Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2013, 11:35   #11
PabloUK
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: UK
Model: S-Max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Dzięki bardzo panowie.
Odpiecie akumulatora nie pomaga niestety :-(
Zaraz jadę do Forda gdyż mam problem z rozladowujacym sie akumulatorem takze zapytam o te światła przy okazji.

Co kilka tygodni akumulator rozladowywuje sie do zera mimo tego, ze auto jest jezdzone w dokładnie taki sam sposób każdego dnia. Wieczorem parkuje auto a rano jest martwy i muszę na kable odpalac. Akumulator nowy a i alternator sprawdzony. Wszystko OK.
Wyczytałem, ze roczniki 2006-07 maja fabryczny błąd związany z alarmem co powoduje "padanie aku". Konieczne jest wgranie/zaktualizowanie nowego oprogramowania.
Mam nadzieje, ze Ford zrobi to za darmo (wada fabryczna, takze...) i ten brak swiatel ma cos z tym wspólnego.

Pozdrawiam Paweł

PabloUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 12:37   #12
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Wszystko wskazuje na to ze masz jakies zwarcie zwiazane z tylnymi swialami. Miales moze naprawy blacharskie tylnej czesci samochodu?
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 17:52   #13
PabloUK
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: UK
Model: S-Max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Witam.
Mamy ten samochód od roku i jak na moje oko nic z blacharka nie było robione a przynajmniej nic na to nie wskazuje. Wszystkie zewnętrzne czesci sa oryginalne i nic nie posiada żadnych śladów jakichkolwiek napraw blacharskich.
Jutro nam wizytę w salonie Forda takze zobaczymy co w trawie piszczy :-)
PabloUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 15:36   #14
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

To ten biuletyn.
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf 2007-58.pdf (80.1 KB, 254 wyświetleń)
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 18:47   #15
uszyd
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 05-06-2012
Model: S-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Witam,
Dzisiaj udało mi się zlokalizować dokładnie taką samą usterkę jaką opisujesz - brak bocznych świateł stop. W moim przypadku po wymianie uszkodzonej żarówki cały czas miałem komunikat o usterce świateł stop, nie dawałem za wygraną i po kolejnej rozbiórce światła okazało się że element do którego montowana jest żarówka ma uszkodzone zaczepy - takie wycięcia w metalowej części gdzie wchodzą boczne ząbki żarówki. Po wizycie w sklepie gdzie dostałem informację że może to kosztować 100 zł postanowiłem że sam dokonam naprawy. Po przygięciu trochę blaszek-styków do góry problem zniknął. Nie wiem na jak długo to rozwiązanie wystarczy ale do momentu zakupu używanej części powinno być ok.

Pozdrawiam wszystkich
uszyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 23:10   #16
PabloUK
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: UK
Model: S-Max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Hmmm... ???
Sprawdze, sprawdze :-) Dzieki za podpowiedź kolego, ale czy defekt gniazda żarówki z jednej strony ma wpływ na nie działanie obu swiatel ? Przecież jak przepala sie jedna zarowka to druga działa bez problemu. Chyba, ze mówisz, ze u ciebie gniazda obu żarówek wymagały lekkiej korekty ??

Tak czy inaczej auto jest umówione na poniedziałek w ASO gdzie zrobią podstawowe badanie samochodu (bez opłaty) i jeżeli stwierdza, ze wymagana jest aktualizacja systemu, gdzie pan mechanik stwierdził, ze najprawdopodobniej tak, kosztować mnie to bedzie jedyne £57 takze jak najbardziej OK :-)
Odezwę sie w przyszłym tygodniu i dam znać co i jak ze sprawa akumulatora a jutro zajmie sie sprawdzeniem lamp.

Pozdrawiam i dziękuje.
PabloUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 10:41   #17
dolhobrody
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2011
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Witam
Mam S Max-a z 2007 i miałem identyczne objawy (poza rozładowywaniem sie akumulatora). Oddałem do eklektyka i po naprawie stwierdził że na wysokości tylnej kanapy przetarła się wiązka prowadząca do świateł tylnych.
Pozdr.
dolhobrody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 12:09   #18
adam_p1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2017
Model: Mondeo mk4
Silnik: Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Cytat:
Napisał PabloUK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmm... ???
Sprawdze, sprawdze :-) Dzieki za podpowiedź kolego, ale czy defekt gniazda żarówki z jednej strony ma wpływ na nie działanie obu swiatel ? Przecież jak przepala sie jedna zarowka to druga działa bez problemu. Chyba, ze mówisz, ze u ciebie gniazda obu żarówek wymagały lekkiej korekty ??

Tak czy inaczej auto jest umówione na poniedziałek w ASO gdzie zrobią podstawowe badanie samochodu (bez opłaty) i jeżeli stwierdza, ze wymagana jest aktualizacja systemu, gdzie pan mechanik stwierdził, ze najprawdopodobniej tak, kosztować mnie to bedzie jedyne £57 takze jak najbardziej OK :-)
Odezwę sie w przyszłym tygodniu i dam znać co i jak ze sprawa akumulatora a jutro zajmie sie sprawdzeniem lamp.

Pozdrawiam i dziękuje.

jakies informacje z aso? mam to samo brak swiatel stop
adam_p1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2020, 10:26   #19
ultrafilter
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1,8 tDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
starym dobrym sposobem na bolączki spróbuj odpiąć na chwilę akumulator
To jest rozwiązanie tego problemu, pomogło od razu, komunikat zniknął a światła działają.
Jeszcze przypomnę jakie były objawy przed / zapewne dotyczy to wszystkich fordów /
Po przekręceniu kluczyka pojawia się komunikat: "Usterka żarów. świateł hamow." /pisownia oryginalna/
boczne stopy nie świecą po wciśnięciu hamulca, stop na szybie świeci.

odłączenie akumulatora na chwilę rozwiązało ten problem.
ultrafilter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 09:53   #20
ricky01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Ford s_max
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Unhappy Odp: Brak swiatel STOP.

Witam wszystkich.
Podepnę się pod ten temat, żeby nie tworzyć kolejnych podobnych.
Mam problem z jednym, a konkretnie z lewym stopem. Swego czasu pokazał mi się jednorazowo komunikat o awarii. Robiąc okresowy przegląd mechanik został poproszony o wyjaśnienie tego, ale skończyło się na tym, że profilaktycznie wymienił wszystkie żarówki i stwierdził, że wszystko jest ok. Dodatkową atrakcją jak się teraz okazało jest uszkodzony przycisk blokujący wypadnięcie wtyczki, dzięki temu nie ma w tej chwili możliwości jej wypięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale do rzeczy. Po niecałych 2 m-cach komunikat się pojawił ponownie i tym razem faktycznie nie ma lewego stopu. sprawdzone na 4 nowych żarówkach. Co ciekawe, jeżeli jakieś drzwi są otwarte komunikatu brak, pojawia się dopiero po zamknięciu drzwi ( być może tak powinno być?).
Znajomy starał się pomóc, podłączył kompa i zrobił test i w program nie wychwycił żadnego błędu, badanie miernikiem wykazało, że we wtyczce bez wkręconej żarówki prąd jest, w momencie wpięcia żarówki prąd ginie. Zagadką jest, że światła świecą wszystkie, nie ma tylko lewego stopu. Pomóżcie proszę, bo mechanik do 9 na urlopie, a auto niezbędne do pracy i jestem w potrzasku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ricky01 ; 02-03-2021 o 09:55 Powód: Dodam jeszcze, że odpięcie akumulatora pomogło przy pierwszym odpaleniu silnika, po następnym już sytuacja wyglądała analogic
ricky01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.