??

U mnie też był ten sam komunikat, a za pierwszym razem okazało się, że był błąd dot. zbyt niskiego ciśnienia paliwa - winowajcą był przytkany filtr paliwa, mimo że było ok 15 tys. km od wymiany, od tej pory odpuściłem sobie Orlen i zacząłem w tankować BP Ultimate/Shell VPower (w czwartki są w cenie normalnego diesla), efekt - przy ostatniej wymianie filtr paliwa czysty. Za drugim razem w pamięci był błąd dotyczący sterowania turbosprężarki. Błąd był chwilowy - auto po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu jechało normalnie. Na razie ok - 3 miesiące i błąd się nie powtórzył.

Twój błąd też raczej skrzyni nie dotyczy.

Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 05-01-2022 o 14:18
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 21:57   #9
Paweł 123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-08-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo kombi MKIII
Silnik: diesel 1998 cm3, 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Skrzynia automat "Skrzynia biegów ograniczone działanie"??

Witam,
Idealnie taki przypadek przerobiłem na swoim Mondeo V, 2,0 diesel 180KM 2018 rok produkcji, automatyczna 6 biegowa skrzynia biegów Powershift.
Usterka pojawiła się przy przebiegu 201000 km.
Wszystkie objawy które opisujesz Spokolos to jest efekt, że działa tylko połowa skrzyni czyli biegi nieparzyste (1, 3, 5 i wsteczny), wałek z biegami parzystymi jest odłączony.
Jeżeli pojawia się komunikat "awaryjny tryb automatycznej skrzyni biegów patrz instrukcja obsługi" to jak ruszasz to wsłuchaj się że ruszasz na jedynce a potem jest włączana trójka a w między czasie podwyższone obroty bo próbuje przełączyć na dwójkę a dwójki nie ma.
Przyczyną był EGR.
Pojechałem do ASO Forda w Poznaniu, podłączyli pod komputer i jednoznacznie ocenili że EGR do wymiany,
wymieniłem w ASO w sierpniu 2021 cały zawór EGR, zapłaciłem ze wszystkim 2.818,00 zł - dużo ale stwierdziłem, że pokulam na nim następne 200000 kilometrów.
Dzisiaj mam zrobione ponad 218000 km i jak na razie idzie jak burza.
Pozdrawiam
Paweł 123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2022, 21:39   #10
wonrz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: Skrzynia automat "Skrzynia biegów ograniczone działanie"??

Potwierdzam u mnie też winowajcą okazał się Zawór EGR. Używka na Alledrogo 400zł robota 200, więc tragedii nie ma.
Warto sprawdzić czy przy zdjętej osłonie silnika i uruchomieniu silnika nie słychać " trykania" zaworu EGR jeżeli tak to trybiki się wytarły i to jest przyczyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wonrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.