Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2021, 10:27   #111
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Tej rolecie, która normalnie zasłania bagaż, a u mnie jeździ pod podłogą zazwyczaj.
Możesz jeszcze sprawdzić linkę do składania oparcia kanapy. Ona jest tak dziwnie poprowadzona, że się obija o różne elementy.

EDIT 28.08.2021:

Wykleiłem tylne nadkola oraz podłogę bezpośrednio za nadkolami.
Efekt jest bardzo zadowalający. Zwłaszcza na autostradzie. Przy licznikowych 150 km/h mogę słuchać muzyki z głośnością nastawioną na 5. Wyciszenie drzwi pewnie się do tego też mocno przyczyniło.
Szumy od tylnych kół nadal są, ale na tyle ciche, że już mi zupełnie nie przeszkadzają. Ciekawa rzecz, że buczenie tłumika jestem teraz w stanie wygenerować tylko na 5. biegu, a na 6. już nie. Wcześniej jadąc 90-100 km/h nieprzyjemnie rezonowało basem, a teraz jest cisza.

Tyle musiałem zrobić, żeby doprowadzić go akustycznie do porządku:
1. podłoga wewnątrz od środkowego słupka do tyłu,
2. tylne nadkola wewnątrz bagażnika + słupki C
3. tylne nadkola pomiędzy zewnętrznym panelem, a konstrukcją nadwozia (butyl ile dałem rady dosięgnąć + wypełnienie ocieplaczem)
4. tylne nadkola od zewnątrz + podłoga od spodu za nadkolami
5. drzwi wewnątrz + boczki
6. słupki B
7. tylna klapa wewnątrz

wciągnąłem się w temat, więc pewnie lista jeszcze się wydłuży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT 04.10.2021:

8. osłony aerodynamiczne pod spodem; po zdjęciu jest dojście do gołej blachy, więc też wykleiłem

9. podłoga - pozostała część od słupka B do przodu - ile dałem radę podejść pod deskę rozdzielczą

10. dach

przy okazji konsolę środkową wykleiłem samoprzylepną wykładziną. Pasuje idealnie do tej na podłodze i moim zdaniem lepsze to niż sama plastikowa skorupa.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez ucieszko ; 04-10-2021 o 20:02
ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2021, 23:11   #112
chojrak888
ford::beginner
 
Avatar chojrak888
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: MK4 Vignale
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

No dobra, to ja też się pochwalę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardziej zależało mi na pozbyciu się niepożądanych, dźwięków dochodzących z drzwi podczas słuchania głośno muzyki, niż na samym wyciszeniu samochodu.
Ale muszę niestety powiedzieć, że nadal coś tam wpada w rezonans, więc efekt mojej modyfikacji nie jest do końca zadawalający.
Ciężko jest mi też porównać czy to coś dało, jeśli chodzi o dźwięki dochodzące z zewnątrz, bo nie robiłem pomiarów przed i po.
Jedyne co mogę powiedzieć, że gorzej nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a wyciszenie zawsze coś daje.
Teraz bardziej słyszę chyba dźwięki dochodzące z nadkoli, oraz od samych szyb bocznych, które niestety nie są już akustyczne tak jak szyba czołowa.

Materiały jakich użyłem to 3 metry kwadratowe pianki kauczukowej K9s firmy Bitmat. Zależało mi aby cały boczek drzwi był wyłożony z jednego kawałka maty, aby uniknąć połączeń. Czas jaki zajęło mi to przedsięwzięcie to 2h przód + 2h tył. Więc jak ktoś ma wolną sobotę to polecam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zostawiłem oryginale wygłuszenie jako dodatek.
Dzięki temu, że ma inną gęstość niż mata kauczukowa będzie lepiej tłumić niektóre dźwięki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdjęcia w wyższej rozdzielczości: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg A1.jpg (91.0 KB, 342 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg A2.jpg (91.2 KB, 344 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg A3.jpg (91.2 KB, 342 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg A4.jpg (90.2 KB, 341 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez chojrak888 ; 31-10-2021 o 13:25
chojrak888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2021, 07:34   #113
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 416
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał chojrak888 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobra, to ja też się pochwalę.
Bardziej zależało mi na pozbyciu się niepożądanych, dźwięków dochodzących z drzwi podczas słuchania głośno muzyki, niż na samym wyciszeniu samochod
BRAWO!

Też to robiłem ale trochę mniej ambitnie, pod oryginalnym wytłumieniem nie zrobiłem tylko wokoło, nie byłem pewien czy się zmieści.

Rezonans jest znany, ASO to ma podobno naprawiać. Sam to odkryłem dużo wcześniej, to jest 71-72Hz drży klamka pobudzana przez słabo usztywnione poszycie drzwi. Niestety, trzeba zdemontować szybę żeby się tam dostać. Po wytłumieniu boczków mniej to słychać ale słychać.

Warto wytłumiać boczki, tak potem jest przyjemnie głucho przy zamykaniu. Trzeba też napryskać smaru PTFE w sprayu we wszystkie szpary od tych listew ozdobnych to przestaną trzeszczeć, robię to raz w roku da się bez ściągania.
__________________
§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§2 3§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§ 23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23 §23§23§23§23§23§23§23§23§2
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2021, 08:02   #114
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

W piątek uruchomiłem Generator częstotliwości. Boczki drzwi zaczęły pięknie śpiewać przy ok 72Hz. Będę teraz próbował coś z tym zrobić. Do samego wyciszenia kabiny nie mam zastrzeżeń ale te trzaski plastików na prawdę są irytujące
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2021, 10:14   #115
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 416
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał daniel2505 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do samego wyciszenia kabiny nie mam zastrzeżeń ale te trzaski plastików na prawdę są irytujące
Tak jak pisałem,oklejam taśmą malarską i folią strecz żeby nie pochlapać i pryskam smarem PTFE z firmy WD-40 (nie WD-40!!!) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
On fajnie wnika w szpary.
Miałem okazję rozebrać przód bo montowałem kamerę i tam poszedł smar PTFE+Silikon ale taki gęsty na wszystkie krawędzie, też już nie trzeszczy. Pół samochodu trzeba by wypryskać. Ściągniecie listwy pod ekranem nie jest trudne tylko trzeba uważać na zaczepy po prawej stronie bo można ją zdeformować - ciężko wychodzą, przedostatni można wypchnąć po zdemontowaniu schowka ale ostatni już nie. Lepiej mieć specjalne narzędzia.

Co do 72Hz, wygląda mi że szyba jak się opuści to robi dużą szparę, jakby zdemontować listwę to by się dało dostać do tego fragmentu poszycia. Nawet zakupiłem folie magnetyczną żeby ją dam umieścić, z jakimś klejem dla pewności. Ale jakoś zabrakło pary, latem robiłem inne mody i chyba poczekam do wiosny.
__________________
§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§2 3§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§ 23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23 §23§23§23§23§23§23§23§23§2
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2021, 15:17   #116
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Jak chcecie mocno wyciszyć hałas to polecam wyciszyć klapę bagażnika. Większa różnica niż przy wygłuszaniu drzwi. W przyszłym roku planuję wygłuszyć bagażnik. Może w końcu będę miał ciszę.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2022, 17:45   #117
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Kilka dni temu wyciszyłem górne części słupka B.
Przyjemne wyciszenie na poziomie uszu, polecam zrobić.
U mnie jak zwykle wygląda spartańsko, ciężko tam pokleić bo są ruchome elementy.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2022, 06:10   #118
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Temat o wyciszeniu kabiny umarł a ja walczę z trzaskami w swoim samochodzie od dwóch lat i nie mogę sobie z tym kompletnie poradzić. Tak jak pisałem wyżej do wyciszenia samej kabiny nie mam zastrzeżeń. W tej klasie nie jest źle. Mam jedynie problem z trzaskaniem w okolicy tylnych drzwi (małej szybki w tylnych drzwiach) Jak jeden kolega się wyraził coś jakby stukanie paznokciami na wysokości ucha kierowcy. Jest to chlolernie irytujące. Próbowałem już podklejać co się da, psikałem smarem PTFE i kutwa nic to kompletnie nie pomaga. Mam wrażenie że jest nawet jeszcze gorzej. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić to poproszę, bo jak lubię jeździć tym samochodem to przez te trzaski po każdej trasie wracam siwy z nerwów.
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2022, 07:14   #119
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Popatrz czy to przypadkiem nie telepią się oparcia tylnej kanapy. Otwórz obydwa i na przednią część ucha nawiń trochę taśmy izolacyjnej (tak, żeby ucha były trochę grubsze w miejscu, gdzie chwyta je zaczep oparcia).
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2022, 21:35   #120
PRYM89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-04-2014
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 182KM
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Podzielę się moją walką z różnymi trzaskami, może komuś oszczędzi to śledztwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Trzaski (ewidentny dźwięk metalu o metal) przy słupku B nad głową kierowcy (po stronie pasażera również), zwłaszcza na poprzecznych nierównościach, nad szybą - powód - metalowa obejma kurtyny obijała się o blachę dachu - podklejanie dachu w tym miejscu. Bardzo trudny dostęp, najlepiej zdjąć całą podsufitkę inaczej można ją pognieść.
2. Znowu słupek B coś wpadało w rezonans w dolnej części - po demontażu plastików słupka B za białą osłoną przechodzi wiązka do tylnych drzwi, mocowanie tej wiązki obijało się o blachę, po stronie pasażera tak sama sytuacja.
3. Trzaski w tylnej części:
a. prawa strona góra - tu nie mam pewności ale podklejanie wszystkich mocowań przewodów idących górą uciszyło tę stronę
b. prawa strona wysokość siedzeń - po otwarciu drzwi mamy piękne plastiki zaraz przy tylnej kanapie - demontaż plastików i napakowanie gąbki oraz podklejenie kołków mocujących plastiki do karoserii tak aby były sztywno osadzone.
4. Tunel środkowy po stronie pasażera - rezonans elementów plastikowych - latający kołek mocujący obudowę tunelu (tę w kierunku schowka).

Uprzedzające pytania - tak byłem kilka razy w ASO - nigdy nic nie słyszeli (lub nie chcieli), jako że te wszystkie dźwięki były naprawdę irytujące to wziąłem sprawy w swoje ręce. Ogólnie odnoszę wrażenie że jakoś mocowań różnych elementów plastikowych jest bardzo budżetowa, w moim poprzednim samochodzie (Astra J 10-letnia) była cisza w kabinie, żaden plastik czy mocowanie nie wydawało zbędnych dźwięków. A tu po około 1000 km byłem przerażony jakością wnętrza. Nie wszystkie dźwięki udało się wyeliminować, ale te z którymi zostałem już tak nie przeszkadzają.

PS. Częste rozbieranie plastików niewskazane (może być przez to jeszcze gorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
PRYM89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.