Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2009, 20:22   #141
GRAVITATOR
ford::amateur
 
Avatar GRAVITATOR
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: Sokołów Podlaski
Model: MONDEO mkIII kombi v. Trend X
Silnik: 2.0 TDCI 130 ps
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Dzisiaj byłem u mechanika i na szczęście sprawa już wyjaśniona, aż sam nie wierzę heheGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. okazało się że to amorki stukały jak głupie... Uffffff nareszcie ciszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ps. to musiała być jakaś wada fabryczna bilstein'a bo po miesiącu zaczeło znów stukać, a żaden z mechaników nie przypuszczał że to właśnie one........ Pozdrawiam wszystkich i rzyczę powodzenia w naprawach bo mondeo da się lubić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

GRAVITATOR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2009, 20:58   #142
hucker
ford::average
 
Avatar hucker
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 107
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

powiadasz że to amorki. ja mam takie same olejowe bilstein'a , więc raczej będzie to samo. a te stuki było słychac na małych nieruwnościach?
hucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2009, 08:17   #143
misiek990
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2008
Model: Mondeo MK III
Silnik: TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 82
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

sprawdzał u diagnostyka i nic nie wykazało.ludzie się napocili żeby ci pomóc.teamta rozwinięty a tu amorki. co to za diagnosta ???
mi też coś stuka, ale to trójkąt lata po bagażniku...
misiek990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 17:52   #144
GRAVITATOR
ford::amateur
 
Avatar GRAVITATOR
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: Sokołów Podlaski
Model: MONDEO mkIII kombi v. Trend X
Silnik: 2.0 TDCI 130 ps
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Tak hucker na małych nierównościach stukało jak się wolno jechało, przy szybszej jeździe nie było juz słychać... A z tego co mi wiadomo to do mondeo nie ma amortyzatorów olejowych (to jest starsza technologia) są tylko olejowo-gazowe... teraz założyłem KYB'y (z opisiu po english wynikało że tylko gazowe ale pewnosci nie mam) podobno bardzo dobre i jak narazie się zgadzam z tą opinią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak pojedziesz na stacje to poproś żeby wyjeli ci jeden i przejedź się pomału na tym jednym wtedy będzie wiadomo... Mi wyjeli jeden, wsadzili jakiś zamiennik, zrobiłem rundę i było połowę ciszej a jak wyjeli drugi i przejechałem się tylko na tym jednym zamienniku to diagnoza trafiła w 10. Pozdrawiam i powodzenia. Ps. tamte zareklamowałem i czekam na decyzję..........??????????

Ostatnio edytowane przez GRAVITATOR ; 06-12-2009 o 17:57
GRAVITATOR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 18:45   #145
hucker
ford::average
 
Avatar hucker
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 107
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Cytat:
Napisał GRAVITATOR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak hucker na małych nierównościach stukało jak się wolno jechało, przy szybszej jeździe nie było juz słychać... A z tego co mi wiadomo to do mondeo nie ma amortyzatorów olejowych (to jest starsza technologia) są tylko olejowo-gazowe... teraz założyłem KYB'y (z opisiu po english wynikało że tylko gazowe ale pewnosci nie mam) podobno bardzo dobre i jak narazie się zgadzam z tą opinią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak pojedziesz na stacje to poproś żeby wyjeli ci jeden i przejedź się pomału na tym jednym wtedy będzie wiadomo... Mi wyjeli jeden, wsadzili jakiś zamiennik, zrobiłem rundę i było połowę ciszej a jak wyjeli drugi i przejechałem się tylko na tym jednym zamienniku to diagnoza trafiła w 10. Pozdrawiam i powodzenia. Ps. tamte zareklamowałem i czekam na decyzję..........??????????
gwarancja jest na 2 lata?
daj znac co z reklamacją
hucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 21:50   #146
GRAVITATOR
ford::amateur
 
Avatar GRAVITATOR
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: Sokołów Podlaski
Model: MONDEO mkIII kombi v. Trend X
Silnik: 2.0 TDCI 130 ps
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Reklamacja uznana 500 zł w kieszeniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów i najlepszego w nowym rokuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GRAVITATOR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2010, 09:38   #147
tomas1111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec HE 1,8 SFI
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3} Stuki z tylu:(

Kończy się zima i przez te dziury w drodzę chociaż mam przebieg 86 tyś km w moim Mondku posypało mi się zawieszenie tj. stabilizatory i sworznie wahaczy. Kupowął już ktoś nie dawno części w sklepach internetowych bądź u Jacka z forum ???
tomas1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2010, 10:44   #148
elprzemo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000-2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: Re: [MK3} Stuki z tylu:(

Cytat:
Napisał Pawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie stuka dokładnie to co wyżej napisałem czyli siłownik od klapy na tej kulce co się go do klapy montuje(hatchbacka mam). Ma ktoś pomysł w jaki sposób to wyciszyć?? Silikon czy jakieś inne ustrojstwo?? Mechanik powiedział dzisiaj, ze "to nie możliwe" grrrr
Hehe, a juz sie martwilem ze to tylko w moim samochodzie cos tuka i nie da sie zidentyfikowac co to jest. Apropo tych silownikow to ja tez je podejrzewalem, wymienilem na nowe ale sutkow sie nie pozbylem. Dodam tylko ze kiedys zapomnialem domknac klape bagaznika i wtedy stuki ustapily, po jej zamknieciu znowu zaczelo walic. Poczatkowo bylo to tylko z prawej strony teraz stuka juz tez po lewej. Ewidentnie cos musi byc z ta klapa ale do tej pory tego nie znalazlem :S
elprzemo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2010, 11:01   #149
tomas1111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec HE 1,8 SFI
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem tak dobrze byłoby mieć kanał. Podnosimy autko do góry. Zwykły podnośnik wystarczy i kilka cegiełGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kółek nawet nie trzeba odkręcać. Najlepiej wahacze poprzeczne zdemontować przy kole, bo wtedy nie będzie trzeba puźniej ustawiać zbieżności. Jeśli to zrobimy to odkręcamy stabilizator (2 śruby na klucz 10). Generalnie cięzko mi to szło bo były zardzeiwałe. Ale sposób na to jest taki: odkręcamy do momentu kiedy stawia duży opór, po czym psikamy np. WD-40 i zakręcamy, czynność powtarzamy do skutku. Następnie odkręcamy belkę (4 śruby), Spuszczamy wydech z gumowych wieszaków(2 te najbardziej z tyłu), wyciągamy belkę na zewnątrz. Sporządzamy rysunek jak są zamontowane stare i je wybijamy. Do tego potrzebny nam jest dobry śrubokręt lub coś podobnego. Wychodzą bez problemu ponieważ przylegają do belki tylko częściowo, wiadomo belka jest pusta w środku. Żeby zamontować nowe należy zkołować sobie kawałek grubościennej rury o odpowiedniej średnicy. Nowe też wchodzą bez większego problemu. Wywód trochę długi. Ale jeżeli coś jest nie zrozumiałe to pytajcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WItam kolego Luk@s nie wiem jak dobrym jesteś mechanikiem, ale jak w ubieglym roku ustawiałem geometrię samochodu, to mechanik poinformował mnie, że jakbym chciał wymieniał tuleje belki tylnej, to trwa około doby, ponieważ są one klejone. Nawet w sklepie EWCAR sprzedawca informuje, że montaż przy pomocy silikonu. Natomiast w twoim opisie tego nie ma???
tomas1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2010, 14:36   #150
tomas1111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec HE 1,8 SFI
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3} Stuki z tylu:(

witam, elprzemo1, o ciekawym problemie piszesz, lecz jego rozwiązania szukałbym gdzie indziej. Jak dobrze rozumiem, chodzi o siłownik/amortyzator w klapie tylnej w hatchback. Nie jestem specjalistą, lecz jego zadaniem jest przetrzymanie klapy w momencie jej uniesienie i wydaje mi, że nie pracuje on po jej zamknięciu. W takim razie problem tkwi w wyregulowaniu zamka klapy, który może dostał luzu, bądź któryś zawias dostał luzu i teraz stuka. Jeszcze bym sprawdził, czy przepadkiem nie podniósł się do góry zderzak o który luźno zamknięta klapa (wina zamka) uderza o niego.
Proponuje sprawdzony sposób na identyfiakcję problemu. Wsadzamy kolegę/mechanika z dobrym słuchem do bagażnika i jeździmy z nim w środku po różnych nawierzniach, pytając się czy żyje? a on nam odpowiada, skąd dochodzą stuki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
tomas1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.