Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2021, 12:02   #91
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

W kombi to nadkole jest na plastikowe spinki. Gdzieś na wysokości siedziska jest jedna na którą trzeba uważać, żeby nie złamać.
Żeby wyjąć całkowicie trzeba wymontować oparcie kanapy, ale za to jeszcze się nie brałem.
Pod tym nadkolem nie ma co metalicznie brzęczeć. Chyba że się linka od składania rozpięła przy podłodze (jest w ogóle w HB?).

ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2021, 13:50   #92
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał ucieszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod tym nadkolem nie ma co metalicznie brzęczeć. Chyba że się linka od składania rozpięła przy podłodze (jest w ogóle w HB?).
linki raczej nie ma, bo nie ma składania z bagażnika. A jednak brzęczy. Jak auto stoi i je złapię z tyłu i poszarpię na boki, to słychać... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2021, 12:43   #93
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 416
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś mi brzęczy albo może bardziej dzwoni na nierównościach z prawej strony bagażnika,
1) U mnie nie tak ale opiszę bo może ktoś też dostaje ***wicy. Tył lewa strona, w sam raz w lewe ucho kierowcy dźwięk takie pstryknięcia jakby paznokciami. Diagnoza: ta mała wredna szybka w tylnych drzwiach. Po odgięciu uszczelki napchałem tam kawałków neoprenu (nie używać gąbki bo nasiąka wodą, neopren nie)

2) Regularnie smaruję smarem PTFE w sprayu (od firmy wd40 ale nie wd40!) te maskownice słupków na zewnątrz. One potrafią w trakcie jazdy strzelić. No i przy zamykaniu trzeszczą*nieprzyjemnie. Rozbierałem je raz ale chyba sam smar nie pomógł bo wróciło, chętnie się dowiem jak to zabić na 100%

3) Przednie drzwi, kolega z ASO mi to rozmontował, poszła mata wygłuszająca 1cm neopren zarówno na plastik jak to co jest na drzwiach - efekt jest! Według mnie warto.

4) Smar PTFE w sprayu na listwy ozdobne drzwi - przestają trzeszczeć na pół roku (najpierw oklejam folią i taśma malarską żeby nie zapaskudzić za dużo.)

5) Listwa pod ekranem i nawiew. Rozbierałem to ostatnio przy montażu kamerki, poszedł smar silicon+teflon (PTFE) taki mazisty na wszystkie krawędzi i pod ekran - ale super! Teraz ani jednego trzasku z tych miejsc.

6) Od kilku tygodni niskie basowe stuki w okolicy lewej strony szyby. Diagnoza : coś z kokpitem bo jak się dociśnie przy szybie to znika. Wcisnąłem neopren pomiędzy szybę a kokpit.

7) Jak w cytacie - coś jest z tej prawej strony w okolicy tylnego siedzenia/drzwi. Ostatnio miałem rozebrane te plastiki od progu ale nic tam podejrzanego nie było. Obkleiłem co się dało i mam wrażenie jakby nieco ciszej ale ciągle to samo słychać, być może dostaje się to z bagażnika, albo drzwi.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na stronie cardiagn.com jest pełno serwisówek do tego forda. Można znaleźć opisy jak się co rozbiera a co najważniejsze gdzie są te cholerne spinki .

9) Na koniec temat szyby. Nie tyle szum co "pyrkanie". szum to normalne a "pyrkanie" to nieszczelność. Mój sposób na to, to cienkie paski neoprenu pomiędzy te dwa pióra które uszczelniają szyba od wewnątrz, po to, żeby mocniej dotykały szyby. Potem podkleiłem dwustronną taśmą butylową rant uszczelki od środka. No i było super, "pyrkanie" zniknęło a potem była szkoda w drzwi i muszę*to powtórzyć.

10) Problem 71Hz podobno ASO to naprawia - brzęczenie przy 71Hz pochodzi od zbyt słabo usztywnionego poszycia, trzeba podkleić butylem na poziomie klamki. Poszycie wpada w rezonans który przenosi się na klamkę.

Wszystkie brudy ze smaru ptfe najlepiej izopropanolem, zresztą*też dobry na świeżą żywicę.

Ten samochód jest jak stary dom w którym straszy. Pełno dziwnych dźwięków i odgłosów, niektóre mniej niektórye bardziej straszne.
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2021, 14:10   #94
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] daj znać czym robiłeś i jak oceniasz efekt wyciszenia blachy drzwi jak będziesz miał wszystkie zrobione.
Wtedy rozbierałem drzwi bo szukałem brzęczenia. Ale fakt, chcę się za wygłuszenie też zabrać.
Na razie zrobiłem podłogę w bagażniku + nadkola tył + klapa tył.
Pierwsze wrażenia były takie, że mniej słychać pracę zawieszenia na wertepach i trochę mniej szumów od kół. Ale efektu wow nie było.
Dzieci mówią, że nie czują żadnej różnicy. Żona również niespecjalnie, ale ona brzęczenia też nie słyszy i od początku puka się w głowę, kiedy widzi jak co chwila coś demontuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mi najbardziej zależało na wygłuszeniu buczenia tłumika. Może jest trochę ciszej, ale ciągle buczy.
Miałem w następnym kroku wziąć się za tylne nadkola i podłogę od spodu, ale zastanawiam się też nad dachem. Pamiętam jak niosło się po nim brzęczenie od lampki oświetlenia. To jest kawał blachy i może się wzbudzać przy pewnych częstotliwościach. Może m.in dlatego jest na nim to przetłoczenie po całej długości.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ucieszko ; 08-08-2021 o 14:13
ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2021, 22:03   #95
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Znalazłem w końcu tego świerszcza (w sumie niejednego) z prawej strony bagażnika. Najpierw rozebrałem plastiki na prawym nadkolu. Temu co robił idącą tam wiązkę kabli to niech łapy uschną. I temu co ją kładł też. Poklejone to taśmą jakby ośmiolatek robił na zaliczenie z techniki, spinki niepowtykane w gniazda do końca - albo latały prawie luźno, albo zdążyły już wypaść, trytytki tak obcięte, że lepiej chyba by było je obgryźć... Dramat. Powtykałem wszystko na miejsce, co luźniejsze kable dostały podkładkę z taśmy piankowej. Najgorsza była złączka jakiegoś kabla w okolicach końca kurtyny bocznej, przymocowana (o ile tak można nazwać luźne dyndanie) do dachu - tu przykleiłem kawałek taśmy piankowej na podsufitkę, żeby tą złączkę przytrzymał.
Po tym wszystkim zrobiło się ciszej jeśli chodzi o cykanie i stukanie, ale główny świerszcz, to metaliczne dzwonienie czy brzdękanie - został. Koniec końców doszedłem do tego, że poluzowała się jedna spinka (taki blaszany krążek) trzymająca osłonę prawego tylnego nadkola, ta tuż przed zderzakiem. I na nierównościach to nadkole sobie drgało i dzwoniło o tą spinkę i o blachę, a że tam się łączy kilka elementów, to niosło się po całym słupku C. Docisnąłem, dokręciłem i póki co w końcu błoga cisza...

No może poza piszczącym lewym tylnym amortyzatorem, ale to osobna kwestia xD
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2021, 05:09   #96
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Wydaje mi się, że dobrze by było robić zdjęcia poglądowe wraz ze zbliżeniem gdzie była dokonana poprawka. Z opisów często ciężko wywnioskować dokładnie o które miejsce chodziło autorowi ubitego świerszcza.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2021, 22:09   #97
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Ktoś się pytał jak wymontować oparcie kanapy. Otóż bardzo łatwo. Wystarczy je złożyć, a potem pociągnąć do góry przy nadkolu. Jest na wcisk.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba też rozpiąć (w kombi) linkę od składania oparcia. Jest przy podłodze.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby zdjąć siedzisko, trzeba wsunąć rękę od przodu i przesunąć w bok taką dźwigienkę.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak wygląda seryjne wygłuszenie podłogi pod kanapą.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj zdążyłem wykleić tyle. Jutro się zobaczy ile pianki podejdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jechałem rano w takim stanie jak na zdjęciu powyżej i bardzo nieprzyjemnie szumiało od kół. To ciekawe, bo co prawda nie było plastików i kanapy, ale za to były maty butylowe.

Ostatnio edytowane przez ucieszko ; 12-08-2021 o 14:55
ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2021, 09:27   #98
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał michałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) U mnie nie tak ale opiszę bo może ktoś też dostaje ***wicy. Tył lewa strona, w sam raz w lewe ucho kierowcy dźwięk takie pstryknięcia jakby paznokciami. Diagnoza: ta mała wredna szybka w tylnych drzwiach. Po odgięciu uszczelki napchałem tam kawałków neoprenu (nie używać gąbki bo nasiąka wodą, neopren nie
Pomogło? możesz przesłać jakieś zdjęcia gdzie tego napchałeś. Właśnie ten dzwięk najbardziej mnie wkurza. na każdym dołku coś pyka z tyłu w okolicy tej szybki . Upchałem dzisiaj trochę pianki neoprenowej ale nie pomogło.
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2021, 10:17   #99
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 416
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał daniel2505 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomogło? możesz przesłać jakieś zdjęcia gdzie tego napchałeś. Właśnie ten dzwięk najbardziej mnie wkurza. na każdym dołku coś pyka z tyłu w okolicy tej szybki . Upchałem dzisiaj trochę pianki neoprenowej ale nie pomogło.
Trochę się teraz podgrzał samochód i cykanie wróciło. Spróbowałem więc smaru w sprayu PTFE (mój ulubiony) i chyba to działa. Mam kombi, nieruchoma szybka w drzwiach jest mała, nie taka jak w HB. Odginam uszczelkę od środka wtedy widać jej zaczep. Tam napryskałem i od zewnątrz też.
Szukałem tego uderzając od góry w otwarte drzwi, wtedy się odzywało.
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2021, 10:33   #100
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Zdejmij boczek i zobacz czy dalej słychać.

Edit:
Zabrałem się wreszcie za drzwi kierowcy. Można teraz pukać w blachę i nie ma żadnego echa.
Natomiast pojawił się opisywany często efekt niedomkniętej szyby. Czyli dzisiaj znowu wieczór eksperymentatora...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit:
Pojęcia nie mam skąd szumi. Jak złożę lusterka to jest głośniej. Wyklejałem taśmą szpary na drzwiach od zewnątrz, ale nic to nie zmieniło.
Ponieważ nie jest to bardzo intensywne, może było już wcześniej, tylko nie słyszałem.

Ostatnio edytowane przez ucieszko ; 19-08-2021 o 08:20
ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.