Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2018, 12:51   #1
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Separator oleju w odmie silnika 2.0 Duratorq TDCI 143KM.(fotorelacja)

Witam serdecznie.
Od pewnego czasu przymierzam się do czyszczenia kolektora dolotowego w silniku DW10 -2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM. Przy okazji chodziło mi po głowie zrobienie separatora par oleju w odmie w podobny sposób jak opisał Pablo_X w tych wątkach:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Niestety po zapoznaniu się z treściami na tym forum nie znalazłem wielu podpowiedzi odnoszących się do mojego silnika. Pierwsze pytanie to czy odma w silniku DW10 2.0 tdci, jest rozbieralna. Odpowiedź brzmi tak. Trzeba delikatnie podważać dekielek. W środku jest membrana i sprężyna. Niestety wnętrze odmy różni się od tej opisywanej w ww. wątkach, co powoduje, że nie można zrobić separatora w postaci krążka z 2-3 siatek.
Tak wygląda odma w silniku Pablo_X,

Obraz 072.jpg

Obraz 073.jpg


A tak w moim silniku 2.0 Duratorq tdci - DW10

Obraz 008.jpg
Obraz 014.jpg

Brak wewnątrz odmy krzyżowych nadlewów -wzmocnień powoduje, że nie ma na czym stabilnie oprzeć krążka separatora z siatki a ponadto sprężyna umieszczona jest wewnątrz kanału wylotowego z odmy co powoduje, że nie można jej wykorzystać do dociśnięcia separatora.
Musiałem wymyślić coś innego. Nabyłem więc kawałek siatki mosiężnej o oczkach 1x1 mm
(gdyż można ją lutować) i wyszło mi coś takiego.

Obraz 044.jpg

Jeszcze jeden problem to jak ustabilizować separator aby ciśnienie nie podnosiło go do góry i nie opierał – przyklejał się do spodniej części membrany, zakłócając jej charakterystykę pracy. Ja nie mogąc wymyślić nic innego z boku obudowy odmy wywierciłem dwa 1 mm otworki wkręciłem dwa wkręciki w taki sposób aby weszły wewnątrz w pionową część siatki separatora.

Co myślicie o takim rozwiązaniu ?, proszę o opinie i może podpowiedzi.
Narazie te czynności wykonałem na używanym, uszkodzonym kolektorze dolotowym, ale za tydzień będę ściągał do czyszczenia kolektor i EGR i wówczas chcę założyć separator już do samochodu na stałe.

A tu następne zdjęcia:

Obraz 019.jpg

Obraz 023.jpg

Obraz 024.jpg

Obraz 034.jpg

Obraz 036.jpg

Bump: I jeszcze parę:
Obraz 037.jpg

Obraz 040.jpg

Obraz 041.jpg

Obraz 043.jpg

Obraz 046.jpg

Dla bardziej zainteresowanych link do wszystkich zdjęć:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.

Ostatnio edytowane przez walimar ; 23-11-2018 o 14:55
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2019, 15:54   #2
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Separator oleju w odmie silnika 2.0 Duratorq TDCI 143KM.(fotorelacja)

Wygląda bardzo porządnie, zastanawiam się tylko jak zachowywać będą się luty (bo rozumiem, że siatki są lutowane) w środowisku olejowym. Temat ma już kilka miesięcy. Możesz podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi pracy silnika po wykonanej zmianie?
Ja dziś również wyczyściłem kolektor dolotowy w 2.0 TDCI, ale kapselek odmy nie chce łatwo zejść. Nie siłowałem się z nim, żeby nie uszkodzić. Tam jest jakiś zatrzask?
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2020, 21:44   #3
mariusz99812
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Piła
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Separator oleju w odmie silnika 2.0 Duratorq TDCI 143KM.(fotorelacja)

Witam, szybkie pytanie o gumową cześć odmy do 2.0 tdci czy można ją nabyć w sklepie bo prawdopodobnie jest uszkodzona.
mariusz99812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 16:22   #4
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Odp: Separator oleju w odmie silnika 2.0 Duratorq TDCI 143KM.(fotorelacja)

Samej membrany w typowym sklepie raczej nie dostaniesz, ale chyba gdzieś na Allegro widziałem ale nie pamiętam czy do naszego silnika. Musisz poszperać w internecie, albo kupić uszkodzoną pokrywę i wyjąć membranę z separatora.
Ale co masz pękniętą dziurawą czy co?. Zaglądałeś do środka separatora.

Co do moich spostrzeżeń, to chyba to się to usprawnienie sprawdziło. Oleju w dolocie jest 70 -80 % mniej. Nie ma też przecieków przy rurach przy turbinie i chłodnicy intercoolera. Silnik pracuje bez żadnych zmian. Wszystkie uszczelnienia silnika trzymają i nie widzę wzrostu ciśnienia w skrzyni korbowej. Jak wyglądają dzisiaj miejsca lutowań to nie wiem od tamtego czasu do separatora nie zaglądałem.

Co do zdejmowania dekielka, to u mnie też trudno schodził - na granicy pęknięcia. Ale ostrożnie dałem radę. Na pewno dekielek nie może być zimny - zmrożony. Może podgrzać go delikatnie suszarką lub opalarką, ale ostrożnie by nie spalić membrany.
__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 17:50   #5
Tomek 07
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-09-2018
Skąd: Nowa Huta
Model: Ford S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 66
Domyślnie Odp: Separator oleju w odmie silnika 2.0 Duratorq TDCI 143KM.(fotorelacja)

Patent prosty z nierdzewki koszt 8 Zeta nie może być za gęsto u mnie sprawdza się bez lutowania i bzdurnych wywodów .
Tomek 07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 18:25   #6
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Odp: Separator oleju w odmie silnika 2.0 Duratorq TDCI 143KM.(fotorelacja)

Cytat:
Napisał Tomek 07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Patent prosty z nierdzewki koszt 8 Zeta nie może być za gęsto u mnie sprawdza się bez lutowania i bzdurnych wywodów .
No to pomogłeś tą wypowiedzią. Nie bardzo wiem co ty masz na myśli. Może coś bliżej opiszesz, bo ja na początku też próbowałem z siatką z nierdzewki ale takie wykonanie nie sprawdzało się w moim przypadku. Czy ty masz na pewno silnik jak u mnie.
__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2023, 13:40   #7
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Separator oleju w odmie silnika 2.0 Duratorq TDCI 143KM.(fotorelacja)

No właśnie Tomku , nie dałeś żadnej odpowiedzi a dziś i ja bym chętnie się za coś takiego zabrał ale potrzebna fachowa podpowiedź .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.