Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2010, 00:07   #1
ceglaty
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-03-2010
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Jak wymienic żarówkę postojową w zderzaku ?

Mam pytanko ? Jak wymienic zarowke postojowa w zdezaku.?
Czy obejdzie sie bez kanału i zdejmowania zdezaka ?

ceglaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 14:43   #2
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?

tak obejdzie się ale trzeba trochę gimnastyki,śrubokręt od dołu na wysokości lampy(przeciwmgielne+postojowa)i tam jest otworek i śrubka co trzyma tą lampę i tyle..... faktycznie na kanale podnośniku wygodniej ale zderzaka nie trzeba zdejmować.pozdro
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 07:47   #3
mariuszzdunek
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-02-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MKIV
Silnik: 2,0 BitTurbo EcoBlue 240KM
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?

Trzeba robio bardzo ostrożnie, wyjęcie jest dość kłopotliwe. Wymieniałem tę lampę w serwisie i serwisan nieźle się napocił, aby ją wyciągnąć, choć była juz zbita. Rzeczywiście grzebał delikatnie śrubokrętem, a potem z oporem ją wyciągnął. Wszystko załatwił od przodu, nawet bez podnośnika.
mariuszzdunek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 13:36   #4
Piorun2002
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?

Cytat:
Napisał Dejwid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak obejdzie się ale trzeba trochę gimnastyki,śrubokręt od dołu na wysokości lampy(przeciwmgielne+postojowa)i tam jest otworek i śrubka co trzyma tą lampę i tyle..... faktycznie na kanale podnośniku wygodniej ale zderzaka nie trzeba zdejmować.pozdro
Odkręciłem to śrubę, lampa lekko się rusza, ale wychodzi cała ze zderzaka.
Jak dokładnie trzeba ją wyjąć / podważyć - nie chciałbym aby mi klosz popękał (próbowałem podważać śrubokrętem - ale nie wychodzi ze zderzaka).
-------------------------
Nikt nie odpowiedział, więc poszedłem na łatwiznę: na kanał i odkręciłem dolną osłonę silnika.

Aby wyjąc lampę trzeba wykręcić jedna śrubę jak w instrukcji, a następnie wysunąć cała lampę w kierunku przodu samochodu - NIE na bok, a przynajmniej tak to wyglądało patrząc od strony podwozia. Niemniej jednak tak czy inaczej lampa nie dała się wyciągnąć, nie chciałem za mocno naciskać więc wymieniłem od dołu żarówkę, więcej roboty: 9 wkrętów zamiast jednego ... ale za to klosz lampy cały.
------------------------
Przy okazji nie pozdrawiam 'uczynnych' pracowników z ASO "Autoplaza Bielany", mimo ze podjechałem samochodem pod drzwi garażu to nie chciało im się wyjść aby pokazać mi w jaki sposób należy wyciągnąć lampę (chciałem tylko szybkiej odpowiedzi na pytanie: w którym kierunku wyciągać lampę).

Ostatnio edytowane przez Piorun2002 ; 10-11-2013 o 21:54 Powód: Opis rozwiązania
Piorun2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2013, 22:40   #5
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?

Widzę, że kolega świeży.
ASO jest od wymiany uszkodzonych części na nowe. Tak funkcjonuje ASO. Tam się nic nie naprawia. Tam się wymienia całe moduły. Bo to najprostsze. Nie trzeba myśleć. A zadawać pytań nie ma sensu bo "fachowcy" cenią swoją wiedzę i za darmo nic nie ma. To kosztuje. Chcesz wymienić żarówkę to trzeba samochód wstawić do nich i po kłopocie. 10 minut roboty no ale dopiero rachunek zwali cię z nóg.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 01:10   #6
maro74
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Skąd: Police
Model: Ford Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 107
Domyślnie Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?

Ostatnio pytałem o wymianę postojówki z przodu w ASO. Cena 90 zł !!! z żarówką, a jak powiedziałem że mam swoją bo mam te niebieskie philipsy co ładnie na biało świecą a nie na żółto jak oryginały to powiedzieli 50 zł. Aż mnie zatkało i już nie pytałem czy ta żarówka jakaś pozłacana jest czy co.
maro74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 19:23   #7
Piorun2002
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?

Cytat:
Napisał maro74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam te niebieskie philipsy co ładnie na biało świecą a nie na żółto jak oryginały
Ja wstawiłem W5W LED 9 x SMD 5050 - wyglądają super (według mnie). Robiłem wczoraj przegląd i diagnosta powiedzał, że są OK - koszt ~10 PLZ za dwie sztuki
Piorun2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 21:08   #8
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?

Piorun2002 daj foto jak świecą na aucie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 22:31   #9
dkarold
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Smax 2
Silnik: 2.0 183 KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?

Cytat:
Napisał Piorun2002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wstawiłem W5W LED 9 x SMD 5050 - wyglądają super (według mnie). Robiłem wczoraj przegląd i diagnosta powiedzał, że są OK - koszt ~10 PLZ za dwie sztuki
Kolego mam pytanie - czy te ledy na postojówki, mogą być bez rezystorów do oszukiwania CAN'a?
dkarold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2013, 01:11   #10
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?

Cytat:
Napisał dkarold Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego mam pytanie - czy te ledy na postojówki, mogą być bez rezystorów do oszukiwania CAN'a?
ja używałem kilka rodzajów LED W5W i nie wyskoczył błąd
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.