Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2011, 12:39   #1
jcoby
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Koszta wymiany alternatora

Witajcie,

mam Mondeo MK3 2003 2.0 TDCi. Mam do wymiany alternator, trochę podzwoniłem i stąd moje pytanie: skąd takie rozbieżności w cenach, które podają serwisy? W jednym zaśpiewali mi 600 z wymianą, w innym 1000 zl, a są to wszystko serwisy z tej samej polki cenowej.

Dodatkowo zadzwonilem bezposrednio do hurtowni i podali mi cenę 300 zl za nowy alternator. Czy przy zakupie bezposrednio w hurtowni muszę zwrócić na coś szczególną uwagę?

jcoby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2011, 14:05   #2
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Koszta wymiany alternatora

W hurtowni co jest bardzo pewne mają chińskie alternatory (ja nie sprawdzałem, ale podobno kiepskie i padają) lub mniej prawdopodobne po regeneracji.
Jak dobrze się zakręcisz to kupisz w idealnym stanie altka np. na alledrogo.
Mi się właśnie po około miesiącu obserwowania aukcji udało kupić oryginalnego visteona za 350zł z przesyłką (wiem wiem zaraz niektórzy powiedzą, że drogo i są po 150zł, ale ja bym nawet tego do ręki nie wziął) w idealnym stanie bez korozji, komutator nie wytarty od szczotek. Co ciekawe był opisany, że pochodził z wersji TDCi, a ma zamontowane sprzęgiełko i wg numeru jest dedykowany do benzynyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak na marginesie dlaczego chcesz wymienić alternator? Jakieś negatywne objawy?
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2011, 20:31   #3
jcoby
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Koszta wymiany alternatora

Alternator całkowicie padł i nie ma ładowania. Stąd muszę kupić coś na gwałt. Nie mogę pozwolić sobie na obserwowanie na allegro
jcoby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2012, 07:57   #4
ZIBI111
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-05-2012
Skąd: Syców
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 32
Domyślnie Odp: Koszta wymiany alternatora

Dwa tygodnie temu kupiłem mondka tddi 115 km i od tego czasu zapaliła mi się dwa razy kontrolka ładowania podczas jazdy, dopiero po zatrzymaniu auta i zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka zgasła. Dodam że alternator był wymieniany w 2010r. to ma dwa lata. Co może być przyczyną?
ZIBI111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2012, 08:02   #5
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Koszta wymiany alternatora

Przyczyną może, nadmieniam może być chwilowy brak przeniesienia napędu poprzez pasek wielorowkowy na alternator poprzez kończące się koło pasowe wału korbowego. Sprawdź w komorze silnika, czy nie ma czarnego gumowego pyłu w tym miejscu.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2012, 08:12   #6
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Koszta wymiany alternatora

Cytat:
Napisał ZIBI111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dopiero po zatrzymaniu auta i zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka zgasła.
Też tak miałem w zeszłym roku. Potem zaczęła świecić cały czas. Wszedłem w test kompa i ładowania prawie nie było. Wymieniłem na regenerowany polskiej firmy. Śmiga teraz elegancko. Przedtem zimą jak było ciemno to widziałem też że światła słabiej świecą po ujęciu gazu no i napięcie potrzebne do podgrzewacza świec w układzie płynu chłodniczego było tylko na obrotach silnika. Teraz grzeją nawet na postoju i silnik szybciej się nagrzewa. Alternator szczególnie oryginalny to z tego co widzę po forum to norma w mondkach, żę pada po tych 10 latach
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2012, 21:39   #7
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Koszta wymiany alternatora

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Alternator szczególnie oryginalny to z tego co widzę po forum to norma w mondkach, żę pada po tych 10 latach
U mnie też padł i to już 2 razy. Naprawiałem go ale, wytrzymywał tak prawie rok i znowu awaria. W zeszłym roku kupiłem zamiennik z roczna gwaracją za chyba 350 złotych. Jak do tej pory spokój.
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2012, 08:23   #8
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Koszta wymiany alternatora

zamiast kupowac chinski syf, nie lepiej oddac do elektryka na wymiane szczotek? bo generalnie one zazwyczaj sie poprostu konczą po latach... kompleksowa naprawa (nie tylko szczotek) zamknie sie z robocizna ponizej 200zl i wiesz co masz..
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2012, 13:58   #9
dunkin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TD
Rocznik: 2016
Postów: 73
Domyślnie Odp: Koszta wymiany alternatora

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyną może, nadmieniam może być chwilowy brak przeniesienia napędu poprzez pasek wielorowkowy na alternator poprzez kończące się koło pasowe wału korbowego. Sprawdź w komorze silnika, czy nie ma czarnego gumowego pyłu w tym miejscu.
Potwierdzam! u mnie w gorace dni przy klimie + światła czasami pojawial sie blad ladowania. Pomagalo wylaczenie i wlaczenie silnika choc nie zawsze.
Po wymianie malej dwumasy i calego zestawu rolek i paska, problem zostal rozwiazanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dunkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2012, 17:30   #10
lukaszsony
ford::amateur
 
Avatar lukaszsony
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: lelice sierpecki
Model: Mondeo mk3
Silnik: tddi
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Koszta wymiany alternatora

koledzy, przy wymianie trzeba zwrócić uwagę jaki alternator kupujemy bo w mondeo z podgrzewaną przednią szybą alternator ma większą wydajność.
Mi padł i założył mi mechanik, ale też nie wiedział tego że są słabsze i mocniejsze i przy włączaniu podgrzewania przedniej szyby świateł to tak jak bym nie miał.
Pozdrawiam miłośników stronki i mondeo
lukaszsony jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.