Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2023, 07:33   #11
dominiq
ford::beginner
 
Avatar dominiq
 
Zarejestrowany: 02-03-2023
Model: Ford Ranger Wildtrak
Silnik: 3.2 Automat
Rocznik: 2017
Postów: 32
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Chodzi mi o oszczędzanie akulumatora. Już raz go rozładowałem przez to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz pamiętam żeby wyłączyć światła, ale to chyba nie po to jest tryb auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dominiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2023, 07:41   #12
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Ja nie znalazłem sposobu, a też uważam, że to skrajnie głupie. Już nawet najtańsze chińskie moduły DRL czy innych potrafią włączać dopiero po uruchomieniu silnika. Ford ma na celu zwiększenie światowej produkcji akumulatorów, taką mam teorię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2023, 08:28   #13
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał dominiq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi o oszczędzanie akulumatora. Już raz go rozładowałem przez to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz pamiętam żeby wyłączyć światła, ale to chyba nie po to jest tryb auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwiększ w FORSCAN stan naładowania akumulatora i twój problem zniknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2023, 12:13   #14
dominiq
ford::beginner
 
Avatar dominiq
 
Zarejestrowany: 02-03-2023
Model: Ford Ranger Wildtrak
Silnik: 3.2 Automat
Rocznik: 2017
Postów: 32
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał bartolini9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwiększ w FORSCAN stan naładowania akumulatora i twój problem zniknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W chodzi o moment, w którym auto przejedzie w tryb oszczędzania energii, że się tak wyrażę? Gdzie tego szukać, co poustawiać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dominiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2023, 12:53   #15
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał dominiq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W chodzi o moment, w którym auto przejedzie w tryb oszczędzania energii, że się tak wyrażę? Gdzie tego szukać, co poustawiać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mniej więcej o to. Standardowo akumulator ładuje się maksymalnie o 75% wartości jedynie. Zwiększ do 85-90%. I skończą się problemy ciężkiego rozruchu jak postoi dłużej i rozładowania.

Battery Target State of Charge w BCM
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2023, 10:13   #16
dominiq
ford::beginner
 
Avatar dominiq
 
Zarejestrowany: 02-03-2023
Model: Ford Ranger Wildtrak
Silnik: 3.2 Automat
Rocznik: 2017
Postów: 32
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Dzięki! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dominiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2023, 22:07   #17
Tom@La
ford::amateur
 
Avatar Tom@La
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-05-2018
Skąd: Płock / Suszewo (Lipno)
Model: Ranger Wildtrack
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021(22)
Postów: 3
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

i już wiem co będę robić w weekend Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. laptek, kabel i zmiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tom@La jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 10:20   #18
dominiq
ford::beginner
 
Avatar dominiq
 
Zarejestrowany: 02-03-2023
Model: Ford Ranger Wildtrak
Silnik: 3.2 Automat
Rocznik: 2017
Postów: 32
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Doradźcie mi proszę, który interfejs będzie lepszy od użytku z Forscanem na win oraz na Forscanem na iOS (chciałbym mieć taką możliwość np. w trasie).

Vgate vLinker FD+ BT4.0 czy Vgate vLinker FD Wifi?

Który działa szybciej, stabilniej i bezproblemowo?

Ostatnio edytowane przez dominiq ; 25-05-2023 o 11:38
dominiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 19:38   #19
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Jak z WIN to polecam vGate vLinker FS USB - działa bez zarzutu i jest dosyć solidny.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 19:41   #20
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Nie wiem czy jest sens używania tego przez telefon. Moim zdaniem na WIN bezpieczniej, poza tym użyjesz tego kilka razy ledwie ale twoja decyzja.

Ja używam tego:
Vgate vLinker FS OBD2 adapter USB do przełącznika samochodowego FORS-can HS/MS-CAN [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.