Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2017, 06:29   #1
TBomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Opolskie
Model: Focus III kombi, Frozen White
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6,
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Czy jest możliwa przekładka czujnika Start-Stop w pompie sprzęgła?

Czy jest możliwa przekładka czujnika Start-Stop w pompie sprzęgła?

Witam, mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów. Czy da się przełożyć czujnik Start-Stop z oryginalnej uszkodzonej pompy sprzęgła do nowej która fabrycznie go nie posiada?
Widział ktoś te dwie pompy na żywo może powiedzieć czy jest to wykonalne?
Ze zdjęć zamienników które znalazłem w internecie, wynika że chyba tak, ale chciałbym się upewnić.

Dal porównania oryginał bez czujnika (FORD Indeks: 1539937
nr fabryczny: 3M51-7A543-AG) :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Zamiennik bez czujnika (SACHS 6284600627):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zamiennik z czujnikiem START_STOP (SACHS 6284605068 ):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

TBomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 07:02   #2
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Czy jest możliwa przekładka czujnika Start-Stop w pompie sprzęgła?

Doświadczony nie jestem, ale najczęsciej jest tak, a na zamieszczonych zdjeciach widac to dość wyraźnie - że element mechaniczny jest taki sam tylko dostarczany w wersji z i bez owego czujnika, co polega na tym, że sie go tam montuje lub nie...I prawdopodobnie nie ma znaczenia jaką "wersję" pompy sie posiada. CHoćby dlatego, że ów czujnik nie ma wpływu na samo działanie tegoż urządzenia mechanicznego a jedynym zadaniem jest odczyt, czy sprzegło jest wciśnięte czy nie...

Bump:
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 07:43   #3
TBomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Opolskie
Model: Focus III kombi, Frozen White
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6,
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: Czy jest możliwa przekładka czujnika Start-Stop w pompie sprzęgła?

Też mi się wydaje, że mechanicznie jest takie samo , ale jak nie uda mi się przełożyć tego czujnika, to prócz nie działającego systemu start-stop, będzie się coś działo (np. czy będzie działał tempomat)? Po za tym różnią się jeszcze ceną i dostępnością. Obdzwoniłem wszystkie hurtownie w internecie i nikt nie miał zamiennika z czujnikiem, tylko oryginał znacznie droższy.

Ostatnio edytowane przez TBomek ; 10-01-2017 o 07:46
TBomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 07:46   #4
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Czy jest możliwa przekładka czujnika Start-Stop w pompie sprzęgła?

Wiesz co zrób - zadzwoń do ASO i zapytaj..licząc, że trafisz kogoś ogarniętego, czy pompa sprzęgła jest taka sama czy nie. Ja na 98% przekonany jestem że tak jest.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 08:33   #5
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Czy jest możliwa przekładka czujnika Start-Stop w pompie sprzęgła?

Nie da się raczej. Są dwa rodzaje pompy sprzęgła - bez czujnika oraz z czujnikiem. Sam czujnik w pompie jest niewymienialny podobno. Odpowiada on za tempomat, start-stop - ktoś na forum pisał że wymieniał tą pompę właśnie dlatego że mu czujnik w niej padł i miał błąd w forscanie. Pisał też że chyba ASO mu też powiedziało że czujnik jest niewymienialny. Jakby co jest też drugi czujnik przy pedale sprzęgła (sam czujnik) wykręcany - ale on odpowiada za dawkę paliwa przy zmianie biegów. Stan tych dwóch czyjników w forscanie można sprawdzić w pidach CPP_BOT (to chyba ten wykręcany) oraz CPP_TOP (to chyba w pompie sprzęgła).

EDIT: znalazłem linka: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do tamtego wpisu

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 10-01-2017 o 08:43
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 09:07   #6
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Czy jest możliwa przekładka czujnika Start-Stop w pompie sprzęgła?

Co mu powiedziano a jak jest to dwie różne sprawy. Jak pisałem wcześniej - część mechaniczna nie różni się w żadnym calu nie zależnie od wersji.
ASO nigdy nie powie czegoś, co teoretycznie jest dla nich nie opłacalne...chyba ze po znajomości.
Ów czujnik jak widac dokładnie na zdjeciu ma po prostu swoje miejsce do umieszczenia w pompie. Jezeli da sie go bez problemu wyjąć z uszkodzonej oryginalnej to tak samo da sie go wsadzić w to miejsce w pompie bez owego czujnika. Ale to tylko moje zdanie - expertem nie jestem.
Wg. ASO listwa progowa (ta plastikowa nakładka, która masz przed oczami po otwarciu drzwi) od zwykłego Focusa nie pasuje do wersji ST co jest wierutną bzdurą...taki przykład. A dlaczego? Bo zwykła kosztuje grosze (ok 60zł bodaj) a do ST - 200 i wiecej...Ok, jest nie plastikowa tylko metalowa...w częsci...i ładną listewkę chromowana z napisem ST tez ma...Ale...obie pasują zamiennie, bo karoseria jest totalnie jednakowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Thombike ; 10-01-2017 o 09:12
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 10:07   #7
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Czy jest możliwa przekładka czujnika Start-Stop w pompie sprzęgła?

Racja tylko że on wymieniał i napisał wprost że jest na stałe z obudową sprzegła. Pewnie jest tak że jest on zgrzewany do obudowy dlatego się pewnie nie da a to że na obudowie są zaczepy to inna kwestia. Na fotkach w necie nia ma na obudowie (bez czujnika) nawet żadnej dziury żeby ten czujnik wszedł do środka pompy.
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 10:15   #8
TBomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Opolskie
Model: Focus III kombi, Frozen White
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6,
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: Czy jest możliwa przekładka czujnika Start-Stop w pompie sprzęgła?

bleekm, To nie wyjaśnia sprawy. Na forum znalazłem post:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
z którego wynika, że jest to czujnik indukcyjny (z wiki "Czujnik indukcyjny – element automatyki przemysłowej reagujący na zbliżanie do jego powierzchni aktywnej (pola czujnika) metalu") co oznacza że działa na pole magnetyczne jakiejś metalowej części w pompie, wiec nie musi się fizycznie z nią łączyć. Dobrze rozumuje?
TBomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 10:33   #9
Szymon_Zy
ford::advanced
 
Avatar Szymon_Zy
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 27-02-2016
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 431
Domyślnie Odp: Czy jest możliwa przekładka czujnika Start-Stop w pompie sprzęgła?

Bez czujnika nie działa tempomat, nie ma podpowiedzi do zmiany biegów i jest kilka błędów. Ja wymieniałem pompę z powodu uszkodzenia czujnika, nie wiem czy da się go przełożyć samego ale na oko powinno. W końcu jest indukcyjny, jeśli wnętrze pompy się nie różni musi działać.
__________________
Passat B1 -> Audi 80 B4 ABT -> Leon 1P BSE - Focus III 1.6 TDCI
Szymon_Zy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 10:33   #10
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Czy jest możliwa przekładka czujnika Start-Stop w pompie sprzęgła?

Jeżeli jest indukcyjny to nie musi być dziur w obudowie. Miało by to sens - wtedy same zaczepy na obudowie by wystarczyły do zamontowania czujnika. Nie musi działać na metalową, część może być z odpowiedniego kompozytu i też będzie działać, tak samo przy przyłożeniu ręki też mógłby zadziałać - kwestia czułości.

To że go nie ma w sklepach nie oznacza że nie istnieje w sumie. Tego drugiego czujnika wykręcanego też nie ma w sklepach jest tylko do mk2 (czerwony) i chyba jest ciut inny, a w mk3 jest (czarny).

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 10-01-2017 o 10:43
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.