Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2022, 18:44   #1
marek197879
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2013
Skąd: łódż
Model: s-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Silnik świszczy 2.5t turbo ale czy napewno?

Witam
Od około pół roku miałem problem u moim smax 2008r 2.5t, a mianowicie po rozgrzaniu przejechaniu kilku kilometrów w zimę zauważyłem, więcej pojawiał się świt od strony paska, u mnie brak innych objawów typu spadek mocy czy przerywanie i zaczęły się diagnozy mechaników
1 rolki - pasek zdjęty świst dalej jest
2 rozrząd - w sumie silnik ma już 100tys. więc wymieniłem świst dalej jest
3 na bank turbo bo w sumie tylko one pracuje po wyjęciu kluczyka a świst, około sekundy jest słyszalny, 2 mechaników potwierdziło, gościu od turbo też, wiec wziąłem turbo od swojego starego silnika, bo mi zostało i umówiłem się na wyjecie mojego, myślę z 2 coś się złoży, albo oceni, które się nadaje bardziej.
Kolejny też potwierdził i sugerowanie niech Pan jeździ, dopóki się nie rozsypie,ale świst jest tak głośny, że raczej jazda mało komfortowa

Przez przypadek wpadłem na temat innego rozwiązania,(które usunęło problem) pod tytułem odma separator oleju, prosta diagnoza wyjmujemy, bagnet od oleju zasysa powietrze przez bagnet i dźwięk ustępuje,

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mnie udało się wymieni wymienić, przy użyciu szpachelki i nic nie rozbierałem, robiłem to pierwszy raz, wyjecie 10min założenie ponowne 15min, i po problemie.


i teraz pytanie do tych co wymieniali, tak z ciekawości ile daliście za odmę i nie interesują mnie chińskie, które są od 20 zł ja 250zł ale jak wpisałem numer z folij i wychodzą też oryginały po 150zł czy przepłaciłem?
Tak się zastanawiam czy jak turbo pada to na jałowym też słychać?

marek197879 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2022, 22:09   #2
bzyq81
ford::advanced
 
Avatar bzyq81
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2006
Postów: 314
Domyślnie Odp: Silnik świszczy 2.5t turbo ale czy napewno?

Ja dawałem ok 50 za odme zamiennik. Ta czerwona. Dziala ok.
Jak odma nie pomogła to mozesz mieć jakąś nieszczelnosc w dolocie. Przy mocy 2,5t nie odczujesz tego pod noga. Samo sprawne turbo przy normalnej pracy jest praktycznie niesłyszalne.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
bzyq81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2022, 22:44   #3
marek197879
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2013
Skąd: łódż
Model: s-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Silnik świszczy 2.5t turbo ale czy napewno?

Może się nie wystarczająco wyraziłem, pomogła i nic nie świszczy, problem usunięty, mam nadziaje, że komuś pomoże ten post, i nie będzie błądził jak ja
marek197879 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.