Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2009, 21:53   #1
serek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 1800 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Mokra podłoga w kabinie z tyłu po prawej stronie

Witam
Właśnie odkryłem straszną rzecz w mojej niedawno nabytej foczce mam przemokniętą podłoge z tyłu po prawej stronie po wcisnieciu palcem wykładziny wokół palca pojawia sie woda wcześniej tego nie było a deszcze u nas obfite ale to nie koniec z przodu podnioslem osłone numeru seryjnego i tragedia włożyłem tam ręke i wszystko jest mokre jak gąbka w kąpieli i mam w związku z tym 2 pytania DLACZEGO? i CO Z TYM ZROBIĆ? Jade za pare dni na urlop i nie wiem co z tym zrobic z gòry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

serek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 21:58   #2
resonal
ford::advanced
 
Avatar resonal
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 351
Domyślnie Odp: Mokra podłoga

Z przodu pierwsze co, to sprawdź podszybicie, bo może przez filtr kabiny się przelewa, ja u siebie nigdy nie miałem z tym problemu, ale jak ostatnio duży deszcz padał, to niestety, woda w aucie się pojawiła. Dużo o tym na forum się pisało, więc możesz jeszcze poszukać.
pozdro
__________________
Zniżki w AXA po powołaniu się na mój numer polisy: 8509051
resonal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 22:03   #3
serek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 1800 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mokra podłoga

Tak też myśałem ze to tam woda się wlewa problem moj to jak się jej teraz pozbyć
serek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 22:20   #4
resonal
ford::advanced
 
Avatar resonal
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 351
Domyślnie Odp: Mokra podłoga

Suszenie, drzwi otwarte i na słoneczko auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo suszarki ;p
U mnie samo jakoś się wysuszyło, jedynie zabrałem na jakiś czas z auta dywaniki.
__________________
Zniżki w AXA po powołaniu się na mój numer polisy: 8509051
resonal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 22:43   #5
serek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 1800 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mokra podłoga

Dzieki za podpowiedz wlasnie przeczytalem inne posty na ten temat jutro jade wymienic podszybie i jakos to uszczelnic a pozniej pozostaje mi czekac na kazdy promien slonca i tak jak mowisz suszyc suszyc nie moge wyjac wszystkiego bo potrzebuje auto na codzien a tak chyba bylo by najlepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
serek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2009, 08:20   #6
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Mokra podłoga

Witam
Zamiast uszczelniac podszybie, sprawdź najpierw uszczelkę pod obudową filtra kabinowego. W mojej foce podszybie odstaje od szyby, a jeszcze nie miałem śladu wody w kabinie, nawet po najwiekszych deszczach czy po myjni.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2009, 10:14   #7
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Odp: Mokra podłoga

Jeśli chodzi o przeciekającą wodę przez filtr kabinowy to można by książkę napisać, a usterka ta dotyczy bardzo wielu niestety posiadaczy focusa.


Ja chyba juz zostałem ekspertem w tym temacie, ponieważ problem mnie dotyczył (a może dotyczył?).


Wina leży oczywiście w poronionym pomyśle forda umieszczania filtra prosto w miejscu, gdzie woda spływająca z szyby leci przez uszczelkę łączenia szyby z podszybiem wprost na filtr a stąd otwarta droga do kabiny.

Oczywiście jest po drodzę słynna rynienka. I teraz jedni będą pisać, że u nich szpara jest jak na dłoń w podszybiu, a ani grama wody w aucie bo mają rynienkę. Otóż tych co ten problem dotyczy owa rynienka nie zdaje egzaminu. Po wyciągnięciu całego podszybia przeprowadziłem tetsy lejąc wodę szlaufem na równo ułożone podszybie imitujać mniej wiecej sytuacje deszczu. I jakie moje było zaskoczenie, co się dzieje gdy wody jest dużo. Koniec rynieniki ten co zbiega w kierunku środka auta jest tak wyprofilowany, że woda prze niego bardzo łatwo się przelewa i leje się wprostu na filtr!!!. Tym którym się nie leje, być może podszybie jest u Was jeszce na tyle świeże, że rynienka trzyma jeszcze swoj profil i zatrzymuje wodę ale do czasu.

Niektórzy mówią jeszcze o uszczelce znajdującej się pod ubudową filtra, że woda która zostaje wyłapana przez rynienkę przedostaje się tą drogą do kabiny. Tutaj nie do końca się mogę zgdzić, ponieważ po ściągnięciu obudowy filtra widać że miejsce jego montazu ma podniesione krwędzie ponad poziom nadwozia na jakieś 1cm, może więcej wię jaki musiał by byc poziom w tym miejscu aby woda zaczeła się przelewać, biorąc pod uwagę (że jest tam skos jeszcze), żeby woda spływała na boki auta.

Podsumowując, mając za sobą kilka nieudanych prób uszczelniania, mam nadzieje że zrobiłem to juz poraz ostatni.

Jakie mamy rozwiązania:

1. Przede wszytkim nalezy zdjąc obudowę filtra wyczyścić wszystko z liści itp, sprawdzić stan kanałów odpływowych w rogu auta w razie konieczności przeczyścić drutem. Założyć nową uszczelkę pod obudowę filtra (bardzo dobrze tutaj sprawuje się silikon).

2. Teraz najważniejsze jest to rozwiązanie które według mnie jest jedyne i idealnie jest zrobienie osłony od gróry(daszek) nad filtrem, szczegóły ze zdjęciami znajdziecie tu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3.Następnie trzeba oczyścić szybę w miejscu stykania się z podszybiem, i uszczelnić czymś (może być np masa uszczelniająca AUTOKIT radzę nie używać do tego silikonu ponieważ bardzo trudno to pozniej usunąć. Moze być też oryginalna taśma forda- droga).

Oczywiście zaraz pewnie ktoś napisze, że można uszczelnić tak podszybie żeby nic nie ciekło pod nie. Według tego co do tej pory używałem, nie znalazłem środa który w 100% spowoduje nie przeciekanie wody pod filtr i nie będzie pożniej problemu przy następnej wymianie filtra z oderwaniem podszybia( np kleje do szyb i tym podobne).
Nie będe pisał tutaj o urywających się kołeczkach, ja ich teraz nie mam.

Powodzenia!
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2009, 17:12   #8
serek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 1800 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mokra podłoga

Daro 26 wielkie dzieki za tak szczegółową odpowiedz ja postanowiłem kupic nowe podszybie i kupiłem wymieniłem i się cholernie cieszyłem a koszt nie mały bo z wymianą + filtr 270 zł no i niestety mioja radośc trwała do dziś kiedy to spadł obfity deszcz i co znowu podcieka myśle że dużo mniej ale cieknie wię chyba twoim sposobem uszczelnie ten filtr powiedzieli mi ze to może gdzies szybą cieknąć bo jest wymieniana pytanie mam jeszcze co do tych taśm bo ja ich nie mam a w fordzie powiedzieli ze do tych modeli zadnych taśm nie stosuje sie zweryfikować nie moge bo u mnie nie było no i jeszcze pan kierownik z serwisu powiedział że auto to nie łajba i troche podciekac ma prawo i z uśmiechem nie to nie uśmiech nie taki zwykły więc zanosząc się ze śmiechu dodał ze auto nie utonie nawet jak przecieka i tym optymistycznym akcentem zakończe i poczekam az przestanie lać i wezme się za uszczelnianie
Pozdrawiam a raczej a hoj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
serek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2009, 19:25   #9
resonal
ford::advanced
 
Avatar resonal
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 351
Domyślnie Odp: Mokra podłoga

Serek robiłeś to w ASO ??? Za taką kasę wracaj tam, mów, że problem nie minął i żądasz poprawki! Haseł typy "musi trochę pocieknąć" nawet nie przyjmuj i stanowczo temu zaprzeczaj, nie ma prawa przeciekać.
powodzenia
__________________
Zniżki w AXA po powołaniu się na mój numer polisy: 8509051
resonal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2012, 06:10   #10
mgrlutek
ford::beginner
 
Avatar mgrlutek
 
Imię: Ariel
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 tddi - 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 49
Domyślnie Odp: Mokra podłoga

Ja właśnie teraz mam taki, problem. Poświęciłem kilka dni na wysuszenie w garażu... Jeden wyjazd do pracy w mocniejszy deszcz i wody tyle jak by ktoś wiadro wody wylał z prawej strony... szukałem sposobów i skorzystam jeszcze z podpowiedzi w tym poście
mgrlutek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.