Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2016, 06:16   #71
Skruszo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-12-2016
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.8 B
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Panowie po przeczytaniu całego wątku trochę się skołowałem, kupiłem żonie Focusa mk1, mam niestety do niego tylko jeden kluczyk, i w dodatku tylko jedna działająca wkładkę zamka jak się później okazało, centralny działa bez zarzutu. Chciałem dołożyć do niego centralny zamek, żeby nie latać za każdym razem do drzwi pasażera, ale wkoncu nie wiem co lepiej zrobić, kupić ori moduł do tego kluczyk z plastyka i trzeba go wtedy gdzieś kodowac w jakimś serwisie? Ile to może kosztować? Czy lepiej kupić jakiś uniwersalny moduł i mieć z głowy kodowania i docinania itp? Jaki jest wogole koszt kodowania nowej/używanej pastylki immo do mojego samochodu?

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Skruszo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2016, 12:57   #72
owiec
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 21-12-2016
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1,6 l 16V
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Witam,
kupiłem ostatnio mk1 rocznik 2000 z niedziałającym centralnym zamkiem otwieranym z kluczyka.
Pierwsze co sprawdziłem to bezpieczniki i tu się mocno zdziwiłem - na miejscach 37 i 40 gdzie wg instrukcji powinny być 20A bezpieczniki nie ma nic. Dosłownie nic - nawet styków żeby wsadzić nowe bezpieczniki, sam goły plastik z dziurkami. Czy to normalne? Sprawdziłem moduł zv - mam podstawowy z różową naklejką (98 AG 15K600 AB CL) i jedną, zieloną wtyczką.
Prawdopodobną przyczyną niedziałającego centralnego jest pewnie i tak zacinający się zamek od pasażera (ciężko otworzyć te drzwi kluczykiem) - mam nadzieję że wymiana pomoże.
Jednak docelowo chciałbym wymienić moduł zv i dorobić otwieranie z pilota, ale ten brak miejsca na bezpieczniki mnie trochę zaskoczył. Czy w takiej sytuacji da się w ogóle coś tym zrobić? Wymienić skrzynkę bezpieczników, czy coś? Pomóżcie proszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT:
Doczytałem że jest jeszcze jeden bezpiecznik z tyłu skrzynki pod kablami - wymieniłem na nowy - centralny dalej nie działa.
Pytanie o wymianę modułu bez miejsca na tamte 2 bezpieczniki pozostaje aktualne (oczywiście jak już wymienię zamek od pasażera na sprawny)

Ostatnio edytowane przez owiec ; 21-12-2016 o 13:20
owiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2022, 18:55   #73
Piotrek89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2022
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Witam serdecznie. Dwie osoby pisały, że po podłaczeniu uniwersalnej centralki działa im tylko otwieranie a zamykanie nie działa. Czy jest na to jakuś sposób bo się borykam już 3-ci dzień z tym problemem i brak mi już pomysłów...
Piotrek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.