Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sklepy i warsztaty
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2009, 07:48   #1
baluckityp
ford::average
 
Avatar baluckityp
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: łódzkie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 113
Exclamation [ford] Jakie części warto kupować?

Witam! Temat porusza kwestię części do fordów oraz tzw. zamienników. Okazuje się że często gęsto z tych samych lini produkcyjnych zjeżdrzają części sygnowane markowym logo jak i te dla rynku niezależnego (inforamcja TVNturbo). Oczywiście za zamienniki zapłacimy średnio o połowe mniej. Dlatego ciekawi mnie jakie wy częsci wybieracie, dlaczego taki wybór i jak się sprawują montowane przez was części.

Przykładowo:
przegub firmy GLO kosztuje ca.160zł
odpowednik KAMOKA kosztuje ca. 50zł
-obydwie firmy udzielają gwaracji

Czy na tańszych częsciach pojeżdrzę krócej i częsciej będe musiał płacić za robociznę? Czy biorąc pod uwagę stan polskich dróg (przykładowo w Łodzi) ma to jakiekolwiek znaczenie?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawy jestem waszych opini na ten temat, zapraszam! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
"In complete darkness we are all the same, it is only our knowledge and wisdom that separates us, don't let your eyes deceive you"
baluckityp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 08:03   #2
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: [ford] Jakie części warto kupować?

ja zawsze porównuję cenę kilku zamienników do orginału. niektóre rzeczy jak np. napęd rozrządu tylko orginał. wahacze przednie ostatnio wymieniałem wybrałem Febi (220zł sztuka) bo orginał nieco za drogi (około 450zł). ja nie kupuję cześci producentów, których nazwy ciężko wymówić albo w życiu o nich nie słyszałem
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 08:31   #3
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie Odp: [ford] Jakie części warto kupować?

Wszystko zależy do zasobności portfela.
Lepiej kupić markowe(znanych firm) i zależy jakie to będą części.
Wpływające na bezpieczeństwo to raczej nie ma co szkodować i oczywiście nie przesadzaś i kupować wszystko w ASO,bo zdzierają mocno.
Inne części jak filtry i temu podobne kupować zamienniki,choć czasami opatrzone nazwą Motocraft są i tańsze lup podobna cena.
Cytat:
Czy biorąc pod uwagę stan polskich dróg (przykładowo w Łodzi) ma to jakiekolwiek znaczenie?
Bezpieczeństwo przede wszystkim.
Cytat:
Czy na tańszych częsciach pojeżdrzę krócej i częsciej będe musiał płacić za robociznę?
Raczej tak i zależy od szpeca ,który to będzie robił.
Ja jeszcze w MK I mieniałem tulejki wahacza i po 3 m-cach się posypały.
Były kupione jakiejś nieznanej firmy i na dodatek mechanik(ostatni raz naprawiał),który je wymieniał żle założył.
Trudno powiedzieć co było główną przyczyną.
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 07:38   #4
baluckityp
ford::average
 
Avatar baluckityp
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: łódzkie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 113
Smile Odp: [ford] Jakie części warto kupować?

znalazłem w necie kilka opini:

łożyska - Bierz KONACO, w środku opakowania będziesz miał japońskie łożysko KOYO + uszczelniacze.
Kupiłem takie już dobrych naście kkm temu i jeżdżę do dziś.


> Dobre są łożyska QH oraz wszystko co jest Made in Japan...
to prawda ale nie tylko!
> Polskie łozyska też sa dużo lepsze niż Korea...
to prawda np. w Poznaniu SKF robi łożyska i sprzedają je duzo taniej niż "oryginalny" wyrób SKF a jakosć ta sama. Nie gorsze od polskich są czeskie np. ZKL no i wszystko z "zachodu" mam na myśli FAG i SKF.
(choć łozysko to ważna sprawa i ich jakosc sie bardzo rózni, czasem warto dać trochę wiecej i kupić np. SKF cz yFAG a to już renomowane firmy i mają naprawdę dobry towar)
__________________
"In complete darkness we are all the same, it is only our knowledge and wisdom that separates us, don't let your eyes deceive you"
baluckityp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 13:45   #5
Jacek
Administrator
 
Avatar Jacek
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-02-2004
Skąd: Dolny Śląsk
Model: C-MAX Grand
Silnik: 1,6 EcoBoost 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,172
Domyślnie Odp: [ford] Jakie części warto kupować?

Cytat:
Napisał baluckityp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okazuje się że często gęsto z tych samych lini produkcyjnych zjeżdrzają części sygnowane markowym logo jak i te dla rynku niezależnego (inforamcja TVNturbo). Oczywiście za zamienniki zapłacimy średnio o połowe mniej.
Taki argument przewija sie dosc czesto przy kupnie zamiennikow. I OK, faktycznie czesto bywa tak, ze z tej samej linii produkcyjnej zjezdzaja podzespoly z logo Ford/Motorcraft/FoMoCo i danej firmy. Ale... No wlasnie, pojawia sie male ale. Czesci dla Forda produkowane sa w seriach, czyli fabryka produkuje na raz partie oznaczana np. logo Ford. Takie czesci przechodza kontrole w fabryce, ale nad tym ma tez kontrole sam Ford. Czesto fabryka wypuszcza kilka serii probnych, zanim jakosc zostanie zaakceptowana i czesc spelni normy Forda. Ale nikt mi nie wmowi, ze tak samo surowo sprawdzane sa czesci, ktore produkuje sie pod wlasna marka i sprzedaje kilka lub kilkadziesiat % taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I na tym wlasnie polega roznica: oryginalne czesci NA PEWNO spelniaja normy producenta, zamienniki tylko BYC MOZE spelniaja te normy.
__________________
Pozdrawiam
Jacek

[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
[Oryginalne części Ford / Motorcraft / FoMoCo - co, gdzie, jak??]

Świat się stale zmienia, więc słysząc słowa "będzie jak dawniej" nie łudź się - nigdy tak nie będzie...
Jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 16:44   #6
adamparker
ford::average
 
Avatar adamparker
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus MK3 lift
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 80
Domyślnie Odp: [ford] Jakie części warto kupować?

Cytat:
Napisał Jacek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki argument przewija sie dosc czesto przy kupnie zamiennikow. I OK, faktycznie czesto bywa tak, ze z tej samej linii produkcyjnej zjezdzaja podzespoly z logo Ford/Motorcraft/FoMoCo i danej firmy. Ale... No wlasnie, pojawia sie male ale. Czesci dla Forda produkowane sa w seriach, czyli fabryka produkuje na raz partie oznaczana np. logo Ford. Takie czesci przechodza kontrole w fabryce, ale nad tym ma tez kontrole sam Ford. Czesto fabryka wypuszcza kilka serii probnych, zanim jakosc zostanie zaakceptowana i czesc spelni normy Forda. Ale nikt mi nie wmowi, ze tak samo surowo sprawdzane sa czesci, ktore produkuje sie pod wlasna marka i sprzedaje kilka lub kilkadziesiat % taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I na tym wlasnie polega roznica: oryginalne czesci NA PEWNO spelniaja normy producenta, zamienniki tylko BYC MOZE spelniaja te normy.
Co ciekawe inne części idą na pierwszy montaż a inne jako część zamienna. I to dotyczy oryginałów. Wiadomo że na pierwszy montaż musi iść część bardzo dobrej jakości ze względu na gwarancje producenta auta...
adamparker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 18:23   #7
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie Odp: [ford] Jakie części warto kupować?

Cytat:
Napisał Jacek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy kupnie zamiennikow..
Właśnie proponuję kupno części u kolegi Jacka

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

o pozostałe pewnie trzeba zapytać ,co tam ma jeszcze .

Ostatnio edytowane przez mondzio III ; 26-02-2009 o 18:27
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.