Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2020, 22:01   #11
kzmuda1
FCP member
 
Avatar kzmuda1
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-12-2012
Skąd: Nowa Dęba
Model: wszytkie fordy 2,7 lubie , Mach-e podstawa
Silnik: TDCI PB , obecnie 2.0 ecobost 243
Rocznik: 2020-----2023>>>>>
Postów: 430
Domyślnie Odp: Oznaczenia sprężyn

daj oficjalna procedure forda, wymianę sprężyny focus 2011 wzwyż ... nie bzdurz

jak przyjedzie do ciebie gość mondeo mk5 i kropki będzie miał na gorze , to wtedy powiesz ze jakiś ciołek na montażu w fabryce zepsuł , ale szkoda bo to był robot, możesz go obrażać , nie ma uczuć

temat do zamknięcia....

ps. a przeproś lepiej za "ciołków"

__________________
DO KOŃCA ŻYCIA NA EMERYTURZE.. Ale jak mi się chce.. to pomogę .

Ostatnio edytowane przez kzmuda1 ; 16-11-2020 o 22:04
kzmuda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 04:41   #12
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Oznaczenia sprężyn

robot się nie pomyli, a nawet jak się pomyli to jest takie coś jak kontrola jakości - ford zapomniał już o tej linii ? no jak patrzę na nowe to może.

wrzucę dokumentację jak znajdę
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 08:17   #13
edimorton
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2014
Model: FOCUS MK3, FOCUS MK3 FL, E46 320i
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM, 1.5 TDCi 120 KM, M54B22 170 KM
Rocznik: 2014, 2015, 2000
Postów: 15
Domyślnie Odp: Oznaczenia sprężyn

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do klekota zawsze idzie twardsze zawieszenie.
Ok, może i tak ale... Zarówno polift, którym robię 60 tys. km rocznie jak i mój prywatny przedlift, którym jeździ głównie moja żona a ja może z 2-3 tys. km nim przejadę w roku, to diesle odpowiednio 1.6 i 1.5 tdci. A różnica w sztywności nadwozia i prowadzeniu jest diametralna, na korzyść przedlifta. Polift jest miękki jak ponton, zwłaszcza tył który przy dohamowaniu w zakręcie potrafi być nadsterowny.
Uprzedzając pytania, przedliftem zrobiłem służbowo 180 tysięcy km i był zdecydowaanie sztywniejszy i lepiej się prowadził niż polift ale nie tak dobrze jak mój prywatny, stąd zastanawiam się czy tam nie było jakichś twardszych sprężyn, nic nie było dłubane bo kupiłem go jako poleasingówkę (w pakiecie Gold X może to ma jakieś znaczenie). Poliftem z 2015 roku zrobiłem służbowo 200 tysięcy km i niedfawno dostałem młodszego z 2018 roku w dokładnie takiej samej konfiguracji jak poprzedni i jest tak samo miękki. Więc jakieś tam porównanie mam i zastanawiam się skąd takie różnice.

Bump:
Cytat:
Napisał kzmuda1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

temat do zamknięcia....

ps. a przeproś lepiej za "ciołków"
Zaraz zaraz, ja zadałem pytanie, wy się w międzyczasie pokłóciliście i zwyzywaliście a teraz chcecie zamykać mój temat?
A rozwiązania zagadki jak nie było tak nie ma, no poza tym że kropki oznaczają twardość jak w większości marek.

Ostatnio edytowane przez edimorton ; 17-11-2020 o 08:23
edimorton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 09:43   #14
Dart8
ford::average
 
Avatar Dart8
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Pszczyna
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Oznaczenia sprężyn

Zaciekawił mnie ten temat, ponieważ zawsze myślałem, że kropki oznaczają twardość, a właściwie ich kolor.
W sklepie na pudełku może i są jakieś informacje od producenta , ale w fabryce na montażu są w "skrzyniach". Jak przypuszczam, pracownik nie posiada instrukcji/książki do jakiej wersji jakie sprężyny montować tylko po kolorach widzi. wg mnie byłoby to prostsze i szybsze.
Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
......nie widziałem jeszcze w aucie nowym ( bo o takich springach ori mówimy ) żeby kropki były na gorze sprężyny tylko zawsze na dole.

więc, oprócz twardości wyznaczają montaż.


zasada jest jedna. kropki zawsze do dołu i na zewnątrz
A co powiesz na takie ori? HB i Kombi, nie dość, że inne kolory to inaczej usytuowane, prawdopodobnie ma to związek z wersją nadwozia i ich ciężarem. ...i jak takie zamontować(zwłaszcza w HB) skoro twierdzisz, że są "na dole".
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zobacz w ETIS jaką masz klasę obciążenia sprężyny (np.: Klasa obciaz. przedniej sprezyny-P
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-V) i znając to zobaczyć w 7zap jakiemu numerowi części ori odpowiada dana klasa obciążenia. Ja tą drogą sprawdziłbym, tyle, że nie ma tam opisów samych klas, wartości obciążeń itd. i kupując innych producentów trzeba by szukać zamienników odpowiadających danemu numerowi ori z katalogu.

Ostatnio edytowane przez Dart8 ; 17-11-2020 o 10:12
Dart8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2020, 14:55   #15
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Oznaczenia sprężyn

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wrzucę dokumentację jak znajdę
to gdzie ta jest dokumentacja techniczna Ford-a , o której mówiłeś , chciałbym się z nią zapoznać.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2022, 09:56   #16
Fosgen
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-03-2019
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 280
Domyślnie Odp: Oznaczenia sprężyn

Żeby nie zakładać nowego wątku - w moim focusku mechanik wymienił tylne sprężyny (kayaba). No i na nich według mnie stoi za nisko. Między górną krawędzią opony a dolną częścią nadkola jest mniej więcej 3 cm prześwitu. A na moim osiedlu stoi identyczny jak mój i ten prześwit to ponad 5 cm. Podpowiedzcie proszę, jakie sprężyny powinny być ��
Fosgen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2022, 10:01   #17
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Oznaczenia sprężyn

Cytat:
Napisał Fosgen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby nie zakładać nowego wątku - w moim focusku mechanik wymienił tylne sprężyny (kayaba). No i na nich według mnie stoi za nisko. Między górną krawędzią opony a dolną częścią nadkola jest mniej więcej 3 cm prześwitu. A na moim osiedlu stoi identyczny jak mój i ten prześwit to ponad 5 cm. Podpowiedzcie proszę, jakie sprężyny powinny być ��
ty się wysokością prześwitu nie martw tylko jedź na geometrię i zobacz kąty pochylenia koła. jeśli będą powyżej -2.2 bodajże to masz za bardzo koła położone i coś jest nie halo. bo przecież każdy przedszkolak wie, że wraz ze zmianą wysokości zmienia się KP koła.

czyli wymiana sprężyn zmienia zbieżność i KP. czyli wymiana sprężyn wymaga geometrii. więc jeśli geometria wykaże, że masz kąty OK to tak ma być, może ten drugi focus ma za wysoko.

proste nie ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.