Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2018, 17:07   #1
mihal19
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Głogów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna + LPG :)
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie mapa benzyny/prawidłowy montaż LPG

Witam
Drodzy użytkownicy rok temu założyłem instalację gazową ze sterownikiem STAG qmax plus do swojego forda modeno mk4 2008r, 2.0 benzyna 145km, przy przebiegu 165 tys. (teraz 175tys) Od tej pory jeżdżę co 4 miesiące na regulacje instalacji z powodu rozjechanych map benzyny w dolnym zakresie. Objawia się to szarpaniem na zimnym silniku, falowaniem obrotów oraz spaleniem 16l lpg/miasto. Po resecie na samej benzynie auto ładnie śmiga, nic się nie dzieje oraz nie ma żadnych błędów w sterowniku silnika. Mój gazownik ma mnie już trochę dosyć i zaczyna spychać winę na auto a ja mam pewne wątpliwości odnoście montażu/dobranych komponentów mojej instalacji więc mam takie pytania do was:
1. Mam zamontowany parownik powyżej zbiornika wyrównawczego dobrze/źle? (nr 1 na foto)
2. Nie mam opasek zaciskowych na wyjściu z wtryskiwacza ani na dyszy wtryskowej dobrze/źle? (nr 2 na foto)
3. Czy tak powinna wyglądać listwa wtryskowa ? dobrze/źle? (nr 3 na foto)
4. Czy węże pomiędzy listwą wtryskową a wtryskiem nie powinny mieć tej samej długości dobrze/źle? (nr 4 na foto)
5. Czy źle dobrane dysze mogą mieć wpływ na mój problem
6. Jakieś inne sugestie odnoście rozjeżdżania map
Załączam również konfigurację instalacji LPG jaką mi zamontowano.
Dziękuję za wszelkie info.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg konfiguracja lpg.jpg (64.9 KB, 96 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg LPG forum.jpg (68.8 KB, 139 wyświetleń)

mihal19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 17:57   #2
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: problem z mapami benzyny/prawidłowy montaż LPG

zbiorniczek powinien byc wyzej niz parowni zeby sie nie zapowietrzal, opaski dobrze jakby byly, ale tam juz nie ma cisnienia a raczej podcisnenie z kolektora wiec by uszlo, u Ciebie nie ma listwy wtryskowej tylko pojedyncze wtryski co jest wg mnei lepszym rozwiazaniem, weze pomiedzy WTRYSKIEM a DYSZA musza miec te same dlugosc z foto wyglada ze mniej wiecej maja, zle dobrane dysze/wtryski mogo powodowac problem z regulacja co mozna ocenic po ustawionym cisnieniu i podgladzie korekt obd, jesli pojawa sie po czasie problem z benzyna to lpg zle wyregulowane, zestaw wg mnie ok, wtryski pojedyncze az prosza o montaz na takim czyms [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez atari ; 30-05-2018 o 18:00
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 18:31   #3
mihal19
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Głogów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna + LPG :)
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: problem z mapami benzyny/prawidłowy montaż LPG

Tak jak pisałem co 3-4 miesiące muszę jechać na regulację. To już będzie 3 raz jak specjalnie przyjeżdża przedstawiciel STAG polska więc na pewno z montażem jest problem, który jak widać daje wiele do życzenia......
mihal19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 18:38   #4
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: problem z mapami benzyny/prawidłowy montaż LPG

ogolnie montaz nie najgorszy, bywalo gorzej, jedynie parownik dalbym nizej. najwazniejsze zeby wezyki byly mozliwie krotkie i tej samej dlugosci i wkretki w kolektor zrobione "z wiatrem". wejdz na lpg-forum.pl i tam zapytaj o polecany warsztat w Twoich okolicach, elentualnie kup kabel i sam dzialaj, tam na forum masz wszystki info o regulacji, ja bylem zmuszony tak zrobic bo nie znalazlem nikogo polecanego.

Bump: http://lpg-forum.pl/post822812.html?hilit=mondeo%20mk4%202.0#p822812 tutaj masz taki silnik jak Twoj, tak to powinno wygladac
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 18:43   #5
mihal19
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Głogów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna + LPG :)
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: problem z mapami benzyny/prawidłowy montaż LPG

dzięki bardzo tak już zrobiłem z forum LPG a instalacja jeszcze na gwarancji więc będę walczył z gazownikiem jeszcze.
mihal19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 19:35   #6
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: problem z mapami benzyny/prawidłowy montaż LPG

Boże kto to zakładał? Wejdz sobie na forum lpg i zobacz jak powinna wygladac instalacja w mk4. Kto tak zakada listwę . wogole to powinny byc oddzielne wtryskiwacze rowne jak najkrótsze wezyki.przyjrzalem sie dokladnie tej instalacji ze zdjecia. Na forum lpg jest taki dzial ktory sie nazywa PARTACZE czy jakos tak. Mysle ze tam twoja instalacja by trafila chociaz komponenty sa dobre

Ostatnio edytowane przez koszka ; 30-05-2018 o 19:38
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 19:39   #7
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: problem z mapami benzyny/prawidłowy montaż LPG

Chyba źle widzisz, to nie listwa wtryskowa tylko rozdzielacz, a wtryski są pojedyncze, może nie najlepsze wykonanie ale powinno działać
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 22:05   #8
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: mapa benzyny/prawidłowy montaż LPG

Widze ze to nie listwa. Ale tak sobie rzucone wtryskiwacze pomiedzy kable nierowne wezyki jakby ktos tam nas..ł. Wejdz na forum lpg i zobacz jak powinna wygladac instalacja powtarzam jeszcze raz. Dzialac bedzie ale piszesz ze masz ciagle problemy.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 22:15   #9
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: mapa benzyny/prawidłowy montaż LPG

wiem jak powinna wyglac instalacja, i jak powinna byc zamontowana, wg mnie to co na foto przy odpowiedniej regulacji ma szanse dzialac dobrze, tutaj foto z lpg forum pojedyncze wtryski na trojnikach, wg mnie to najlepszy sposob na estetyczy wyglad instalacji dzieki czemu wezyki sa mozliwie krotkie i jednakowej dlugosci
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 22:41   #10
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: mapa benzyny/prawidłowy montaż LPG

No wlasnie a zobacz jak to wyglada u Ciebie a to wszystko ma znaczenie do prawidlowego dzialania.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.