Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2022, 13:10   #1031
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli wada ujawni się w ciągu roku od zakupu towaru, to domyślnie przyjmuje się, że istniała już w chwili sprzedaży, i to na sprzedawcy ciąży obowiązek udowodnienia, że było inaczej.

Czy ktoś pisał po pijaku czy coś? Sprzedam auto I ktoś za rok przyjdzie i powie ze dmumasa padła i ja mam udowadniać że była w porządku w chwili sprzedaży????
Cytat:
Napisał tegies Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Idąc takim tokiem rozumowania mogę oddać używany samochód bo się klocki skończyły... Wada podzespołu a wymiana eksploatacyjna zużytego to chyba jednak coś innego? Czy ta granica przestaje być już zdroworozsądkowa bo "Janusze" kombinatorstwa tak twierdzą?
To jest takie nakręcanie pod publikę i więcej wyświetleń artykułu. W rzeczywistości tak to nie działa z wielu powodów.

Bump:
Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miłego dnia.
Mam takie pytania:

1. Znak B-1 obowiązuje również pojazdy niemechaniczne takie jak deskorolka, rower itp (chyba, że jest dopis poniżej nie dotyczy np. rowerów a nie ma). Czy istnieje obecnie jakiś taryfikator lub widełki dla pojazdów niemechanicznych za złamanie znaku B-1? Czy tylko ogólne zasady mandatowe/grzywny za wykroczenie?

2. Skrzyżowanie równorzędne przy czym jedna ulica jest jednokierunkowa z kierunkiem ruchu przeciwnym od skrzyżowania (wynik niedawnej zmiany organizacji ruchu). Sporo osób jeździ po staremu czyli pod prąd. Czy mam obowiązek puszczać takich bo są z prawej strony na skrzyżowaniu równorzędnym (jednocześnie oni jadą pod prąd)?


Ostatnio edytowane przez klocolus ; 02-06-2022 o 13:17
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2022, 16:20   #1032
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znak B-1
Kolego, zadajesz kłopotliwe pytania, a przy tym mylisz pojęcia.
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obowiązuje również pojazdy niemechaniczne
Od kiedy to deskorolka, czy rower jest jest pojazdem mechanicznym? Co prawda ustawodawca nie był uprzejmy doprecyzować czym jest pojazd mechaniczny, ale ...
zgodnie z art. 2 ust. 1 pt 10 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym oraz Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych pojazdem mechanicznym jest pojazd samochodowy, ciągnik rolniczy, motorower i przyczepę określone w przepisach ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz pojazd wolnobieżny w rozumieniu przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym, z wyłączeniem pojazdów wolnobieżnych będących w posiadaniu rolników posiadających gospodarstwo rolne i użytkowanych w związku z posiadaniem tego gospodarstwa.
Ponadto. uchwała Sądu Najwyższego z 28 lutego 1975 r. (V KZP 2/74, OSNKW z 1975 r., z. 3-4, poz. 33), stwierdza iż pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w rozumieniu przepisów kodeksu karnego jest każdy pojazd drogowy czy szynowy napędzany umieszczonym w nim silnikiem, jak również maszyna samobieżna i motorower.
Reasumując, za pojazd mechaniczny w ruchu lądowym należy uznać każdy pojazd wprawiany w ruch przez znajdujący się w nim silnik. Do katalogu takich pojazdów należą m.in.: samochody osobowe, kombajny i ciągniki rolnicze, motocykle, skutery, pojazdy szynowe (tramwaje, lokomotywy kolejowe). Zatem skoro rower, deskorolka nie posiada silnika, to nie jest pojazdem mechanicznym, ba trudno je nazwać pojazdem, bo w myśl art 2 pkt 31) Ustawy pord
pojazd - środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz maszynę lub urządzenie do tego przystosowane, z wyjątkiem urządzenia wspomagającego ruch Choć ten sam art 3 w pkt 47)wspomnianej ustawy mówi, że
rower - pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h
Zatem rower jest pojazdem, choć niekoniecznie musi być przeznaczony do poruszania się po drodze.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2022, 22:35   #1033
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od kiedy to deskorolka, czy rower jest jest pojazdem mechanicznym?
Może nieprecyzyjnie napisałem o co mi chodzi. W skrócie czy jest w taryfikatorze określona kara za nie zastosowanie się do znaku B-1 dla cyklisty? Czy jest ona nakładana na ogólnych zasadach mandatowych/grzywny czyli do interpretacji policji/sądu?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2022, 13:32   #1034
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Taryfikator mandatów nie jest tajemną księgą zaklęć i można się z nim zapoznać korzystając z jakiejkolwiek wyszukiwarki. Co się tyczy twojego drugiego pytania.
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Skrzyżowanie równorzędne przy czym jedna ulica jest jednokierunkowa z kierunkiem ruchu przeciwnym od skrzyżowania (wynik niedawnej zmiany organizacji ruchu). Sporo osób jeździ po staremu czyli pod prąd. Czy mam obowiązek puszczać takich bo są z prawej strony na skrzyżowaniu równorzędnym (jednocześnie oni jadą pod prąd)?
Skoro nie ma znaków określających pierwszeństwo, to obowiązuje przepis ogólny (pierwszeństwo dla nadjeżdżającego z prawej strony). Fakt, że on gdzieś tam wcześniej nie zastosował się do znaku, może być podstawą do nałożenia mandatu za zignorowanie znaku, ale nie za spowodowanie kolizji.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2022, 14:03   #1035
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Straż Miejska w Szczecinie i znajomość przepisów:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2022, 16:39   #1036
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Pani strażnik, rzeczywiście niedouczona, ale podejrzewam, że pan dziennikarz celowo zatrzymał swój pojazd w tym miejscu. Jak można się domyślić prowadzi program "skarga" i zapewne otrzymał info o poczynaniach strażników w tym miejscu. To i tak nie tłumaczy "geniuszu" pani strażnik, bo gdyby pan dziennikarz przyjął mandat, a potem udowodnił, że ów mandat nałożono bezprawnie (czyn nie podlega karaniu), to mielibyśmy do czynienia z przekroczeniem uprawnień strażniczki, a to już jest karalne...
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2022, 20:25   #1037
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Straż miejska ma tam bardzo blisko swoją siedzibę, ale chyba to zatrzymanie auta w tym miejscu to nie przypadek.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2022, 08:31   #1038
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Pytanie mam dotyczące rowerzystów. Często mam sytuację, że ulicą jadą rowerzyści, a tuż obok, równolegle jest ścieżka rowerowa, zwłaszcza blisko mnie, przez 2 wioski jest nowo wybudowana, oddana 0.5 roku temu ścieżka rowerowa, z której mnóstwo osób korzysta. Oczywiście tzw. kolarze nieee, jadą ulicą, po której poruszają się samochody i czasami to nawet jeden obok drugiego.
Czy takie postępowanie jest zgodne z przepisami? Czy można jechać ulicą jeśli obok jest ścieżka rowerowa?
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2022, 09:28   #1039
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

nie można

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

nawet kiedyś rozmawiałem z kolegą cyklistą i on tez potwierdził, że nie można ale często jedzie ulicą bo ścieżka jest z kostki na której ręce bolą od drgań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2022, 10:17   #1040
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

A jak go, przypadkiem oczywiście, potrącę i przejadę po nim trzykrotnie to obecność ścieżki obok będzie okolicznością łagodzącą? :-) będę tłumaczył, że nie mogłem zjechać na lewo, bo mnie palec boli od manetki kierunkowskazu

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.