Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2007, 11:14   #1
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Diesel 130 KM - skrzynia tiptronic , chrobotanie

Witam,
Kupiłem w tym miesiącu Mondeo 2003 TDCI 130 KM w wersji Ghia skrzynia tiptronic.
Samochód sprowadziłem z Belgii, jeśli chodzi o spalanie to przez całe Niemcy pokazywał mi 6,2/6,3 na 100 km. Po dwóch tygodniach jazdy po mieście (Warszawa - przerąbane korki) pokazuje na dzień dzisiejszy 7,4/100 km.
Samochód jest super, prowadzi się bardzo przyjemnie i szybko sie rozpędzić też można :fcp1
Na niemieckiej autostradzie miałem 208 km/h (udokumentowane zdjęciem prędkościomierza) :fcp2
Ale mam jeden problem, mam nadzieję że nic poważnego - co jakiś czas podczas jazdy słyszalny jest jakiś chrobot moim zdaniem ze skrzyni, czuć w tym momencie też to pod pedałem gazu, mam wrażenie że występuje przy redukcjach. Odgłos jest taki jak by się wjechało na te biały pasy na szosie które powodują nieprzyjemny odgłos pod oponami.
Może macie jakąś wiedzę i pomysł co to może być ? Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM

Ostatnio edytowane przez SRS ; 30-10-2019 o 16:48
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 17:52   #2
Pepik1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-08-2006
Skąd: świętokrzyskie (TKN)
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 269
Domyślnie

U mnie nic takiego nie występuje. Podczs zmiany biegów w górę jak i redukcji nie powinny być wyczuwalne ani słyszalne żadne odgłosy.Radzę Ci jechać z tym do specjalisty.
__________________
"Bogactwo nie jest ulgą w kłopotach - jest tylko zmianą kłopotów"
Pepik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2008, 11:11   #3
Sebastian Mondeo3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: Ford Mondeo MK III 2003 Diesel 130 KM - skrzynia tiptronic

Witam wszystkich użytkowników i proszę o pomoc.Mam mondziwke z 2003 w tiptronicu tdci 130km.z przebiegiem 160.000 ORGINALNYM.Mój problem to popularne szarpanie na 4 i 5 biegu w okolicach prędkości 60-80kmh.W trakcie przyspieszania nic sie nie dzieje ,przy odpuszczonym gazie i hamowaniu silnikiem nic sie nie dzieje tylko przy utrzymywaniu stałej prędkości i delikatnym dodawaniu gazu zaczyna sie SZARPANIE.Wymieniłem wtryski wszystkie 4 po tym samochód jakby przestał trochę szarpać ale póżniej zaczął na nowo więc pojechałem do faceta od skrzyni podłączył kompa i nic wszystko git...co to może być kolejny komputer w innym servisie powiedział że błąd z masą w układzie sterowania pompą wtryskową.Nie wierze w to ale chciałbym aby to było tylko to! Czy ktoś miał podobne zjawisko i czy jest ktoś kto to naprawi w okolicy Wrocławia.
Sebastian Mondeo3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2008, 12:13   #4
Dugi P-ń
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkIII kombi
Silnik: 2.0 tdci automat
Rocznik: 2003 FL
Postów: 13
Domyślnie Re: Ford Mondeo MK III 2003 Diesel 130 KM - skrzynia tiptronic

Mam ten sam problem!!! tez jestem ciekaw co to. z tego co sie orientowalem to może być uszkodzona skrzynia (obym się mylil) . a na tym forum jest więcej takich osób jak my, wiec jak ktoś rozwiąże ten problem to będziemy bardzo wdzięczni za info
pozdrawiam
Dugi P-ń jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2008, 16:59   #5
Sebastian Mondeo3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: Ford Mondeo MK III 2003 Diesel 130 KM - skrzynia tiptronic

Ale masz te same objawy jakby temu autku zabrakło zastrzyku paliwa wtedy jedno szarpnięcie auto sie rozpędza i wszystko ustaje?bo u mnie takie objawy łudze się nadal że to nic poważnego tylko błąd w układzie sterowania pompa paliwa tak jak pisałem wcześniej.
Sebastian Mondeo3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2008, 17:39   #6
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Re: Ford Mondeo MK III 2003 Diesel 130 KM - skrzynia tiptronic

A może zacznijcie od zmiany oleju w skrzyni biegów - tylko nie w ASO, bo według nich oleju w skrzyni się nie wymienia. A po zlaniu starego oleju zwrócić uwagę na jego kolor i zapach (jeśli będzie czuć zapach mocno spracowanego oleju -coś jak spaleniznę - to może być to znak , że coś się ze skrzynią może dziać złego).

Ja wymieniałem w W-wie w SAMKO - koszt 150 zł.

A macie może takie wrażenie lekkiego uślizgu skrzyni/sprzęgła w zakresie około 2000 - 2200 obrotów - np na 3 biegu - tak jakby sprzęgło zapinało się z minimalnym opóźnieniem (wtedy obroty spadają o jakieś 200-300) ?
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2008, 17:58   #7
Sebastian Mondeo3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: Ford Mondeo MK III 2003 Diesel 130 KM - skrzynia tiptronic

Dziwna sprawa z tym moim fordzikiem bo nie czuć jakiegoś ślizgu ale jeszcze jedna ciekawa sprawa to to ze jak stoi na skrzyżowaniu na drive coś lekko klepie brzęczy ale jak wrzucę na neutral to jest ok.To akurat sobie tłumaczę że tak się dzieje poniewaz lekko zawsze spadają obroty przy niewielkim obciążeniu tak jak drive na hamulcu coś wpada w rezonans i powoduje takie dźwięki,ale po ruszeniu wszystko ustaje tylko to szarpniecie w przedziale prędkości 60-80.Czy wymiana oleju w twoim przypadku była koniczna czy profilaktycznie go wymieniłeś.Rozumiem że nie miałeś tego przykrego szarpania?
Sebastian Mondeo3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2008, 18:28   #8
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Re: Ford Mondeo MK III 2003 Diesel 130 KM - skrzynia tiptronic

Olej wymieniłem profilaktycznie - a szarpania nie mam.
Wydaje mi się tylko, że sprzęgło tak jakby działało z minimalnym opóźnieniem - np zmieniam bieg na 3 - obroty spadają np z 3000 na 2200, auto przyspiesza ale tak jakby bez załączonego do końca sprzęgła , a po chwili obroty spadają jeszcze o jakieś 300 - tak do 2000 - i to jest właśnie ten moment, w którym czuję że sprzęgło tak jakby dopiero do końca zaskoczyło.
Ogólnie trochę ciężko jest to opisać.
Niedługo jadę do Chorwacji, ale jak wrócę, to muszę kogoś w okolicy W-wy złapać z taką skrzynią i się przejechać - wtedy dopiero sprawdzę.
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2008, 11:15   #9
Dugi P-ń
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkIII kombi
Silnik: 2.0 tdci automat
Rocznik: 2003 FL
Postów: 13
Domyślnie Re: Ford Mondeo MK III 2003 Diesel 130 KM - skrzynia tiptronic

widze ,ze kolega TTT mam te same uslizgi co ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a co do wymiany oleju(skrzynia i silnik) to bylo pierwsze co zrobilem po kupnie , mimo ze kupilem go zaraz po przegladzie w serwisie forda w niemczech.a to szarpanie jest takie jak w samochodach z manualem kiedy sie przyspiesza na zaniskim biegu.
Dugi P-ń jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2009, 20:52   #10
Sebastian Mondeo3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: Ford Mondeo MK III 2003 Diesel 130 KM - skrzynia tiptronic

Witam ponownie.Po wielu zabiegach z tym podszarpywaniem posypała się turbina.I nie uwierzycie ale po regeneracjii szarpanie ustało.Rozmawiałem z mechanikiem który od lat regeneruje turbiny i stwierdził ze bardzo prawdobodobne ze to bylo przyczyna.Nie bede opisywał dokładnie tego co powiedzial bo nie znam sie na budowie tego urzadzenia.W kazdym razie przeprowadzilem regeneracje za 800 we wrocławiu i przez 3 miesiace bylo ok.ale wszystko co dobre szybko sie konczy.Znowu zaczął podszarpywać lecz w innym zakresie obrotów czyli w innym zakresie predkosci.Jest to slabsze niżeli wczesniej ale odczówalne.Mysle ze gdyby turbina byla nowa a nie tylko regenerowana to działało by ok a teraz są tam jakies luzy powstałe z urzytkowania w srodku turbiny i moga powodowac tego typu zjawisko.Podsumowując sprzedaje w cholere te auto za DUŻO mnie juz kosztowało.Kupiłem japończyka Mazde 6 kombi i mam nadzieje w spokoju robic kilometry a nie kiwac na warsztacie i płacić grubą kase...pzdr dla wszystkich szczesciarzy którzy nie mieli jeszcze problemów z tym modelem FORDAB ....pamietajcie ze wczesniej czy póżniej się zaczną....Delfi to delfi.....(ukł. wtryskowy).a TIP TRONIK to TIPTRONIK drogi w naprawie wiec boli po kieszeni.
Sebastian Mondeo3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.