Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2011, 19:10   #11
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?

Cytat:
Napisał Pieta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam taki problem podczas mocnego hamowania w MK6 z prędkości ok 90KM/h czuje jak hamulce zaczynają drgać
Do badania tarcz jest specjalny mierni, wtedy widać czy tarcza hamulcowa ma bicie, jeżeli drgania przy hamowaniu przenoszą się na kierownicę, to mogą to być zwichrowane tarcze hamulcowe.
Co do wyboru samych tarczy i klocków, wedle uznania, ceny i jakości, czasem coś w sklepie polecą. Gdzieś czytałem, że firma bosch słabo wypada. Może komplet ATE.
Pozdrawiam

__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła

Ostatnio edytowane przez emonkey ; 02-05-2011 o 19:18
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2011, 20:20   #12
tomusczar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-03-2010
Model: fiesta
Silnik: 1,3
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?

Ja mam podobny przypadek jak kolega przy jeździe ok 80 /90 km /h czuję drgania podczas hamowania które są przenoszone na kierownicę - tylko podczas hamowania. Zauważyłem, że nastąpiło to po tym jak wymieniłem opony na letnie - z zimowych (felgi stalowe) na letnie (na alufelgach). Może to tylko przypadek a czy może być tutaj kwestia wyważenia ? Ale gdyby było źle wyważone to w ogóle podczas jazdy odczuwałbym bicie / drgania a nie tylko podczas hamowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. byłem dzisiaj na przeglądzie w Norauto/Gliwice i stwierdzili że wszystko jest w porządku. Nie mówiłem im przed przeglądem nic - ale po przeglądzie powiedziałem o drganiach to stwierdził, że może to być wina tarcz. Więc zaproponował wymianę i tarcze norauto 2 sz za 159 + klocki 12-55 tomex za 71 + wymiana 100 pln. Co wy na takie ceny - czy warto i czy opisana sytuacja dotyczyć może właśnie "że trzeba wymienić tarcze" ? Mam fiestę 1.3 2007 51 kW przebieg ok 55.000 - w serwisie forda wymiana klocków 400 + tarcz 500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomusczar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2011, 21:18   #13
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?

najpierw sprawdź opony,mogą mieć buły lub są lekko krzywe i będzie drganie kierownicy
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2011, 20:54   #14
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?

skoro zaczęło się tak po wymianie gum, to sprawdź je najpierw i wyważ felgi.
Co do zaproponowanego zestawu... i ...
Tarcze norauto... no ja bym nie zaryzykował. Nie wiadomo co to jest za cudo.
Klocki tomex raczej z dolnej półki są.
to już chyba lepisj kashijama wziąć (są wbrew pozorom polskie)

ale najpewniej wziąć tarcze brembo i klocki np trw. taki zestaw ok 300 zł kosztuje a to są już części godne zaufania
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 08:47   #15
jag66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2008
Model: Fiesta 1,4 tdci mk6
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?

Odświeżam temat, może się komuś przyda.
Przy wymianie tarcz i klocków, to nie bierzcie się za ich wymianie jak nie macie miernika zegarowego do pomiaru bicia tarcz. Trafić od razu dobrze z tarczą na piastę aby nie było bicia to marne szanse, nawet jak tarcze i piasty są proste, to czasami minimalne nierówności się nakładają i bicie dalej jest. Taki miernik z magnetyczną podstawą można kupić za około 100 zł a oszczędza to mnóstwo czasu i roboty.

Po oczyszczeniu trzeba pomierzyć piastę czy nie ma bicia i jak jest OK potem nałożyć tarczę, przykręcić śrubami i zmierzyć. Jak jest bicie więcej niż 0,01 mm to zaznaczyć położenie np. flamastrem aby się nie mylić i przełożyć o 90 stopni względem piasty i znów zmierzyć bicie i tak do skutku aż będzie dobrze, czyli bicie będzie bliskie zera.
Ważna uwaga: podstawę magnetyczną miernika należy przymocować do wahacza, co prawda jest to upierdliwe ale konieczne do prawidłowego pomiaru.
Oczywiście trzeba oczyścić zacisk, jarzmo, prowadnice, trzpienie itd. i nasmarować tam gdzie jest to dopuszczalne nie smarem miedzianym tylko takim przeznaczonym do zacisków, odtłuścić nową tarczę itd itp.
W sumie robota prosta tylko żmudna a zakup miernika zwraca się po tej jednej robocie.
Powodzenia

Ostatnio edytowane przez jag66 ; 30-10-2018 o 08:50
jag66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 13:29   #16
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?

Miernik ?? wymieniliśmy już kilkadziesiąt tarcz i klocków hamulcowych bez tego miernika i nigdy....nigdy nie było żadnego bicia. Jak coś bije to do wymiany.
Bicie przy 80-90km/h podczas hamowania i czucia na kierownicy to efekt lekko pofalowanej tarczy. Żeby pofalowała wystarczy jazda i częste hamowanie a potem kałuża wody.
Ludzie teraz oszczędzają na tym na czym się nie da......jak by było można to by sami prostowali.
Można też zajechać do mechanika i poprosić o splanowanie tarczy, koszt niewielki a bezpieczeństwo pewne.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 13:44   #17
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?

Sam nie widziałem i od nikogo nie słyszałem, żeby wymienili mu tarcze z użyciem tego miernika zegarowego.

Ale niedawno kupiłem tarcze i jest w nich papier gwarancyjny z miejscem na wpisanie wartości bicia przy pomiarze i pieczątkę/podpis warsztatu. Czyli wiem, że gwarancji miał nie będę.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 06:35   #18
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?

A jak jest z bębnami ? Jakie bębny polecacie ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 07:36   #19
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?

Cytat:
Napisał 90tomash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak jest z bębnami ? Jakie bębny polecacie ?
Serię, tu nie ma co wymyślać. Jedynie szczęki firmy Mitelli
A za ok 60zł oddaj bębny do malowania proszkowego. Problem rdzy i brzydkiego wyglądu odejdzie w niepamięć na zawsze.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2019, 23:47   #20
Daffcio29
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo
Silnik: 1.8L Duratec HE SFI (125PS)
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?

Podepnę się pod temat żeby nie robić nowego. Mianowicie chodzi mi o to ze przy hamowaniu słychać metaliczny odgłos, myślę ze to dźwięk akustyczny końca klocków.
Wiec poszukałem tam i tu, przy okazji wymian kapci rzuciłem okiem na klocki i tracze :O
i wynika z tego ze trzeba kupić nowe tarcze i klocki. Wiec myślę ze dokonałem dobrego wyboru lecz jak co to mnie poprawcie jak coś nie tak będzie.

TRW DF4036 Tarcze hamulcowe

TRW GDB1419 Klocki
Daffcio29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.