Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2010, 22:42   #21
asiuladm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: łódź
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

No to i ja czekam z niecierpliwością na rozwiązanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko nie dam sobie wmówić ,że ten typ tak ma , bo ja mam tak od dwóch dni . A przez dwa lata było super. Przy zimnym silniku jest masakra, w czasie jeżdżenia jest trochę lepiej.Tez najgorzej 1 i wsteczny.
Ja zamierzam zacząć od nasmarowania kowadełka od drążka zmiany biegów.

asiuladm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 22:48   #22
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

koleżanko nie masz tak bo w innym temacie napisałaś, że łożysko wysprzęglika ci piszczy od trzech miesięcy. niestety w twoim przypadku będzie pewnie cały zestaw sprzęgła do wymiany i dopiero jak wymienisz i będziesz miała kłopoty z 1 i wstecznym to będziesz mogła powiedzieć, że też tak masz.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 08:05   #23
anisad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2010
Skąd: Trójmiasto
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

U mnie to samo. Jedynka i wsteczny wchodzą ciężko, szczególnie jak auto zimne. Wymieniłam olej w skrzyni biegów, pomogło na jeden dzień.

Ostatnio edytowane przez anisad ; 24-11-2010 o 08:08
anisad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 08:18   #24
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

A próbował ktoś z Was sprawdzić i ewentualnie wymienić poduszkę skrzyni biegów (taki aluminiowy łącznik z gumami w środku mniej więcej przed nogami kierowcy)?
Ja ostatnio zrobiłem odpowietrzenie wysprzęglika metodą zalecaną przez serwis czyli wstrzykując płyn do układu wysprzęglika. Przynajmniej mam cały czas twardy pedał. Ponadto przesmarowałem cały wybierak i jest trochę lepiej.
Jednak problem z 1 i R występuje, ale dodatkowo jest jeszcze problem z wrzuceniem pozostałych biegów (ale to sporadycznie) i jak auto stoi na wzniesieniu to ciężko jest wrzucić i wyrzucić bieg.

Ponadto może ktoś podpowie jak się reguluje linki przy wybieraku, jak odpiąć te zaczepy?
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 10:52   #25
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

U mnie po odpowietrzeniu i nasmarowaniu wybieraka jest minimalna poprawa. Zastanawiam się właśnie nad wymianą poduszki, niby jest cała ale zauważyłem ze jest miękka. W moim przypadku czasami biegi lepiej wchodzą po odpaleniu zimnego auta niż po przejechaniu 200m do najbliższych świateł, wtedy jedynka wchodzi lepiej jeszcze podczas toczenia się auta niż po zatrzymaniu.
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 12:33   #26
sisio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

witam,

Przeglądałem wiele wątków na tym i innym forum odnośnie tego problemu. Mnie naszła jeszcze jedna myśl (chyba nie poruszana) - stary płyn hamulcowy! Jak wiadomo wysprzęglik dzieli zbiornik wyrównawczy z układem hamulcowym. Może jest już za dużo wody w płynie hamulcowym a co za tym idzie jest bardziej ściśliwy i nie wysprzęgla do końca.

To tylko moja teoria (nie jestem mechanikiem), czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć, że może mieć to wpływ na ciężko wchodzące biegi?
sisio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 12:48   #27
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

Kwestię starego płynu bym wykluczył, ja u siebie go wymieniałem w całości rok temu i bez zmian.
Po za tym jak się zdejmie gumową osłonę na skrzyni przy wysprzęgliku można podejrzeć jak działa sam wysprzęglik.
Ja teraz obstawiam poduszkę skrzyni biegów - tylko nie wiem czy kupić oryginał, który kosztuje ok 300zł!, czy zamiennik za nieco ponad 100zł.
Na pewno po wymianie poduszki trzeba wykonać regulację cięgien i też nie bardzo wiem jak to zrobić, gdyż instrukcja opisuje to mało dokładnie.
Jak by ktoś wiedział, niech się odezwieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 12:58   #28
sisio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kwestię starego płynu bym wykluczył, ja u siebie go wymieniałem w całości rok temu i bez zmian.
Domyślam się, że płyn spuszczałeś także z wysprzęglika przy okazji odpowietrzając go.
sisio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 16:24   #29
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

Stary płyn też bym wykluczył bo miałem wymieniony, odpowietrzone hamulce i wysprzęglik. Też się zastanawiam nad poduszką bo wcześniej miałem podobny problem w MKII TD i po wymianie poduszki na oryginał biegi wchodziły super. Mechanik mi powiedział ze jakby padał wysprzęglik to zgrzytałyby biegi przy zmianie. U mnie jedynie mi blokuje przy zmianie biegów a nie zgrzyta.
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 17:16   #30
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

U mnie tez biegi mocno się haczyły zwłaszcza R (czasem nie do wrzucenia) 1 i 2. Teraz po wymianie kompletu sprzęgła biegi wchodzą niemal idealnie (nie pamiętam by kiedykolwiek wcześniej tak ładnie biegi wskakiwały). Niemal bo mam jeszcze do wymiany prawdopodobnie łapę/poduszkę pod skrzynią.

Płyn wykluczam bo wcześniej wymieniałem oraz odpowietrzałem stary wysprzęglik.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.