Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2015, 21:17   #31
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Tomek, a naciskaj szybko dwa razy pedał sprzęgła, i zauważ czy jest różnica. jak nie ciągnie, to pompa do wymiany.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 21:48   #32
ws333
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 29-08-2010
Skąd: Lubelskie
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 Tdi AUY
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Tomek zrób tak.Na rozgrzanym silniku jadąc na 3biegu naduś na pedał sprzęgła ok.8cm.do delikatnego oporu w tym czasie przyśpieszaj potem zwalniaj.Kiedy dodajesz gazu pedał sprzęgła jakby się podnosił a kiedy puszczasz opada to wtedy właśnie wałek wychodzi i chowa się do skrzyni czyli ma luz.W początkowym stadium robi to czasami, potem jest coraz gorzej.Powodzenia.
ws333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 11:20   #33
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

I dalej w moim temacie...

Dziś mechanik miał wymienić pompkę sprzęgła, przy "dobieraniu się " do niej zobaczył że przewód od pompki do jakiegoś tam siłownika jest "spuchnięty" lub zagięty (nie wiadomo do końca bo nie rozbierał wszystkiego z braku czasu na razie) i mówi że to pewnie jego wina.

Pytanko jaki to przewód (podobno metalowy jakiś) , gdzie go kupić i jak go znaleźć żeby pasował?

On mówi że najlepiej byłoby go wymontować, ale wtedy auto rozebrane i ja zostaje na dzień czy 2 bez niego, więc na razie odpada ta opcja...

Na razie to wszystko tak na szybko obejrzane więc powyższe może się okazać błędne i może być faktycznie wina pompki samej...rozbieramy wszystko dopiero po niedzieli...

Tak to wygląda póki co...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 16-01-2015 o 11:54
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2015, 11:30   #34
RobAlx
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Leszno
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Witam wszystkich od mojego ostatniego postu obserwuję moje autko i moje wnioski są takie - przez ten okres czasu może z 2 mies . 2x zdarzyło się coś takiego że stoję na światłach mam wciśnięte sprzęgło 1 i w pewnym momencie czuję tak jak bym popuścił pedał sprzęgła o 1 cm i auto delikatnie rusza . ( Biegi po wymianie płynu i odpowietrzeniu zaczęły wchodzić normalnie bez zgrzytania , sprzęgło łapie tak jak łapało na dole , płyn znowu zrobił się ciemny więc myślę że to gumki z serwa nadają mu taki kolor i może pompa była sprawna tylko zapowietrzona choć teraz przynajmniej mam pewność że to nie pompa :]) Nadal natomiast jest problem z wbiciem 1 albo wstecznego ( trzeba znaleźć bieg ), nie zawsze dlatego spróbowałem w trakcie jazdy na 3 biegu wcisnąć sprzęgło tak jak pisał ws333 i dodawałem i ujmowałem gaz pedał faluje góra duł więc chyba to będzie wina wałka i trzeba podłożyć podkładki wtedy może zniweluje luz i przestane czasami poszukiwać 1 biegu lub wstecznego :]
Ktoś już wymieniał może ? jaki jest przybliżony koszt , czy jak bym zdjął ten plastykowy kapsel na skrzyni żeby zmierzyć luz czy można go założyć z powrotem , czy w serwisie trzeba zamówić podkładki o różnych wymiarach czy w komplecie występują już różne wymiary żeby dopasować ?
Dzięki za dotychczasową pomoc .

Bump: RafałB to jest rurka która idzie z pompy na wysprzęglik ona tam jest łączona w 2 albo 3 odcinkach pomiędzy pompą a wysprzeglikiem. Dolny odcinek który idzie do pompy jest zagięty w takie ,, L " jak dobrze pamiętam żeby prosto trafić na pompę , nie zrobiłem zdjęć jak mechanik wyjął u mnie pompę zeszło mu 1 dzień , najgorzej było wypiąć od pompy właśnie tą rurkę która na górze jest przykręcona do takiego okrągłego metalowo aluminiowego zbiorniczka ( znajduje się to za zbiorniczkiem wyrównawczym) . Od tego idzie rurka w dół na pompę i w drugą stronę na wysprzęglik .Napuchnięte może być jak zaczyna rdzewieć pod farbą , rozeprzeć raczej nie ma szansy tej rurki .

Ostatnio edytowane przez RobAlx ; 17-01-2015 o 11:48 Powód: mylnie wpisany nick kolegi - poprawiono.
RobAlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 09:05   #35
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

No i panowie... jestem po wymianie pompki sprzęgła.... EFEKTÓW BRAK, tylko pedał sprzęgła czasem znów nie odbije do końca....shit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 10:07   #36
RobAlx
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Leszno
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Ja właśnie dzwoniłem do serwisu , pierwszy raz pan słyszy ode mnie że są jakieś podkładki - dystanse żeby zniwelować luz wałka kazał mi przyjechać na serwis co mechanik stwierdzi , byłem nie ugięty więc w końcu pan mi sprawdził i powiedział że rzeczywiście występuje coś takiego i koszt podkładki to 20 zł za sztukę + 60 zł za tą zaślepkę a i 6 dni muszę czekać . Przemęczę się do ferii i wyjmę kapsel , zmierzę luz i zamówię innego wyjścia nie ma .
RafałB ja też już mam wszystko wymienione , odpowietrzałem osobiście 20x i raz jest dobrze a raz nie więc teraz to już tylko został luz na wałku , cieszę się tylko że tak i tak już musiałem wymienić sprzęgło więc nie są to naciągnięte koszty wychodzi na to że może niepotrzebnie wymieniłem tylko pompę sprzęgła ale przynajmniej mam teraz komplet nowy .
Pozdrawiam.
RobAlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 10:34   #37
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Robal, kup elementy w volkswagenie. Kapsel 22zł, podkładki jakies 15zł.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 10:44   #38
RobAlx
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Leszno
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Dzięki Kuba nie wiem czy u mnie będzie różnica bo jeden właściciel ma Ford , Skoda i VW i średnio ma większe ceny na części o 100-200 zł jak VW Poznań ale zapytam.

Znalazłem coś ciekawego na ten temat może się komuś przydać :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ładnie jest opisane z rysunkami na foro seata : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wychodzi na to że to przypadłość 6 biegowych skrzyń które mają kiepskiej jakości obudowy .
RobAlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 10:50   #39
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Ja kupowałem podkładki w ASO Seata po 12zł sztuka, kapsel chyba 20 czy 15zł...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 11:05   #40
RobAlx
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Leszno
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

RafałB albo Kuba a nie pamiętacie albo nie macie zapisane nr. katalogowy części nie musiał bym się tłumaczyć i opowiadać całej historii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo jak by ktoś znał jaki jest oryginalny nr. Forda .
Dzięki podjadę do seata też zobaczyć .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
RobAlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.