Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2018, 18:34   #81
superprzemo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Model: FOCUS I + FOCUS III
Silnik: 1.8 TDCI + 1.6 VCT
Rocznik: 2003 + 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

Dałem radę wyłączyć światła za pomocą UCDS przez AsBuilt, FORSCAN'en nie dałem rady się połączyć z BCMii. Przy okazji włączyłem sobie kilka funkcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwi mnie to, że FORSCAN i FOCCCUS nie łączą się tylko z niektórymi egzemplarzami.

superprzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 07:43   #82
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

To stara sprawa. Tylko benzyna i tylko z 2014 ma ten problem. Ja również i nie tylko ja.
Kolega Mayak tak jak napisał, połączył się, choć dopiero po kilku nieudanych próbach, ale połączył forscanem, niczym innym
Ten typ tak po prostu ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 08:20   #83
superprzemo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Model: FOCUS I + FOCUS III
Silnik: 1.8 TDCI + 1.6 VCT
Rocznik: 2003 + 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

No to tak informacyjnie, jak ktoś ma benzynę z 2014, to niech lepiej kupi klona UCDS'a z Chin za 150-160 zł i da sobie spokój z Viaken v3.
Klon działa bez zarzutów i cena praktycznie ta sama.
superprzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 09:23   #84
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 136
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To stara sprawa. Tylko benzyna i tylko z 2014 ma ten problem.
Nie tylko benzyna, mój 1.6tdci też ma problem, forscan + viaken nie zczytuje konfiguracji, wywala błąd. U Mayaka oczywiście forscan zadziałał, ale nie pamiętam na jakim kablu.
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 11:05   #85
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Korzystanie z funkcji serwisowych Forscan

Cytat:
Napisał zygzak73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mój 1.6tdci
Sory za pomyłkę . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2018, 09:44   #86
Odene
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 EB 150km
Rocznik: 2011
Postów: 82
Domyślnie Odp: Jaki interfejs diagnostyczny OBD?

Pozwolę sobie podbić temat by nie spamować nowym.

Czy warto posiadać jakieś dodatkowe opcje w OBD poza odczytem?
Mam tutaj na myśli takie bardzo podstawowe funkcje które można w serwisie za przysłowiowe 50zł wyłączyć jak np. "wyłączenie stop-start przy każdym włączeniu samochodu".
Poszukuję interfejsu bluetooth pod OBD które pozwoli zarówno na diagnozę jak i ewentualnie małe podstawowe edycja on/off.
Czy ten moduł BT który zaproponował @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] sprosta wymaganiu?

Jeśli nie to czy jest coś godnego polecenia? Chciałbym mieć na stałe w samochodzie podłączone w razie ewentualnego błędy by móc szybko zidentyfikować problem za pomocą telefonu.

Będę wdzięczny za dokształcenie mnie oraz jakieś konkretne propozycje interfejsów.

ps. Bardzo mi zależy by działał w 100% na telefonie z androidem. I najlepiej jak dało by się kupić na gearbest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2018, 09:57   #87
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Jaki interfejs diagnostyczny OBD?

Ja bym się bał BT do zapisywania czegokolwiek w komputerze samochodu, ale to tylko moje paranoiczne zdanie...
Mi z telefonem z Androidem działa "pełny" Viaken przez kabel OTG.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2018, 09:59   #88
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Jaki interfejs diagnostyczny OBD?

Tylko kabel, żadne BT, WiFi.
Czy warto.... niektórzy jadą po 100km żeby skorzystać, więc raczej warto.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2018, 10:01   #89
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Jaki interfejs diagnostyczny OBD?

Cytat:
Napisał Odene Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
interfejsu bluetooth pod OBD które pozwoli zarówno na diagnozę jak i ewentualnie małe podstawowe edycja on/off.
Czy ten moduł BT który zaproponował @edmun sprosta wymaganiu?
nie , czytaj ze zrozumieniem , jak chcesz auto uwalić i potem wzywać lawetę i jechać do serwisu - to kupuj , do czegokolwiek więcej - kupuj ten na kablu który jest w postach wyżej
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2018, 10:37   #90
Odene
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 EB 150km
Rocznik: 2011
Postów: 82
Domyślnie Odp: Jaki interfejs diagnostyczny OBD?

Cytat:
Napisał Usefull Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie , czytaj ze zrozumieniem , jak chcesz auto uwalić i potem wzywać lawetę i jechać do serwisu - to kupuj , do czegokolwiek więcej - kupuj ten na kablu który jest w postach wyżej
Rozumiem. Myślałem że prosta zmiana typu on/off nie jest zaliczana jako "zapisywanie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślałem że pod zapisywaniem kryje się większa zmiana niż podstawowa, zaprogramowana gotowa funkcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zostanę więc przy małym interfejcie na BT który będzie mi służył tylko do odczytu. Czy takie małe ustrojstwo jest w stanie zidentyfikować wszystkie błędy? Czy to zależy od oprogramowania jakim ten interfejs obsługujemy? Czy te oprogramowania są darmowe i współpracują z tym tanim interfejsem?
Odene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.