Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2017, 09:49   #1
Juras1979
ford::amateur
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 115Km diesel
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Pedał sprzęgła idzie do góry

Witam,
od wczoraj mam problem z pedałem sprzęgła. Odbija do góry powyżej linii pedału hamulca. Wydaje mi się, że to może być rozciągnięta sprężyna pedału lecz pewności nie mam. Zanim ją wymienię chciałbym zapytać czy taką usterkę ktoś już u siebie odnotował? Innych dziwnych objawów nie mam. Biegi wchodzą płynnie jak do tej pory. Jedynie poziom pedału się podniósł. Proszę o pomoc.

Juras1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 20:21   #2
TBomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Opolskie
Model: Focus III kombi, Frozen White
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6,
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła idzie do góry

Ten typ tak ma, że pedał sprzęgła jest wyżej od hamulca.
Jak powędruje jeszcze wyżej , a po wciśnięciu będzie przeskakiwał i wpadał prawie w podłogę. To sprawdź czy nie zerwało się ramię łączące pedał z tłoczkiem sprzęgła.
TBomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 08:38   #3
Szymon_Zy
ford::advanced
 
Avatar Szymon_Zy
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 27-02-2016
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 431
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła idzie do góry

Mój tak nie ma.
__________________
Passat B1 -> Audi 80 B4 ABT -> Leon 1P BSE - Focus III 1.6 TDCI
Szymon_Zy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 09:25   #4
Juras1979
ford::amateur
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 115Km diesel
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła idzie do góry

Cytat:
Napisał TBomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten typ tak ma, że pedał sprzęgła jest wyżej od hamulca.
Jak powędruje jeszcze wyżej , a po wciśnięciu będzie przeskakiwał i wpadał prawie w podłogę. To sprawdź czy nie zerwało się ramię łączące pedał z tłoczkiem sprzęgła.
Cytat:
Napisał TBomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten typ tak ma, że pedał sprzęgła jest wyżej od hamulca.
Jak powędruje jeszcze wyżej , a po wciśnięciu będzie przeskakiwał i wpadał prawie w podłogę. To sprawdź czy nie zerwało się ramię łączące pedał z tłoczkiem sprzęgła.
Mój do tej pory też tak nie miał. Pedał sprzegła był równy z hamulcem. Nie będę czekał aż coś się dodatkowo uszkodzi. Byłoby to bez sensu. W tej chwili sprzęgło jest tak wysoko, że jak chce je wcisnąć to prawie kopie się kolanem w nos. To nie jest normalne. Czy ktoś może miał podobny problem?
Juras1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 11:50   #5
Juras1979
ford::amateur
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 115Km diesel
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła idzie do góry

Sprawa oparła się o serwis Forda. Wyszło, że pompa sprzęgła padła, w związku z tym pedał trzymany był jedynie przez sprężynę, która uszkodziła tłoczek. Pompa 440zł, wężyk od pompy 57zł, sprężyna pedału sprzęgła 270zł. Części w dadatku trzeba sprowadzać. Noe ma zamienników.
Pozdrawiam
Juras1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 12:10   #6
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła idzie do góry

Pompa w zamienniku kosztuje 330 lub 270 zł- w zależności czy masz funkcję start-stop
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 12:35   #7
Juras1979
ford::amateur
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 115Km diesel
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła idzie do góry

Tak, wiem. Firmy Sachs. Mam system start-stop. Problem jest z czasem oczekiwania. Wszędzie gdzie pytałem będzie ok połowy lutego. Boje się, że do tego czasu sprzęgło mi strzeli.
Juras1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 13:05   #8
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła idzie do góry

U mnie jest pedał na oko 1cm wyżej niż pedał hamulca. W każdym bądź razie nie jest na tej samej wysokości co pedał hamulca, ale odkąd pamiętam chyba zawsze tak było.

Jak wysoko ci on się podniósł?

Ostatnio nurkowałem przy czyszczeniu czujnika sprzęgła - jest tam chyba blokada taka i nie wiem jak to możliwe żeby pedał mógł się jakoś strasznie do góry podnieść - aż zanurkuje w weekend z ciekawości i sprawdzę.

Możesz wstawić fotkę jak to u Ciebie wygląda teraz (jak jeszcze nie naprawiłeś usterki)?
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2017, 19:59   #9
TBomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Opolskie
Model: Focus III kombi, Frozen White
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6,
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła idzie do góry

Ja zamontowałem pompę bez czujnika (nie mogłem dostać z czujnikiem). Niestety wtedy nie działka tempomat i parę innych żeczy.
Co do wysokości pedału,to nawet po wymianie na nową pompę, pedal jest o dobry 1 cm wyżej od hamulca. Jak pompa była uszkodzona to podnosił się może z 3 cm,tak że opierał się o metalową belkę nad nim.
Co do twojej usterki,to radzę Ci przeczytać mój wątek o pompie,być może nie trzeba będzie wymieniać tylu żeczy. Może wystarczy tylko sama pompa.
W ostatnim poście mojego wątku,umieściłem zdjęcia uszkodzonej pompy,jest tam pokazane ułamane ramę ,które odpowiada za połączenie pedału z tłokiem pompy. Przez to pedał podnosi się na maksa do góry.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez TBomek ; 29-01-2017 o 20:10
TBomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 14:09   #10
wiecek87
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 95km
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła idzie do góry

Cytat:
Napisał Juras1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój do tej pory też tak nie miał. Pedał sprzegła był równy z hamulcem. Nie będę czekał aż coś się dodatkowo uszkodzi. Byłoby to bez sensu. W tej chwili sprzęgło jest tak wysoko, że jak chce je wcisnąć to prawie kopie się kolanem w nos. To nie jest normalne. Czy ktoś może miał podobny problem?
Witam,
Miałem ten sam problem na początku 2016 roku , wtedy też diagnoza - do wymiany pompa sprzęgła - ułamany plastikowy króciec. Po wymianie przez prawie rok wszystko w porządku, ostatnimi czasy jednakże sam pedał wydawał taki "trzeszczący dzwiek" , myślałem iż to spowodowane temperatura. Jednakże na na początku stycznia tego roku ponownie ta sama usterka- ułamany króciec , udało mi sie zamówić pompkę firmy Sasch tym razem z metalowym króćcem. Po zamontowaniu okazało się iż pedał po napompowaniu kilkukrotnym na nowej pompie już nie odbijał , dopiero po wyłączeniu silnika, odciągnięciu nogą sprzęgła udało mi sie zapompować pedał kilkukrotnie i znów pedał w podłodze. Diagnoza zużyty dwumas - także idąc za ciosem zostało wymienione również sprzęgło , wyprzęgnik, ww. pompka, przy okazji olej w skrzyni... I jestem lżejszy o 3 tys zł. Samochód odebrałem wczoraj, pedał zdecydowanie lżej chodzi podczas naciskania, nie wydaje już żadnych dźwięków. Przebieg 175 tyś km.

załączam również zdjęcie na jakiej wysokości był pedał sprzegła względem innych pedałów przy urwanym króccu od pompki sprzegła.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20170115_201637.jpg (89.4 KB, 106 wyświetleń)
wiecek87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.