Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2021, 12:42   #1
witolino
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 14-02-2017
Skąd: Geilenkirchen
Model: S-MAX
Silnik: 2.2
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Zbyt wysoka temperatura Spalin P244D

Szanowni Forumowicze,
Postanowiłem założyć nowy wątek bo wprawdzie znalazłem kilka innych nt. czujnika temperatury spalin ale są one raczej pośrednio związane z moim problemem.
Zacznę od początku, w ostatnią niedzielę, silnik mojego s-maxa 2.2 w automacie z 2014 roku po prostu zgasł na skrzyżowaniu. Pojawiła się informacja o awarii silnika. Auto wprawdzie udało się ponownie uruchomić i udało mi się dojechać do domu ale już teraz o odpaleniu mowy nie ma :-(
Diagnostyka FORSCANEM pokazała P244D (zbyt wysokoa temperatura spalin).

Błędy nie dają się skasować i auto skutecznie odmawia uruchomienia.

Zdaje się, że powinno mieć to związek poniekąd z DPFem, ale tego nie mam już od 2 lat. Usunięcie DPFa odbyło się w warsztacie kty specjalizuje się w tego typu zadaniach i do tej pory wszystko z autem było ok.
Zakładam więc, że to nie problem oprogramowania ale czegoś innego. W związku z tym, ze chciałbym zacząć od początku, czyli od sprawdzenia samego czujnika (myślę, że multimetrem da radę zmierzyć jego rezystancję), ale nie wiem gdzie go szukać :-(
Przejżałem fora i te polskie i te zagraniczne ale nie znalazłem informacji nt. gdzie jet ten czujnik i jak się do niego dobrać.

Może więc ktoś z Was Forumowicze spotkał się z podobnym problemem i może uszczknąć rąbka tajemnicy.

Bardzo proszę o pomoc.

witolino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2021, 14:46   #2
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Zbyt wysoka temperatura Spalin P244D

a forscanem odczytałeś pidy? masz przecież pidy w forscan które pokazują temperaturę spalin, może kabelek od czujnika się przetarł albo coś w tym stylu
__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2021, 15:51   #3
witolino
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 14-02-2017
Skąd: Geilenkirchen
Model: S-MAX
Silnik: 2.2
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zbyt wysoka temperatura Spalin P244D

Prawde mkówiąc nie. Nie sprawdzałem PIDów, tylko skupiłem się na błędzie. Używałem Forscana zaledwie kilka razy (choć mam kupioną licencję) ale wydaje mi się, że niektórych PIDów nie da się odczytać gdy silnik nie pracuje, a w moim przypadku, nie ma nawet mowy o starcie, nie chce się uruchomić :-(
Jeżeli można odcytać to wskazanie na wyłączonym silniku to dużo by to wyjaśniło. Dzisiaj po pracy to sprawdzę :-)
witolino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2021, 13:47   #4
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Zbyt wysoka temperatura Spalin P244D

Sprawdź też opór na tych czujnikach od temp to dobry trop ale jeśli auto już nie odpala to coś grubszego jest bo moje dziś na próbę odpaliłem z odpiętym czujnikiem temp spalin i jakoś nie zrobiło to na aucie wrażenia. Aczkolwiek mój jest ciut starszy i przedliftowy.
__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2021, 02:24   #5
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Zbyt wysoka temperatura Spalin P244D

Jest funkcja do kasowania tego błędu. Robiłem ja kiedyś IDSem. Podejrzewam ze jest również w Forscanie. Poszukaj w funkcjach do PCMa. Po skasowaniu ta funkcja suto odpali.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2021, 20:33   #6
witolino
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 14-02-2017
Skąd: Geilenkirchen
Model: S-MAX
Silnik: 2.2
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zbyt wysoka temperatura Spalin P244D

Więc tak. Dzisiaj znlazłem chwilę aby podejść do auta z laptopem. Okazało się, że odpala ale na 10-15 sekund, potem wywala awarię silnika i koniec, gaśnie.
Z PIDów odnośnie EGT odczytałem dzisiaj tylko, że temperatura ETG13 to 965 stopni C. Trochę za dużo, zwłaszcza, że ten PID nie wymaga nawet uruchomienia silnika. Pozostaje tylko dowiedzieć się który to czujnik, gdzie go znaleźć, w którym miejscu wpięty i sprawdzić czy przypadkiem nie jest to problem przewodów. Nie wiecie gdzie go szukać?
Pozdrawiam
witolino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2021, 20:37   #7
Czupa_kabras
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 04-06-2020
Skąd: Rzeszów/Tyczyn
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Zbyt wysoka temperatura Spalin P244D

a po odpieciu czujnika jaka widzi temperature ? ( w VW wiem ze pokazuje 1000 stopni po odpieciu )
czujniki masz 2 przed i za dpf porównaj multimertem jeden z drugim i sprawa jasna czy czujnik czy wiazka
Czupa_kabras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2021, 12:32   #8
witolino
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 14-02-2017
Skąd: Geilenkirchen
Model: S-MAX
Silnik: 2.2
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zbyt wysoka temperatura Spalin P244D

Więc tak, nie zmierzyłem jaką temperaturę ppokazuje forscan po odpięciu czujnika, bo nie wiem gdzie jest wpięty. Chwilowo nie mam dostępu ani do kanału ani do podnośnika. Zakładam, że pomimo tego, że dostęp do czujnika jest od spodu, to wpiętu jest gdzieś pewnie w komorze silnika. Ktoś wie gdzi emniej więcej go szukać? Chciałbym przynajmniej wiedzieć po której stronie, w jakiś sposób tę wiązkę postaram się zlokalizować.
witolino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 23:02   #9
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: Zbyt wysoka temperatura Spalin P244D

Hmm, nie wiem jak w 2014 i w 2,2... Ale powiem jak to jest w przedliftowym 2,0.

Czujnik przed katalizatorem ma wtyczkę zaraz za głowicą, nad skrzynią biegów. Ja do niej sięgałem od dołu.
Drugi czujnik, za katalizatorem, ma wtyczkę na tunelu po prawej stronie, gdzieś na wysokości sań (albo przekładni kierowniczej).

Dodatkowo podam, że kable obu czujników mają chyba podobną długość, ok. 40-50 cm.

Potraktuj to wszystko powyżej jako przybliżone dane, bo pamięć już nie nowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 16:29   #10
witolino
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 14-02-2017
Skąd: Geilenkirchen
Model: S-MAX
Silnik: 2.2
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zbyt wysoka temperatura Spalin P244D

Więc,
Znalazlem czujnik, wymontowałem i okazalo się, że niewiele z nigo zostało. Kupiłem nowy, oryginalny Forda, wymieniłem, skasowałem zapisane wartości temperatur, zresetowałem DTC i ............nadal ten sam błąd.
witolino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.