Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2020, 14:00   #51
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: nawiew regulacją temperatury

Cytat:
Napisał Adammondeomk5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy macie pomysł co to może być jeśli to nie kwestia nabicia klimy ... thx
Wentylator.

Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 14:10   #52
Adammondeomk5
ford::amateur
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 03-06-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo mk5 kombi
Silnik: 2,0 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: nawiew regulacją temperatury

masz na myśli coś takiego

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

???
Adammondeomk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 14:56   #53
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: nawiew regulacją temperatury

Tak, przy czym ja tylko mówię, że pewnie nie działa wentylator - sprawdź. A sama tego przyczyna może leżeć gdzie indziej - np w module wentylatora, albo jego sterowaniu, nie koniecznie musi oznaczać uszkodzony wentylator.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2020, 07:17   #54
Adammondeomk5
ford::amateur
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 03-06-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo mk5 kombi
Silnik: 2,0 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 7
Cool Odp: nawiew regulacją temperatury

no musi mi ktoś to ogarnąć... ale z drugiej strony to gość (ogarniety) od nabijania klimy powiedział, że dziwna sprawa bo wszystko pracuje tak jak powinno ( zaglądał wszędzie gdzie się dało...)

no nic wstawie może do niego, niech szuka ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adammondeomk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2020, 10:07   #55
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: nawiew regulacją temperatury

Kolego a czy tobie ciężko jest włączyć do klimę, wyjść z auta i sprawdzić czy fizycznie wiatrak startuje?
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2020, 11:13   #56
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: nawiew regulacją temperatury

Dzisiaj jeździłem trochę po mieście firmowym mk5 2015, temperatura na zewnątrz ok 24 stopnie, ustawiłem temperaturę na 21,5 stopnia, a ten chłodzi jakbym ustawił LOW. Pomyślałem że wytrzymam aż mu się odwidzi, ale nie, chłodził cały czas aż się zrobiło naprawdę zimno. Przestawienie temperatury na 23 stopnie poskutkowało włączeniem ogrzewania. Nie można z tym dojść do ładu... Gdybym tak miał w prywatnym, chyba bym zwariował. Naprawdę współczuję wszystkim z tą przypadłością, samochód bardzo fajny, ale takie działanie układu wentylacji jest poniżej krytyki. U mnie odpukac od początku wszystko działa super i mam nadzieję że się to nie zmieni.
Acha, u mnie panel Sony, w firmowym bidawerszn z małym wyświetlaczem
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2020, 00:21   #57
Marcingom1
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 23-12-2020
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 diesel 150hp
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Czy ktoś rozwiązał problem w Fordzie z ogrzewaniem przy włączonym grzaniu przedniej szyby?
Mam problem w Mondeo mk5 z 2015r. z zimnego na manualu mam wlaczony nawiew na szybe daje goracym a temperatura jest ustawiona na 15.5 stopnia. Po okolo 30 min normuje sie i zaczyna działać normalnie.
Proszę o odpowiedź jeśli ktoś rozwiązał ten problem bo jest to niezwykle uciążliwe.
Pozdrawiam
Marcingom1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2020, 09:00   #58
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Cytat:
Napisał Marcingom1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś rozwiązał problem w Fordzie z ogrzewaniem przy włączonym grzaniu przedniej szyby?
Mam problem w Mondeo mk5 z 2015r. z zimnego na manualu mam wlaczony nawiew na szybe daje goracym a temperatura jest ustawiona na 15.5 stopnia. Po okolo 30 min normuje sie i zaczyna działać normalnie.
Proszę o odpowiedź jeśli ktoś rozwiązał ten problem bo jest to niezwykle uciążliwe.
Pozdrawiam
Ale to przecież jest tak chyba specjalnie zrobione. Jak masz włączone ogrzewanie przedniej szyby to nie może ci lecieć zimne powietrze z nawiewu na szybę - przecież to logiczne. Po co właczasz ogrzewanie szyby skoro chcesz zimnem na nią dmuchać?
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2023, 22:58   #59
dzikibanan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2014
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Ja mam dokładnie ten sam problem. Po nagrzaniu kabiny z szyby i słupków leci zimne powietrze. Mondeo 2018 2.0 Ecoboost Vignale. Może jakoś zależy od wyposażenia? Bo widać że nie wszyscy mają ten problem.
dzikibanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 07:40   #60
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu

Ja mam wrażenie że ogrzewanie działa trochę jak klima w trybie automatycznym. Jeśli na dworze jest 11 stopni i ustawiamy 18 to bedzie walić gorącym żeby te 18 było w samochodzie. Po pewnym czasie bedzie lecieć chłodniejsze żeby utrzymać tą temperaturę. Przedziwne podejście ale takie coś ostatnio zaobserwowałem jadąc w dłuższe trasy... Chyba że to moja cudowna nadinterpretacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.