Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2016, 16:29   #1
plucik4
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-08-2015
Skąd: Łazy
Model: fiesta
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie ściąganie podczas jazdy

witam, piszę bo już nie mam pomysłów. Sprawa wygląda tak, że kupiłem rozbitka i naprawiłem go z kolegą w jego warsztacie. Wszystkie uszkodzone elementy zawieszenia wymieniłem. Autko podczas jazdy ściąga w prawo. Kierownicę trzeba przekręcać w lewo o kilkanaście stopni by jechało prosto. Zbieżność ustawiona. Opony z 2013 r mają po około 7mm. Skrzywioną feglę z oponą wymieniłem. Klocki z przodu grube, jak nowe. Z tyłu wymieniłem szczęki miesiąc temu. Zauważyłem, że przy mocnym hamowaniu auto lekko ściąga w prawo. A gdy podczas jazdy powoli podciągam ręczny czuć bicie. Czy tylne hamulce mogą być powodem ściągania? Powinno być tam przecież wszystko ok. Wyczyściłem wszystko w środku jak wymieniałem szczęki. Może coś nie tak z tulejami wahacza z tyłu? Coś mi tam pisknie czasem jak dobije zawieszenie na nierównościach. Nie mam już pomysłów.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

plucik4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2016, 17:25   #2
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: ściąganie podczas jazdy

Sprawdż czy nie grzeje się któryś z bebenów z tyłu , jesli sie nie mylę to lewy tylny gdy trzyma szczęka będzie sciagac w lewo a gdy drugi to w prawo,sprawdż '' geometrię'' kół tzn od prawe kolo przód do lewego z tyłu - odległość ,tak samo druga strona - te odleglości powinny być równe.W tym przypadku przednie koła powinny być na wprost.W przodzie tez trzeba sprawdzic czy któryś zacisk nie trzyma tarczy hamulcowej.Według mnie podejrzane tylne prawe koło - jego zawieszenie .

Ostatnio edytowane przez marko52 ; 22-07-2016 o 19:27 Powód: poprawka
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2016, 08:23   #3
plucik4
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-08-2015
Skąd: Łazy
Model: fiesta
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: ściąganie podczas jazdy

dzięki za podpowiedzi. Dziś to sprawdzę. Dodam jeszcze że przy większym obciążeniu autko ściąga bardziej
plucik4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2016, 12:43   #4
plucik4
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-08-2015
Skąd: Łazy
Model: fiesta
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: ściąganie podczas jazdy

Hamulce w porządku. Rozebrałem wczoraj. Teraz hamują już równo i nie ściągają anie nie szarpią. Natomiast ściąganie podczas jazdy jest dalej. Im szybciej jadę tym bardziej ściąga. Nie mam możliwości sprawdzenia przekątnych bo nie mam kanału ale sprawdziłem odległości między przednią piastą a tylnym bębnem. Prawa jest taka sama jak lewa. Jedyne co zostaje to tuleje belki. Amortyzatory też były wymieniane więc powinny być ok. Na ścieżce nic nie wyszło pomimo pisków w prawym tyle. Diagnosta mi powiedział jeszcze, że w lewym wahaczu tuleje ktoś wbił przekręconą o 90 stopni. Ale to chyba nie będzie miało wpływu na jazdę ?
plucik4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2016, 16:34   #5
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: ściąganie podczas jazdy

Witam

Zamień koła przednie miejscami.Zrób próbę drogową.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 12:04   #6
plucik4
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-08-2015
Skąd: Łazy
Model: fiesta
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: ściąganie podczas jazdy

wczoraj zakładałem zimówki najpierw na jedną oś potem na 2. Dalej ściąga. Z letnimi też juz próbowałem przekładania i było to samo.. Jest taka możliwość żeby pomimo luzów na szarpakach był do wymiany wahacz? z tego co pamiętam lewy kupiłem używany wtedy jak naprawiałem auto.
plucik4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 14:23   #7
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: ściąganie podczas jazdy

Sprawdz jeszcze stabilizatory w przodzie,mnie sie kiedys podgiol na dziurze i tez dziwnie mi schodził z kierunku jazdy,i czy są dobrze zamocowane - to są takie pręty metalowe.Jak sciagniesz koło to je widać, u mnie tak jest.Te tylne koło coś wymieniał piaste podnies i złap rekoma i na chama próbuj na boki i góra dół - może w ten sposób coś wyczujesz - tak jak sie sprawdzało kiedys luz na łozyskach. pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez marko52 ; 25-07-2016 o 14:41
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 14:42   #8
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: ściąganie podczas jazdy

A może sprawdź zbieżność jeszcze raz, ja kiedyś miałem ustawianą i musialem reklamować
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 21:39   #9
plucik4
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-08-2015
Skąd: Łazy
Model: fiesta
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: ściąganie podczas jazdy

piaste wymieniałem z przodu ale jutro z rana sprobuję poszarpać tylnimi kołami. Dziś jak ruszałem z pracy było słychać takie puknięcie z tyłu raz z jednej raz z drugiej strony. Zbieznośc ustawiałem już 2 razy. Robię to u najlepszych w okolicy. Zawsze tam robiłem i zawsze było ok. Skłaniał bym się ku tulejom tylnim. To chyba ich wina ale zobaczę jutro
plucik4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 22:35   #10
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: ściąganie podczas jazdy

Niektóre zstacje blaxharsko-lakiernicze oferują sprawdzenie punktów bazowych nadwozia. Czyli czy wszystko konstrukcyjnie jest na swoim miejscu. Wygląda, jakby nie było, więc zacząłbym od tego.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.