Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2014, 21:55   #1
snafu
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 09-12-2011
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo / S-max
Silnik: 2.0 TDCI / 2,5T
Rocznik: 2004 / 2009
Postów: 55
Domyślnie Dołożenie wentylacji foteli

Robię rozeznanie. Mam fotele skóra (prawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) + alcantara. Podgrzewane. Z el. regulacją wysokości.

Brakuje mi bardzo wentylacji. Zatem pytania:

- potrzebna jest wymiana foteli, czy też te moje są dostosowane już i wystarczy dołożenie wentylatorów/nawiewów?
- czy przyciski sterujące potrzebne są nowe, czy też te do podgrzewania mają ukrytą/zablokowaną obsługę także wentylacji?

Będę wdzięczny za porady.

__________________
Golf V GTI 200 > 315 (400)
S-max 2009 2,5T 220 > 280+(425) > idziemy po więcej
Mondeo 2004 2.0 TDCI 130 > 160(400)
snafu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 22:07   #2
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Dołożenie wentylacji foteli

trzeba wymienić przełączniki , oczywiście dołożyć wentylatory z obudowami oraz powiedzieć auto że takie coś istnieje czyli podłączyć pod kompa
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 23:40   #3
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Dołożenie wentylacji foteli

Cytat:
Napisał snafu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robię rozeznanie. Mam fotele skóra (prawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) + alcantara. Podgrzewane. Z el. regulacją wysokości.

Brakuje mi bardzo wentylacji. Zatem pytania:

- potrzebna jest wymiana foteli, czy też te moje są dostosowane już i wystarczy dołożenie wentylatorów/nawiewów?
- czy przyciski sterujące potrzebne są nowe, czy też te do podgrzewania mają ukrytą/zablokowaną obsługę także wentylacji?

Będę wdzięczny za porady.
Witam sam wymodziłem swojego s-maxa gdzie i jak się dało ale nie sądzisz że to przesada. Pomijając nawet fakt że alcantara nie jest gorąca latem moim zdaniem, to mało tego cała ta wentylacja ponoć szału nie robi - tak jak czytałem na forum to jest na zasadzie takiej jakbyś dołożył wiatraczki od kompa i wsadził je pod tyłek. Brak tuneli do klimy czy coś takiego po prostu zaciąga powietrze spod fotela.

Wreszcie ja mam takie fotele u siebie (skóra went / grzana), jeszcze nie odpaliłem grzania i went. ale już widzę, że po prostu ta skóra MA DZIURY którymi przeleci powietrze. Zastanów się co te wiatraczki przepchają przez alcantarkę która zdaje się tych dziur nie ma?

to tyle ode mnie , oczywiście zrobisz jak będziesz chciał , mogę się mylić ale tak to widzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 14:48   #4
snafu
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 09-12-2011
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo / S-max
Silnik: 2.0 TDCI / 2,5T
Rocznik: 2004 / 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Dołożenie wentylacji foteli

Ten materiał występuje w opcji z wentylacją zdaje się.
W zasadzie jak piszesz warto sparwdzić, na ile to skuteczne. Ale taj jak w żadnym aucie nie mam z tym problemu, to tutaj chyba inna pozycja siedząca i latem często się grzeje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od dołu.
__________________
Golf V GTI 200 > 315 (400)
S-max 2009 2,5T 220 > 280+(425) > idziemy po więcej
Mondeo 2004 2.0 TDCI 130 > 160(400)
snafu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 17:52   #5
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Dołożenie wentylacji foteli

Cytat:
Napisał snafu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robię rozeznanie. Mam fotele skóra (prawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) + alcantara. Podgrzewane. Z el. regulacją wysokości.

Brakuje mi bardzo wentylacji. Zatem pytania:

- potrzebna jest wymiana foteli, czy też te moje są dostosowane już i wystarczy dołożenie wentylatorów/nawiewów?
- czy przyciski sterujące potrzebne są nowe, czy też te do podgrzewania mają ukrytą/zablokowaną obsługę także wentylacji?

Będę wdzięczny za porady.
Witaj,
Ja robiłem taką akcję w Mondeo MK4. Nie miałem podgrzewania i wentylacji ale sobie dorobiłem.
Napewno musisz zmienić przyciski - Oba przyciski to jeden moduł. Łatwo je rozpoznać bo na piktogramach siedzeń są wentylatorki.
Do kompa nie ma konieczności podłączania. Co prawda jest taka opcja w ELMconfigu, ale ja nie zauważyłem różnicy w działaniu. Najprawdopodobniej wypada powiadomić BCMii o tym że jest taki bądź co bądź nowy spory odbiornik energii.
Siedzenia nie są przystosowane do wentylacji. Ja kupiłem siedzenia od MK3 i poprzekładałem to co trzeba. A do wentylacji trochę trzeba. W gąbce siedzenia (części pod tyłkiem) trzeba wyciąć (ja wypalałem podgrzaną nad gazem rurką) kilka otworów, a także zrobić miejsce pod maty do rozprowadzania powietrza. Mat takich jest 2. Jedna pomiędzy blachą a gąbką, a druga nad gąbką pod matą grzejną. Dodatkowo wentylatory zamocowane są w "puszce" którą trzeba przynitować do blachy siedziska (od dołu) - odpowiednie otwory są przygotowane.
Z oparciem sprawa jest trudniejsza, ponieważ wentylatory zamontowane są w gąbce siedzenia. Gąbkę trzeba znacznie przerobić. Ja wyciąłem fragment siedziska z Mk3 i wkleiłem do mojego. Dodatkowo trzeba "pocienić" gąbkę - zrobić miejsce pod maty rozprowadzające powietrze.
Oparcia siedzeń z Mk3 miały z tyłu pod schowkiem otwory, którymi wentylatory zaciągały powietrze. Moje tego nie mają dlatego zrobiłem coś co nie do końca mi się podoba. - nie zamknąłem obicia oparcia od dołu. Ale powietrze musi jakoś trafić do oparcia.
Co do użytkowania. Moim zdaniem rewelacja. Powietrze zaciągane z kanału pod siedzeniami rozprowadzane jest po siedzeniach. Nie jest to "wianie" jak z kratki wentylacyjnej, ale takie nie może być. Gdyby ktoś rozgrzany, spocony siadł na takim przeciągu, z dużym prawdopodobieństwem nabawiłby się problemów z nerkami, albo tzw, korzonkami. Jeżeli nawiew ustawi się nogi i włączy wentylację, to siedzenia nie nagrzewają się od "użytkownika".
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 20:58   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Dołożenie wentylacji foteli

Ja sobie dołożyłem wentylację fotela do C-Maxa, welurowa tapicerka i działa. Jakoś to powietrze przez materiał przepycha. Nie jest to huragan, ale wystarcza. Jeśli położę reklamówkę na fotelu i przekręcę kluczyk, to spokojnie ją od spodu podnosi całą - lewituje sobie nad fotelem. Myślałem o dołożeniu sterowania tego, ale zrezygnowałem. Mam na stałe wpięty wentylator pod zasilanie mat grzewczych (napięcie po kluczyku) i na razie tak zostanie. Zobaczę jak się sprawdzi zimą takie przewietrzanie fotela.
Przejeździłem już z tym już parę tys. kilometrów w temperaturach od bliskich 0 do ponad 35 stopni i jestem mega zadowolony. Nawet po kilkuset kilometrach za kółkiem gdy wysiadam z auta siedzenie jest dużo chłodniejsze niż było przed założeniem ustrojstwa. Wyraźnie czuć różnicę pomiędzy siedziskiem i oparciem (którego jeszcze nie zdążyłem ogarnąć). Na tą chwilę w oparciu jest tylko podłożony sam "odstępnik" bez wiatraka i nawet to już coś daje. Jak ktoś wcześniej napisał, tu nie chodzi o to, aby zimne powietrze owiewało Ci dupsko, a o to, aby wymusić wymianę nagrzanego od ciała powietrza z powierzchni fotela mniej nagrzanym spod fotela.

U siebie zastosowałem wentylator 60x60x15mm (bardzo cichy, chociaż z naprawdę niezłym przepływem) pod siedzisko - za jedyne 15PLN, w foce jest taka dziura pod siedziskiem i 4 otwory rozstawione jakby prosiły się o montaż wentylatora - to mnie zainspirowało. Do tego 3D spacer zwany w Microcat odstępnikiem, który udało mi się kupić w Łodzi w dość dobrej cenie porównując do tego ile kosztują w ASO te "odstępniki".

Co do otworów, to rurka fi 18 z zaostrzoną krawędzią - ta ze zdjęcia. Bierzesz między dłonie, przyciskasz delikatnie do gąbki i obracasz ją między dłońmi. Nic nie śmierdzi, otwory idealnie wycięte.

Ten 1cm gąbki udało się dość sprawnie "zdjąć" z obu stron przy pomocy jakiegoś tam znalezionego zaworu, któremu zaostrzyłem krawędź. Zapięty na wiertarkę i tak centymetr po centymetrze skrawałem sobie gąbkę. Bardzo ładnie i równo się to pocięło, nawet szybko poszło, ale na oparciu się średnio sprawdzało - zbyt cienka gąbka i podwijało ją. Na szczęście była to zapasowa gąbka do testów. Na oparcie mam inny patent na cięcie gąbki - drut oporowy. Już zakupiony, czeka w szafie na jakiś wolny weekend w rodzinnych stronach. Na razie się nie zapowiada, że to jeszcze w tym roku będzie. Jak przetestuję i zadziała, to dam znać.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg fotel.JPG (26.8 KB, 355 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg poducha.JPG (71.6 KB, 411 wyświetleń)
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 23:49   #7
snafu
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 09-12-2011
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo / S-max
Silnik: 2.0 TDCI / 2,5T
Rocznik: 2004 / 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Dołożenie wentylacji foteli

Dzięki chłopaki za tak obszerne info. Dla mnie najważniejsze było to, czy sprawa wymaga sporego rzeźbienia, czy też tylko dołożenia pewnych elementów. Często jest tak, że jakieś rzeczy są już w zasadzie gotowe, ale niekatywne lub wymagające małej inwencji.
W Mondeo MKIII np oświetlenie pod nogami. Mimo, że wymagało dopłaty kilkuset zł, było w każdym aucie. W moim przypadku wymagało tylko dołożenia żarówek.

Tu widać sprawa nie jest tak prosta, wentylatory i ich aktywacja nie wystarczą.
__________________
Golf V GTI 200 > 315 (400)
S-max 2009 2,5T 220 > 280+(425) > idziemy po więcej
Mondeo 2004 2.0 TDCI 130 > 160(400)
snafu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 10:13   #8
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dołożenie wentylacji foteli

polecam rosyjski wątek o dokładaniu wentylacji foteli:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wydaje się, że bardzo ważne jest dołożenie takiej specjalnej siatki, tak aby powietrze równomiernie pod całym oparcie/siedziskiej wypływało, a nie tylko nad samym wentylatorem

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2016, 18:17   #9
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Dołożenie wentylacji foteli

Temat stary, ale odkopię, bo się ciepło robi.

Jakby ktoś chciał, to mogę sprzedać dokładnie taki materiał jak prezentowany na zdjęciu, które zamieścił powyżej mayak.

Dołożyłem w ten sposób wentylacje u siebie już w drugim aucie i szczerze polecam.

W poprzednim aucie miałem tapicerkę welurową, w obecnym mam półskórę (materiał na środku oparcia i siedziska oraz sztuczna wieprzowina na reszcie). W obu przypadkach sprawdza się to wyśmienicie.

Z jednym fotelem wyrobiłem się w ciągu jednego dnia, mogę udzielić wskazówek, które pomogą się przygotować do operacji i ustrzec moich błędów (na przykładzie fotela Focusa/C-Maxa).
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2016, 20:11   #10
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Dołożenie wentylacji foteli

Wrzoch zastanawiam się nad dołożeniem wentylacji foteli, czy mógłbyś swoje przemyślenia dotyczące montażu wentylacji opisać na forum?
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.